אנשיםהשראהללא קטגוריהמהקהילהספורט

Dina D- שוברת שיא חדש

ומוכיחה פעם נוספת שעיוורון הוא לא תירוץ לא לעשות הכל- גם לשוט בסירת מפרש.

ההזמנה להשקה

לקראת הריאיון עם דינה דואדי אני מודה שהתרגשתי. לפני כשבועיים קיבלתי בוואטסאפ מחברה הזמנה לאירוע השקה מרגש שצפוי להתקיים מחר יום שישי 8-3-19- שהוא גם יום האישה הבינ”ל

עמותת אתגרים שפועלת לאפשר לאנשים עם מוגבלויות מכל הסוגים את כל פעילויות הספורט בחוץ תקבל מחר במתנה מדואדי סירת מפרש סונארית מאובזרת ומשוכללת שתאפשר גם לעיוורים ולקויי ראיה לשוט בה.

תרומת הסירה מרשימה בפני עצמה אך היא עוד יותר מרגשת כשמבינים שמאחורי התורמת יש סיפור אישי מעורר השראה מדהים ושאת הכסף לסירה אספה ממתנות שקיבלה מחברים בניהם גם הרבה מאוד אנשים מוכרים מאוד, שמהם ביקשה לתרום כסף במקום לקבל מתנות את התרומות צברה והוסיפה עליהם עוד סכום לא מבוטל בעצמה כדי לרכוש את הסירה. “אני מעדיפה לא לנקוב בסכום המדויק אבל מדובר בעשרות רבות של אלפי שקלים” היא מספרת.

דינה דואדי

כבר כתבתי לא פעם על אנשים שמתמודדים בהצלחה עם מוגבלויות שונות, אבל עוד לא יצא לי לשוחח ברמה כל כך אישית על העיוורון. דואדי עצמה התעוורה כשהייתה בת 19 והיא מספרת בהוקרת תודה שבדיוק ביום שבו היא קיבלה את הבשורה על המחלה הקשה שגרמה לה לאבד את הראייה היא גם פגשה את מי שהמליץ לה ללכת ללמוד רפלקסולוגיה.

דואדי נחשבת לאחת מהרפלקסולוגיות המוכרות והמצליחות בתחום- אולי בזכות העובדה שהיא לא רואה וחושיה מחודדים היכולות שלה במסגרת הטיפול הביאו אותה להיות אחת מנשות המקצוע המצליחות והמוכרות ביותר בתחום.

ובאמת גם כדי להצליח לדבר איתה היינו צריכות למצוא זמן בסדר יומה העמוס לעייפה – המורכב מטיפולים שהיא מספרת שיש לה תור שנתיים קדימה, ובנוסף הרצאות שהיא מעבירה ואבחונים שהיא מזומנת אליהם בבתי חולים שונים כעזר לרופאים שונים.

מאבחנת רפואית ורפלקסולוגית מהטובות בתחום

דואדי נחשבת למוכרת מאוד בזכות ההצלחה שלה גם מטפלת בהרבה מאוד אנשים מפורסמים ומוכרים – אחד מהמטופלים שלה היה שמעון פרס והיא מעדיפה לא להיכנס במסגרת הכתבה לשמות אבל היא מספרת לי על רבים רבים של מטופלים שכולנו מכירים מכל תחומי העשייה (כדורגלנים, זמרים, שחקנים, פוליטיקאים, אנשי עסקים ועוד ועוד).

“לפני 8 שנים עברתי משבר קשה בחיי אחרי שהתאלמנתי “היא מספרת, “אני גרה בגבעתיים ועובדת מהבית וכשקשה הכי קל זה לברוח לעבודה וזה בדיוק מה שעשיתי עבדתי בלי סוף. ערב אחד אחותי ראתה כתבה בטלוויזיה ששודרה על עמותת אתגרים והיא  צלצלה לספר לי עליה- בכתבה הראו איך מתנדבים של העמותה באמצעות רצועת גומי שהם כורכים בין מתנדב רואה לבין משתתף עיוור מאפשרים לו בדרך הזו לרוץ.

