תובנת בוקר

"אמונה אינה עוקרת הרים ממקומם, אלא מציבה אותם במקומות שאין בהם הרים כלל." ~ פרידריך ניטשה

אני חושבת הרבה על אמונות. מאיפה הן באות, מה מגדיר אותן. לפני כמה ימים אמרה לי מישהי שאיבדתי את האמונה ומאז אני עם האמירה הזו. האם היא צודקת? אני לא חושבת שאיבדתי את האמונה רק שאולי שחכתי שהיא קיימת. אמונה היא לא משהו שאפשר לאבד.

החיים שלנו בשנה האחרונה עוד יותר מעורערים מאי פעם- המציאות לא מובנת ואין בה וודאות אבל העשייה שומרת עלינו שפויים. כל עשייה לא רק עבודה אלא עשייה- כל מה שיש בו פועל הוא עשייה.

אחד מהדברים שעבורי הם הקשים ביותר הוא לא להזיז הרים ממקומם- היכולת להבין שהכל נמצא בדיוק במקום שלו ולא צריך להזיז שום דבר הוא בפירוש אחת מהתגליות המאוחרות יותר שלי. כמה אנרגיה הושקעה בהזזת ההרים ממקומם, כמה זמן ומאמץ? ובשביל מה? ההרים הם הרים הם צריכים להיות הרים ולא צריך להזיז אותם. הרצון שלי לאתגר את האמונה שלי בעצמי ולהציב לעצמי אתגרים קשים להשגה ואז לכבוש את ההישג זו לא אמונה בעצמי זה מבחן.

פעם בילדות בטיולים בצופים הייתי רואה את ההר שעליו אנחנו עומדים לעלות ומציבה לעצמי מטרה להיות הראשונה להגיע לפסגה- והגעתי, תמיד ראשונה, אבל מעבר להישג לא הרגשתי הנאה מהטיול עצמו. כן שרנו בדרך, עצרנו להפעלות אבל הצבת המטרה הזו מנעה ממני להישאר כל הזמן עם כל החבורה. בשלב מסוים הייתי פותחת פער או אפילו עושה תחרות מי מגיע ראשון לנקודת הסיום ומתחילה לרוץ. כשרצתי לא היו מחשבות, לא היו פחדים, היה פתאום איזה שקט, אבל כשהגעתי לפסגה, בדרך כלל הייתי שם לבד- עד שכל האחרים הגיעו ואז השקט היה רועש – לא כמו השקט שהיה בזמן הריצה. אז הגיעו שוב המחשבות, התהיות, הפחדים כל אותם דברים שגרמו לי לרוץ אל הפסגה מלכתחילה.

לפני כמה חודשים טיילנו עם חבר ילדות- כזה שנהניתי להשיג אותו באותם הטיולים שדווקא מאוד התרשם אז מהיכולות הספורטיביות שלי- הטיול הזה היה שונה. ראיתי את הטבע ואת הצמחים, את הילדים שלי מתחרים בהשלכת אבנים לשלוליות והייתי פתאום אחרת. אמונה יכולה להביא מישהו אחד לרצות לכבוש את ההר אבל לפעמים הרצון לכבוש את ההר הוא בדיוק בגלל המחשבה שזה הכרכי.

היום אני מוותרת על הצורך להגיע ראשונה לפסגה, ומשאירה את ההרים במקומם- כדי ליהנות מהיופי שלהם ומהעובדה שהם הרים.

בתמונה של האומנית ריטה קפיטולסקי אפשר לראות הר אבל אפשר לראות בהר מישור – זו בדיוק המהות של הפרספקטיבה שמתבטאת בעבודת Digital Art שמגלמת את האהבה למשחקי צבעים וגוונים בעבודה דיגיטלית.

התמונה ותמונות נוספות, זמינות לרכישה בכל גודל על מגוון חומרים כגון קנבס ונייר איכותי, ממוסגרות ומוכנות לתלייה או אפשרות להדפסה יוקרתית יותר על זכוכית אקרילית או אלומיניום. 054-6240502

5 2 votes
דירוג הכתבה
תגיות

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close