צרכנות חברתית

אתגר #גרין_לוין יוצא לדרך דאבל אימפקט- שותים בריא ועוזרים לחיילים בודדים!

כבר דובר וסופר לא פעם ולא פעמיים, על יתרונותיהם הבריאותיים של המיצים הירוקים הכוללים שפע של ירקות, צמחים עשירים בכלורופיל וויטמינים ומינרליים כדי לתת לגוף זריקת מרץ בריאה. לא לחינם לצבע הירוק יש קשר ישיר לבריאות. ויש מי שגם קושרים את הצבע לשמחה. באופן אישי אצלי מיץ ירוק /שייק מתחברים באופן אוטומטי לאצת הספירולינה הירוקה- כחולה. שצבעה הדומיננטי צובע גם מזונות כהים כמו סלק, תותים ואפילו כורכום. ככל שאני נחשפת יותר למחקרים ומידע בנוגע לתוצרת החקלאית ההולכת ומאבדת מאיכותה במקרים רבים בהם עוד לא הבינו שנדרש שינוי ומעבר לשיטות חקלאיות השומרות על מגעל החיים הטבעי באדמה, ואני שואלת את עצמי מאיפה נוכל לספק לגוף את כל אותם ערכים תזונתיים חיוניים כל כך שכולנו חונכנו ועדיין מחנכים את ילדנו שמצויים במזון.

אז נכון, יש עולם שלם וחשוב של תוספי תזונה אבל באמת באמת שבצריכה יומית של 20 גרם של ספירולינה טרייה יש את כל מה שהגוף שלנו צריך. לא לחינם כבר ב1974 נבחרה האצה לשמש כמזון האסטרונאוטים בטיסות לחלל, ואפילו חזי דין הקוסם האקסטרימי עשה בה שימוש במשך התקופה שבילה קפוא בתוך קוביית קרח.

“ב20 גרם של ספירולינה טרייה יש את כל מה שאנחנו צריכים לתזונה היומית שלנו”

ויש עוד סיבה שבגללה אני כל כך אוהבת את החברה ב Simpliigood – שמייצרים ספירולינה טרייה ועושים לנו גם גאווה ענקית ברחבי העולם, הסיבה היא הרצון האמיתי שלהם להביא לשינוי חברתי עם המוצר שלהם ולאפשר לעולם מזון איכותי עשיר בערכים תזונתיים שלא מבזבז מיים לא משאיר אחריו פסולת ומאוד מאוד ידידותי לסביבה. אבל הם לא מסתפקים רק בזה.

אני גיליתי אותם אחרי כתבה שעשיתי במדור חדשות טובות בMako כשראיינתי בחור מקסים שאסף בקבוקים חייבי פיקדון כאמצעי לגיוס כסף לעמותה שהקים שמסייעת לילדים בקונגו לא למות מתת תזונה באמצעות הקמה של בריכות ספירולינה בשיתוף פעולה עם ברוך דאך- מייסד וCTO של Simpliigood זאב דגני מנהל ביה”ס התיכון גימנסיה הרצליה ושותפים נוספים מקונגו.

וכעת לרגל יום המיצים הירוקים הבינ”ל החליטו בחברה לשתף פעולה עם חברת סחוט המספקת פירות ירקות ואבקות סופר פוד בנפרד או במיקסים קפואים מזינים, לצאת לפעילות דאבל אימפקט ולאתגר את כל מי שקצת אכפת לו מעצמו להכין מיץ/שייק ירוק ולצלם סרטון להעלות לפוסט ולתייג #גרין_לוין ועבור כל שיתוף כזה יתרמו החברות מוצרים להכנת שייקים ירוקים בריאים במרכז לזכרו של מייקל לוין המסייע לחיילים בודדים. במשך 12 יום החל מהיום 26-1-23 ועד ט”ו בשבט (6-2-23).

לפוסט האתגר בלינק

ואם זה לא מספיק, בין מעלי הסרטונים המתויגים יבחרו ע”י צוות שופטים נכבד המונה בין היתר גם את מיכל ינאי, מרב מילר, אלי אילדיס, שלמה וייצמן (שלמה 300), מייקל לואיס וג’ני צרוואני וכמובן דרורית ניצני מנכ”לית המרכז ע”ש מייקל לוין את שלושת הסרטונים היצירתיים ביותר שיזכו את בעליהם במארז מרשים של מוצרי ספירולינה, מיקסי פירות של סחוט וסט כלי במבוק מהודר.