גם עיוורים יכולים לרוץ

הגעתי לעמותה וזכיתי במשפחה. המתנדבים הודו לי על זה שבאתי כדי שהם יוכלו ללוות אותי. כרכו מסביבי גומי והמלווה הראשון שלי הפך לימים להיות בן הזוג שלי. והיינו קמים יחד בבוקר ורצים”.  תוך שלושה חודשים כבר השתתפה במירוץ הראשון שלה לעשרה קילומטרים בו זכתה במקום הראשון. “כשעליתי לקבל את הפרס” היא צוחקת “גיליתי שאני לבד על הפודיום- הסתבר לי שהייתי היחידה שהשתתפה אז לא פלא שזכיתי במקום הראשון. אבל זמן קצר אחר כך כבר התחלתי לקחת חלק במרוצים נוספים והתחלתי להשתתף במרוצים הגדולים של אנשים רגילים” עד היום זכתה דואדי ב24 גביעים שרובם בעבור המקום הראשון והיתר מהמקום השני. “התחלתי לטוס למרוצים בחו”ל. במרוץ וינה הגדול הגעתי למקום הרביעי”

בדרך למעלה ההר

תוך כדי הריצה החלה דואדי גם לטפס על הרים גבוהים – באמתחתה כבר טיפוס על ה הקילימנג’רו אחת הפסגות הקשות והגבוהות בעולם , וביוני הקרוב היא תיסע לטפס על האולימפוס בקפריסין.

את כל הפעילות היא מייחסת לתרומה ולתמיכה שהיא מקבלת עד היום מעמותת אתגרים שבה היא לוקחת חלק מאוד פעיל ממש מהרגע הראשון. וכאשה שהבינה שאין גבול למה שהיא יכולה לעשות היא כל הזמן ממשיכה לחפש את האתגרים הבאים.  יחד עם הריצה החלה דואדי להתאמן גם בטריאתלון והיא פוגשת בדרך הזו גם את האופניים והשחייה.  “מה שאתגרים גרמו לי להבין הוא שהעיוורון שלי הוא לא סיבה לא לעשות ספורט. וכמו שאני יכולה לעסוק ברפלקסולוגיה ולהיות טובה במקצוע ולטפל ולעזור לאנשים, כך אני יכולה גם לעסוק בספורט ולאתגר את עצמי כל פעם לשיא חדש ולנצח שוב ושוב”

הסירה החדשה Dina D

ואיך את קשורה לענף השיט? “אני עוד לא. עד היום לא שטתי בסירה בעצמי וזו גם אחת הסיבות שבחרתי לתרום את הסירה הזו לאתגרים – בהשקה מחר אחרי קייטרינג ומינגלינג עם מוסיקה ואוכל טוב נעלה לסירה להפלגה ראשונה ואני בטוחה שהיא לא תהיה האחרונה”.

סירת המפרש היא סירה מונגשת, כך שעיוורים יוכלו גם להשיט אותה והיא תתווסף למועדון תל אביב של עמותת אתגרים. הסירה מוערכת בשווי רב, ונתרמה במלואה על ידי דינה לפעילות העמותה “אני אוהבת לחגוג ויש לי מנהג לעשות ימי הולדת גדולים ולהזמין את כל החברים והמטופלים שלי – אני כבר כמה שנים מבקשת מכל מי שמגיע במקום מתנה לתרום כסף לעמותה- כך גייסנו חלק גדול מהסכום ואת היתר אני השלמתי בעצמי”

למה כל כך חשוב לך לתרום לעמותה? “אני חיה ופועלת ממקום של הודיה גדולה- יש לי הכרת תודה גדולה לעמותת אתגרים שבזכותם אני חיה היום חיים מלאי חשק ומוטיבציה ואהבה לחיים ולעצמי והתרומה של הסירה היא אחת מהדרכים שלי להביע את התודה שלי לפעילות החשובה שהם עושים”

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x