ארועים

פרפרים בראש

בין שלל המופעים וההצגות לילדים החלטנו לצפות כל המשפחה בהצגה פרפרים בראש שנכתבה ובוימה ע”י צביה הוברמן כמחזמר מקורי של תיאטרון חיפה בשיתוף תיאטרון גושן, ומבוסס על שיריה של כלת פרס ישראל נעמי שמר ז”ל בכיכובו של מיכאל מושונוב.

יחד איתי צפינו בהצגה גור (6) שבדיוק התחיל ללמוד השנה בכיתה א’ ובן (12) שהתחיל השנה את לימודיו בחטיבה. לשני הבנים אבחון בהפרעת קשב ושניהם יודעים לומר שחוו תחושות דומות לגיבור ההצגה גיא שלא הצליח בהתחלה להתאים את עצמו למסגרת הלימודית ולעקוב אחרי הנעשה בכיתה.

בהצגה הגיע לכיתה יום אחד מורה מחליף בעל אישיות כובשת ומלאת קסם – שמגלם בהצלחה רבה מיכאל מושונוב הנפלא. ובעזרת הומור ,רגישות, וגם כמה שירים של נעמי שמר מצליח לסחוף אחריו את תלמידיו ולחולל שינוי בחייו של גיא.

פרפרים בראש- צילום: ג’ראר אלון

כפריקית של נעמי שמר ידעתי מההתחלה שאוהב את ההצגה אך מבן זוגי שלא משתגע על שיריה בדרך כלל ומשני הבנים שבדרך כלל מאוד מושפעים מאביהם, לא ציפיתי לכזו התלהבות. חגיגה מרהיבה של צלילים וצבעים שתגרום  לילדים ומבוגרים , להתאהב  מחדש ביצירתה של נעמי שמר.

כבר עברו מספר ימים מאז ההצגה וכולנו עדיין מזמזמים שירים ונזכרים בדוגמאות מההצגה- הילדים זוכרים את שמות הדמויות ואנחנו ההורים משתמשים בהן כדי לתת המחשה לדברים שקורים בחייהם- במסיבת החנוכה אחד מבני המשפחה צחק על ילד אחר /אח שלו והוא נעלב…שוחחנו על זה אח”כ בדרך ודנו בנושא הצורך לצחוק על מישהו אחר /על עלבון ועל האפשרויות האחרות שיש לנו.

גם שם ההצגה -פרפרים בראש תפס אצלנו בבית- כצורת ביטוי לרגעים שבהם הקשב לא ממש קיים…שני הבנים הצליחו לבטא כבר פעמיים מאז ההצגה בזכות צמד המילים וההקשר שלהם תחושה אישית שהם חווים ברגע נתון (בנפרד אחד מהשני) לתיאור שקשה להם להקשיב –

מיכאל מושונוב- פרפרים בראש צילום: ג’ראר אלון

בנוסף, בן זוגי הוקסם מאוד ממיכאל מושונוב- עד כה לא יצא לו להיחשף אליו בשום פלטפורמה אחרת (בשונה ממני) וביקש ממני לכתוב את זה באופן אישי. משחק נגיש ישיר לא מתחנף, בגובה העיניים ומאוד מחובר לדמות. – מבחינתי אם בזכות מיכאל מושונוב הבנים במשפחה שלי שרים נעמי שמר זו זכות לתמיד.

ההצגה הבאה:

10/01/2023ג17:30פרפרים בראשה.ת. מעלה אדומים

בתפקיד המורה: מיכאל מושונוב

בתפקידי הילדים: יניב שביט, מורין אמור/מיכל פרדקין שחר אבורמן, מעיין גוטשלג, בר כהן, אורי זילברשטיין/יותם גבריאל איתי שלו/בן עובד ברקוביץ

מחזה ובימוי: צביה הוברמן

ניהול מוסיקלי: ליאור רונן

כוריאוגרפיה: עומר זימרי

עיצוב תפאורה: סשה ליסיאנסקי

עיצוב תלבושות: שירה וייז

עיצוב וידיאו: סיון פרסלר וארז שוארצבאום

4.5 2 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x