עדכוני The Positiv

The Positiv #985: איך נייצר תוכן חיובי ובכמויות :)

היי לכולם,

אז אחת המחשבות שנמצאת יותר ויותר בתודעה ומקבלת הרבה תשומת לב בזמן האחרון, ואולי בכלל, היא איך נעבור מאתר שמעלה כתבה פעם בכמה ימים, לכזה שמפרסם תכנים טובים וחיוביים על בסיס יומי, בצורה מתעדכנת שתגרום לאתר להיות רלוונטי בכל רגע ורגע. הגעה למקום כזה ללא ספק יביא את הפרויקט למקום אחר ואני מאמין שהוא יוכל לתפוס מקום בתודעה הציבורית, בתקווה שאולי אפילו נרצה ונבחר להזין את עצמנו בתוכן כזה. אני לגמרי רואה ומאמין בזה שיהיה אתר בהמשך שנקרא דה פוזיטיב והוא אחד האתרים הגדולים בארץ, כך שהחשיפה אליו היא גדולה מאוד, וכל התרכזותו היא בחדשות טובות ותכנים חיוביים, בלי לפול למקומות של תוכן שמושפע מרייטינג, מכסף, וכו׳. כמובן שנעשה טעויות בדרך או שפשוט נלמד כל הזמן וננסה לדייק, אבל האתר יוכל להביא משהו נקי וחיובי באמת, לחשוף עשרות אלפי סיפורים יפים, מוזיקה טובה, טקסטים, חוויות יוצאות דופן, סדנאות, ועוד ועוד, על בסיס יומי ולאפשר לכולנו רק לקבל השראה, נחת, שמחה, תקווה, וכו׳, בהתאם למה שנצטרך ולתכנים שנבחר לקרוא מתוך כל ההיצא. היום דבר כזה נראה רחוק והוא באמת רחוק, אבל זה רק עניין של אמונה (או אפילו ידיעה) והרבה התמדה.. ועבודה איטית (או מהירה) אבל כזו שמקפידה על מה נכנס ומה לא, עם מי עובדים, גמישה אבל בעלת עמוד שדרה.

 

אז איך באמת נעשה את זה?

כרגע יכול לחשוב על חלק מהדרכים שכבר ראינו שבהם זה עובד.

יש לנו הרבה אתרים מחו״ל שנוכל ללמוד מהם. אתרי חדשות טובות בספרדית, באנגלית ובשפות נוספות שכרגע אנחנו מוגבלים מלהבין אבל בהמשך נוכל להיעזר במתנדבים ובתקווה גם עובדים, כדי לתרגם או לשכתב. ככל שנגיע ליותר שפות, וזו לגמרי שאיפה של האתר (קודם לגעת אולי בשפות שפה בארץ למרות שלא נתנגד לכל שפה שהיא במידה ויש מתנדב שיקח עליו את ניהולה), נוכל להביא חדשות, ידיעות וסיפורים טובים מתרבויות שונות, דברים שנוכל ללמוד מהם ולהעשיר את עצמנו כי זה לא משהו שבא כאן מהבית מהשכונה ממול או מקסימום מאיפשהו בארץ במרחק של כמה שעות מקסימום..

סוג של תוכן שהייתי שמח להעמיק הוא כזה של מטיילים בחו״ל. אני חושב שיש כל כך הרבה מטיילים (נתחיל מהישראלים אבל גם הרבה אחרים) שעוברים יום יום חוויות אדירות ולרוב אלו חוויות של פתיחות, הכרות עם משהו חדש ולא מוכר, הרפתקאות, נופים מדהימים, חברויות, אהבה, אהבה רומנטית, ועוד ועוד. כשנתחיל להגיע למטיילים ואת זה נעשה בהרבה הרבה דרכים יצירתיות שאולי אפרט בהמשך כשיהיה זמן, נוכל לשלוח לכם דרך האתר את אלפי חוויותיהם פותחות הלב 🙂

יש פרויקט אחד שאני שומר כרגע לעצמנו אבל ממש עוד כמה ימים נגיע אליו ונוכל לשחרר את הבשורה, אבל גם בו יש הרבה התרגשות.

התמקדות מסוימת שתהיה אני מאמין היא בוידאו. קודם כל באופן כללי ובפרט בפייסבוק. בכלל בפייסבוק, יש צורך ביצירת תכנים ייעודיים לפייסבוק, בין אם אנחנו מקשרים לאתר או לא, נצטרך לפרסם תמונות ווידאו מקוריים שלנו כי אלו הם התכנים הויראליים יותר. מעבר לזה, אנחנו נשמח למצוא את הדרך לייצר חדשות טובות ברגע, ושם וידאו כפורמט נכנס בצורה מאוד מאוד חזקה לדעתי. היכולת פשוט להדליק את המצלמה ולתפוס רגע, או אפילו לא לתפוס רגע אלא לייצר אחד כזה באופן פחות ספונטני.. כי שתי האופציות קבילות 🙂

תרגום הוא אופציה שכבר הזכרנו בהתחלה אבל ברגע שנגיע למתנדבים שירצו לקחת חלק בתרגום, נוכל להרחיב בהרבה את היקף התכנים הטובים שאנחנו מספקים כי כל יום יוצאים המון דברים חדשים, בין אם דרך אתרי חדשות טובות שעובדים על זה כמונות, או מכל אתר תוכן אחר..

דרך נוספת שאנחנו מקווים לגעת בה בקרוב וכבר קצת התחלנו בשיתופי פעולה כמו עם ניסים אמון וסטיבן פולדר, היא עבודה מול סופרים ומתרגמים, שנשמח לקבל מהם אישור ולפרסם את תכניהם. יש הרבה ספרים שנשמח להמליץ עליהם ואם נוכל לצטט מתוכם קטע מעורר השראה, ולפעמים יש פשוט דברים שממש בא לי לשתף, אז בתקווה ששיתופי פעולה כאלו יקרו יותר ויותר.

יש עוד הרבה דרכים את האמת. זו תהיה ההתחלה ואולי נמשיך לעדכן פה את הרשימה או שנכתוב אותה בפוסטים חדשים.

בתקווה לצמיחה במקום הזה למקום שהתוכן החיובי זורם באתר בצורה חופשית ולא עולה רק פעם ביומיים שלושה!

שבוע טוב לכולם!
הרבה אהבה!

0 0 votes
דירוג הכתבה

טומס שטיין שניידר

בן 33, גר בגליל. מטפל ברפואה סינית, דיקור וצמחי מרפא
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x