תובנת בוקר

“כל רגע שאתה מאושר הוא מתנה לשאר העולם”, הארי פאלמר – מחבר חומרי האווטר®

החיפוש אחר האושר הוא דחף אנושי כל כך בסיסי, שאפילו האו”ם הכיר בו והכריז על יום האושר הבינלאומי שנחגג מדי שנה ב-20 במרץ. הרצון להיות מאושר עלול להיראות אנוכי – לכאורה הוא גורם לנו להתמקד בעצמנו, להתרכז בצרכים שלנו בלבד ולהתעלם מהאחרים. אבל בעצם, הרבה מחקרים כבר חשפו שהסוד לאושר הוא דווקא בלעשות למען מישהו, באכפתיות ודאגה לאחר. ויש לזה עוד רובד  – כשאתם באמת מאושרים, יש לזה השפעה מטיבה גם על אחרים. אתם כבר לא זקוקים מהם לשום דבר, לא מאשימים בדבר ולא דורשים דבר. האושר הפנימי שלכם מקרין החוצה כלפי האחרים בין אם כחיוך לאדם קרוב או זר, ובין אם כתחושה כללית של שלווה ושביעות רצון שמרגיעה גם את מי שסביבכם.

אז אם יש משהו שהייתי מאחלת לעצמי לעשור הקרוב הוא להיות מהאנשים שמוסיפים שמחה לעולם, חיוך, מילה טובה. ואם יש משהו שגיליתי בעשור האחרון שמשמח אותי, זה ללמד אחרים את הדרך להיות מאושרים בעצמם. כי כשאתם מאושרים, אפילו אם רק לרגע, אתם מעניקים מתנה לא רק לעצמכם אלא גם לשאר העולם.

לפני כמעט שני עשורים למדתי טכניקה נהדרת להיות המקור לאושר של עצמי, וזה הביא המון שמחה לחיים שלי ושל כל מי שסביבי, וחיזק אותי גם ברגעים הקשים. אגב, אחד הדברים הנפלאים שקרו לי זה שהתקבלתי לעבודה באו”ם, אבל זה כבר סיפור לפעם אחרת… בעוד שבועיים תתקיים בישראל סדנת ההתחדשות ובה אלמד יחד עם צוות מאסטרים בינלאומי את הכלים הייחודיים שפיתח הארי פאלמר. לפרטים המלאים ראו https://www.avatar9.co.il/?p=757

הציור “מריח כמו קרקס” מאת מרים יוחבץ, חברה טובה ואמנית מוכשרת. אפשר לראות יצירות נוספות שלה בעמוד הפייסבוק Miriam Yuhvetz Art  https://www.facebook.com/MiriamYuhvetz.

0 0 votes
דירוג הכתבה

מירי שרון

מאמינה שאפשר ליצור חיים שמחים כשמקשיבים ללב. יועצת לאו"ם, פעילת שלום, אמא, ומסטרית בדרך האווטר® 16 שנים - טכניקה לחיות מתוך בחירה.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x