וגם למי שלא יעלה סרטון יש דרך לתרום למטרה החשובה- באמצעות הצגת קוד קופון GREENLEVIN באתרי האינטרנט של Simpliigood ושל סחוט וכל רכישה עם קוד הקופון תתרום גם היא למרכז במשך כל תקופת האתגר.

לדברי אלון ירדני מנהל השיווק בחברת Simpliigood “למרות שיש עלייה עקבית בכמות צרכני הספירולינה הטרייה דווקא בחורף כשהגוף הכי זקוק לסיוע שהספירולינה יכולה לתת א.נשים חווים שמדובר באתגר לשתות מיץ/ שייק ירוק. זו הסיבה שבחרנו לצאת באתגר ולנצל את יום המיצים הירוקים שמציינים בעולם לא סתם בינואר החורפי כדי לעודד תזונה בריאה וגם לעשות טוב על הדרך לחיילים הבודדים במרכז לזכרו של מייקל לוין”

סיון חרמון-איצקוביץ מנהלת השיווק בחברת סחוט . צילום עופר בר

סיון חרמון איצקוביץ מנהלת השיווק בחברת סחוט מספרת כי “בשנתיים האחרונות אני מתנדבת ומכינה ארוחות חמות לבית של החיילים הבודדים בהרצליה. יש בית לחיילים ובית לחיילות וכל פעם שאני מגיעה הלב מתרגש מחדש.” ומדגישה את החשיבות לעשות טוב מעבר רק למכירת מוצרים. “העסק שלנו קיים כדי לאפשר צריכה של מוצרים מזינים, וצרכנות חברתית זו הדרך שאני מאמינה בה בעידן של רכישה אונליין.”

דרורית ניצני מייסדת התוכנית לחיילים בודדים ללא עורף משפחתי במרכז לזכרו של מייקל לוין צילום עידו לביא

דרורית ניצני מייסדת התוכנית לחיילים בודדים ללא עורף משפחתי במרכז לזכרו של מייקל לוין המסייע לאלפי חיילים בודדים המגיעים מרחבי העולם ומקבלים מענה ומקום חם לכל צרכיהם, מסבירה כי “חיילים בודדים הם לא רק חיילים שמשפחותיהם מתגוררות בחו”ל בזמן השירות שלהם בצבא, מעל 7000 חיילים וחיילות בודדים שמהווים כ 44% מהחיילים הבודדים הם ישראלים ללא עורף משפחתי. הם מגיעים מרקע מגוון של נוער בסיכון, פנימיות, משפחות אומנה, יוצאים בשאלה וגם ממש מהרחוב” והיא מספרת “העמותה מאפשרת ללמעלה מאלף צעירים וצעירות מהרקעים הללו בעזרת רכזים שרובם עובדים סוציאלים בקבלת הכרה כחיילים בודדים, עוזרת להם עם ההכנה לקראת הצבא בציוד ובעזרת צוות מקצועי של מתנדבים שמשמשים עבורם ממש כמשפחה, מלווים אותם לבק”ום בטקסים וכמובן גם מסייעים להם בשחרור ועד חמש שנים אחריו. עוזרים להם לרכוש מקצוע, להתנהל פיננסית, להתייעץ והכי חשוב לקבל חום אהבה והערכה דרך מנטורים ומשפחות מלוות, מורים פרטיים, טיפולים פעילויות ארוחות שבת וחג עזרה בציוד, ריהוט ועוד ועוד. כל פנייה לעזרה ותרומה למרכז מתקבלת בהוקרת תודה גדולה ואני שגיליתי את נפלאות הספירולינה בזכות אלי הבן שאימצנו אחרי צוק איתן, שדרכו הגעתי לפעילות במרכז חיבר אותנו אליה ואני יודעת שאם אפשר לחבר את החיילים שלנו שרבים מהם גם עוסקים בספורט ואימון וייהנו מאוד משייקים ירוקים מזינים וגם נוכל להעלות את המודעות לתרומה לפעילות המרכז זה מחמם את הלב ממש”

4.3 3 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x