צרכנות חברתית

משלוח המנות של שלווה- מחזיר אהבה פעמיים!

לכבוד חג הפורים, חנות המוצרים של ארגון 'שלוה' המוכרת את תוצרי סדנת התעסוקה של מרכז 'שלוה'' מעניקה אפשרות לרכוש מארזים ייחודיים של משלוחי מנות משמחים, שהכינו וארזו אנשים עם מוגבלויות ממרכז התעסוקה של 'שלוה'.

לכבוד חג הפורים ארגון 'שלוה' יוצא עם מספר מארזים של משלוחי מנות מלאים במוצרים איכותיים שנארזו באהבה. בין המארזים ניתן למצוא מארזים מיוחדים לאוהבי יין, מארז בירה, מארז אהבה ועוד.

בחלק מהמארזים ניתן למצוא את אחד ממוצרי הדגל של החנות – "יין  yossi" אותו הרכיב בנם של מייסדי שלוה, יוסי סמואלס- עיוור וחירש, ובקבוקו מונגש באמצעות כתב ברייל וטעמו ייחודי שנוצר בשיתוף יקב הרודיון. יוסי הוא בנם של מייסדי ארגון שלוה קלמן ומלכי סמואלס, שהקימו את הארגון לאחר שיוסי נפגע מחיסון פגום שקיבל בגיל שנה ולא תיקשר עם הסביבה במשך 8 שנים, עד לפריצת דרך מדהימה בה למד לתקשר באמצעות אצבעותיו בשפת הסימנים במגע וליצור קשר עם סביבתו. כחלק מההבנה בצורך הגדול של משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים ושל ילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים הוקם ארגון 'שלוה' שמפעיל את המרכז הלאומי לטיפול באנשים עם מוגבלויות ושילובם בחברה, מתקיימות פעילויות רבות ומגוון תכניות לטיפול ושילוב ילדים עם מוגבלויות בשלל תחומי החיים.

מארז "יין  yossi"

בין תוכניות ההעשרה והפיתוח בארגון, קיימת גם סדנת תעסוקה המעניקה הכשרה ועבודה לבני +18 עם מוגבלויות, ומהווה עבורם שגרה ברוכה של יציאה לעבודה לצד מגורים מחוץ לבית וקיום חיים עצמאיים. בסדנת התעסוקה ישנם תחומים רבים כגון קולינריה, הדרכת קבוצות, סדנאות קרמיקה, תכשיטים, הדפסות סובלימציה, יצירת מארזי תה, יין, סבונים ועוד.

השנה במשלוחים ישולבו לראשונה גם מוצרים מסדנת הסובלימציה-המכשירה בוגרים עם מוגבלויות לשוק התעסוקה. ובה מדפיסים על מגוון עצום של מוצרים, הדפסים ותמונות. חולצות, כובעים, בלוקים, כוסות, ועוד המון מוצרים בהתאמה אישית.

סדנת הדפסות סובלימציה בשלוה

לדברי מייסד ונשיא ארגון שלוה קלמן סמואלס, אביו של יוסי: "יוסי הוא מודל לחיקוי לאנשי הארגון ולעולם כולו, ממנו אנו ממשיכים ללמוד שאין חלומות גדולים מדי, והשאיפה של כולנו היא שילוב של אנשים עם מוגבלויות בכל תחומי החיים. ייצור "יין  yossi" הוא עוד חלום שהתגשם ע"י יוסי שהיום כבר בן 41. הקשר של יוסי לסביבה, באמצעות חוש הטעם והמישוש ובהיותו סומלייה, מתבטא בטעמי היין ובעיצוב הבקבוק".

מלבד הענקת הזדמנות לאנשים עם מוגבלויות להשתלב בחברה, החנות תומכת באופן ישיר בעשייה של שלוה – כל הרווחים ממנה מושקעים בפעילות השוטפת ובטיפול בילדים עם מוגבלויות ומשפחותיהם.

את המוצרים אפשר למצוא בחנות המוצרים במרכז 'שלוה' בירושלים או באתר 'שלוה שופ'.

4.5 2 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x