ארועים

"שכונה מאירה" בחולון-

מאות משפחות בחולון יפגשו לראשונה את השכנים בטקס הדלקת נרות חנוכה בלובי הבניין

בחג החנוכה הקרוב, כ- 70 בניינים ומאות תושבי העיר חולון ישתתפו במיזם הקהילתי "שכונה מאירה", במהלכו יערכו דיירי הבניין טקס הדלקת נרות משותף, ישירו את שירי החג, יפעלו יחד ויתחברו. המסורת היישובית, שהחלה בחנוכה לפני חמש שנים, היא יוזמה מבית "חיבורים" חולון, של רשת קהילה ופנאי, שהחליטה להרחיבה גם לחגים נוספים בלוח השנה העברי.

המיזם הוקם לעידוד חיבור קהילתי וערבות ההדדית. המפגש מחבר בין השכנים, מחדש קשרים, יוצר היכרויות חדשות ומחזיר במעט את ה"ימים של פעם"- כשהדלתות היו פתוחות וריח התבשילים של השכנות היה עולה מכל קומה. בזמן שהתושבים מתחברים, הילדים יהנו מפעילויות מהנות ברוח החג. למיזם שותפים כלל המרכזים הקהילתיים בעיר וחברת החשמל.

"שכונה מאירה" בעיר מייצרת מפגשים מרגשים של קהילה בעלת חוסן וקשרים חברתיים. כפי שהיטיבה לתאר זאת הדס, בת 45, תושבת חולון: "קהילה חזקה היא המפתח לחיים טובים של הפרט והמשפחה. כשאני מאחרת לקחת את הילד מהגן, ורוצה שיהיה מי שידאג לו בינתיים, אני מרימה טלפון לשכנה בקומה מעליי. היא עוזרת לי, וזה הדדי. כך נוצרת ערבות הדדית בין התושבים גם בעיר גדולה כמו שלנו".

ורדה לוי, מנכ"לית רשת קהילה ופנאי

לדברי ורדה לוי, מנכ"לית רשת קהילה ופנאי חולון, מבית החברה למתנ"סים, שאחראית על הפעילות "המיזם הוא רק דוגמה אחת מיני רבות לפעילויות שאנחנו מקדמים במרכזים הקהילתיים בעיר, בעלות תכנים עשירים, שמטרתן לחזק את החיבורים האישיים בין התושבים ולהעמיק את תחושת השייכות של היחיד והמעגלים הסובבים אותו. אנחנו שמחים ומתרגשים שהמיזם הפך להיות חלק מהמסורת של תושבי העיר חולון".

לשלל פעילות הרשת בחנוכה בלינק

בנוסף, קבוצת הדרים – קבוצה לאנשים עם מוגבלות, הפועלת במרכז קהילתי וולפסון בהובלתה של הרכזת סימה הורוביץ, מזמינה את תושבי/ות השכונה להדליק יחד נר ראשון של חנוכה בכיכר סטרומה המחודשת. חברי "הדרים" יזמו, תכננו ויובילו את הדלקת הנר בעצמם. כמו כן, הכינו החברים חנוכיות עבודת-יד, שאותן יחלקו לקשישים בודדים בכיכר להאיר להם את החג.

האירוע יתקיים ביום ראשון | נר ראשון של חנוכה | 22.12.19 | 16:30 | בכיכר סטרומה.

פעילות נוספת מרגשת בחולון מיועדת לילדים והורים במצב של פרידת ההורים. בשיתוף מרכז בין לבין בשיתוף עיריית חולון.

ההשתתפות לא עלות, אך מותנית בהרשמה מראש:050-2288206, alyalich85@gmail.com

רוצים להצטרף ולארגן חגיגת חנוכה והדלקת נר בבניינכם? מלאו את הפרטים בעמוד הפייסבוק של "חיבורים", רשת קהילה ופנאי או העירייה, ונחזור אליכם בהקדם.

0 0 vote
Article Rating

תגיות

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close