ארועים

חנוכה'לדת לגדרה 135 שנה!

פעילויות בגדרה לכבוד לחנוכה.- המושבה מציינת 135 שנה ממש בחג החנוכה.

לדברי ראש המועצה המקומית גדרה, יואל גמליאל: "גדרה מובילה באיכות חיים, מושבה משמרת את העבר ושמה פעמיה אל עבר העתיד. על פי סקר שנערך במושבה לאחרונה, מעל 80 אחוז הביעו את שביעות רצונם ממגורים במרחב הכפרי והמיוחד של פנינת השפלה. יום הולדתה של גדרה, שהוקמה למעשה בנר שני של חנוכה על ידי אנשי תנועת בילו, היא סמלית ומהווה אירוע מכונן לא רק בחיי המושבה, אלא בתולדות עם ישראל והשיבה לציון.

ראש המועצה המקומית גדרה, יואל גמליאל

לכבוד האירוע המיוחד אנו מקיימים שורה של מפגשים קהילתיים, ביניהם מטמון הבילויים, מחזמר משיריה האהובים של הזמרת אילנית והענקת אות יקירי המושבה גדרה לשישה תושבים ותיקים ומסורים בעבור פעילותם הקהילתית ותרומתם לקהילה".

ועדת בחירת יקירי גדרה על מנת לבחון את ההמלצות שהוגשו ולאחר שדנה בכל ההמלצות והמועמדים שהוגשו, הוחלט להעניק את אות יקיר גדרה לשנת תש"פ לתושבים הבאים: גב' פרח בן גד ילידת שנת 54', מר מנשה עברי יליד שנת 29', מר יומה שגב יליד שנת 36', גב' מלי לוי ילידת שנת 57', גב' צביה בר ילידת שנת 35' וגברת שושנה גרפי ילידת שנת 42.

בפינתו באופן מילולי הקדיש השבוע הד"ר אבשלם קור פינה מיוחדת לרגל יום הולדתה של גדרה. ולקראתה ציין כי "הפינה "באופן מילולי" שמשודרת כבר 42 שנה, פעמיים ביום, בגלי צה"ל. ניתנה לו על ידי מי שהיה אז היה מפקד גל"צ, ד"ר מרדכי נאור, שהוא גם מומחה לתולדות הציונות ומקורב רעיונית לד"ר. "על המצבה של אבא, איש האצ"ל, שלמה קור ז"ל", אמר הד"ר "יש גם סמל של האצ"ל וגם שתי מילים בלבד שבחרנו להנציח את אבא. כתבנו- 'שלמה קור ציוני נלהב'. מכיוון שאני ציוני, שמחתי להקדיש לגדרה את הפינה על סף החנוכה. התרגשתי מאוד מן המעשה בכך ששני המייסדים, בנר שני של חנוכה, העלו שתי מדורות על הגבעה. כל כך יפה, כמה הרבה אור יש עד היום בזכות שתי המדורות הללו בלילה. אנשים מתקשים להבין מה היה שם: נס ציונה בת שנה, ראשון לציון בת שנתיים, רחובות לא הייתה. כמה הם היו נותנים, האנשים ההם, כדי לראות את מה שיש היום".

בנוסף, מזכיר ראש העיר "תושבים פותחים את בתיהם ומארחים לכבוד החג. אני מאחל לכולם חג חנוכה מואר ושמח "

לוח האירועים המלא:

בתים מוארים

בימים שלישי ורביעי יתקיימו בתים פתוחים ברחבי גדרה.

ביום שלישי 24.12.19

בית משפחת זהבי ברחוב זבולון המר 14ב' יארח בשעה 19:30 בית פתוח בנושא "הורות ברוח הבודהיזם"

בית משפחת בן-גד ברחוב הברוש 3/2 יארח בשעה 19:30 בית פתוח בנושא "ממשבר להזדמנות" עם המרצה ליאור כנפו.

בית משפחת בן שבת  ברחוב הבילויים 24 יארח בשעה 19:30 בית פתוח בנושא "סוף אחסון במחשבה תחילה"- סודות של מעצב פנים.

בית משפחת רומם-פלד ברחוב אבא אחימאיר 52/2 יארח קונצרט בסלון- עם הרכבים מתזמורת גדרה.

0 0 vote
Article Rating

תגיות

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close