המלצותהשראהחדשות חמותחדשות טובותטוב לדעתיוזמות חיוביותמבזקי חדשות טובותמגזיןמודעות עצמיתמיינד שקטמילה טובהעדכוני The Positivריפויתובנת בוקרתוכן חיובי

“המודעות לנשימה מאמנת את גופכם לנשום” אתי דמרי

"Breathing awareness trains your body to breathe"

אתם מכירים את הרגע הזה שאתם אומרים  “אני לא נושם/ת”?
השבוע בדיוק חזרה אליי אותה תחושה כמו לפני 17 שנים, אבל הפעם התגובה שלי הייתה שונה.
בעבר, לפני שקיבלתי החלטה חשובה האם לעשות שינוי אחרי עשרים שנים ולעבור מעיר  בדרום הארץ לעיר במרכז, הפסקתי לנשום. המחשבות שהתנהלו בראשי באותם ימים גרמו לי לתגובות של פחד ובהלה, ושמתי לב שככל שאני מאפשרת לפחד ולבהלה לנהל את ההחלטות שלי, כך גם הביטחון שתמיד הייתי נתונה בו והיציבות של החיים נעלמו כהרף עין והפכו להיות סיטואציות לא מתואמות עם המציאות.


איך מתמודדים עם התחושה של פחד ובהלה?
במהלך חיינו אנחנו נתקלים בסיטואציות וגורמים שונים המעוררים בנו תגובות של פחד ו/או בהלה, סיטואציות אלה יכולות להיות קשורות במעברים פיזיים, במבחנים, ראיון לקבלת עבודה, או כל אירוע אחר שיכול להתרחש בחיינו ביום יום.
ברגע אחד משום מקום יש תחושה שלא נושמים, לרוב זה מגיע לאחר מחשבה שלילית, אמירה שלילית או פעולה שלא הצליחה,
איך חוויה אחת , רגע אחד, יכולים לשנות לנו את כל המסלול בחיים ואת כל תפיסת החיים.
הפחדים והחרדות אלו תגובות של מחשבות שליליות, מחשבות אלה הן כמו מנוע שמניע מנגנוני הגנה והשאלה היא באיזה מנוע נבחר, מנוע המניע את המחשבות השליליות או את המחשבות החיוביות.


הרגע הזה שאנחנו לא נושמים גורם לנו למעשה לעצור רגע, לנשום, כי חשוב לנו להרגיש את הדופק ואת הנשימה, אז נהיה שקט ומתוך השקט עולות התובנות.
רגע אחד של חוסר נשימה למעשה מניע בתוכנו מנגנון אדיר , מכונה אדירה שמאפשרת לנו לנשום, המכונה הזו נקראת ” מחשבה”.
שינוי דפוסי חשיבה, משלילי לחיובי נוטע בנו ביטחון, יציבות ובאותו רגע  מרגישים שאנחנו נושמים.


שינג שיונג
“בסוף זה לא ישנה כמה נשימות נשמת אלא כמה רגעים עצרו לך את הנשימה”


חשיבה חיובית משנה את הרגלי הנשימה
הנשימה שלנו יכולה להעיצר בשל פחד או חרדה ולהיפך, בשל התפעמות מיפי  הבריאה, התפלאות מפרח שפרח, משקיעה יפה או מפעולה שאנו הולכים לעשות ואנו מאוד מתרגשים לקראתה.
התרגשות חיובית, שאינה מקיימת בתוכנו תחושות לא נעימות ובכל זאת עוצרת לנו את הנשימה, מגיעה מדרכי חשיבה שונים, מחשיבה חיובית על הדרך שבחרנו ללכת בה תוך יצירת ביטחון ויציבות באמצעות המחשבה ואמירת מילים טובות כמו: אני יצליח, אני מסוגל, אני מספיק מוכשר וכו.


המילה הנאמרת יש בה עצמה שמאפשרת לנו לנתב את חיינו באופן חיובי, כאשר אנחנו נושמים, ומודעים לנשימות הטבעיות שלנו שמספקות לנו מספיק חמצן , מספקות לנו אנרגיה מעצימה לחשיבה חיובית, אמירת מילים טובות ויצירת מציאות חיובית.


לסיום, המלצה: מצאו פעם ביום זמן לנשום, לנשום נשימות עמוקות ואיטיות, אפשרו לחמצן לחדור לכל תא ותא בגופכם, הנשימה יש לה תפקיד חשוב  מעבר לשמירה על החיים, היא מאפשרת לנו לראות את החיים בסיטואציות חיוביות, היא משנה את תפיסת המציאות בחיי היום יום.

הציור של שני תודר

שני תודר מציירת מילדות. הודות לחיבור העמוק לעולם הקריסטלים, הציורים מהשנים האחרונות בהשראת קריסטלים ובשילוב צילומים שלהם.
שני, מהמייסדים והבעלים של סטונאייג, חנות הקריסטלים הגדולה בארץ, מעבירה סדנאות, קורסים ומידע לנלהבים אחרים מעולם הקריסטלים.
www.stoneage.co.il

5 5 votes
דירוג הכתבה

אתי דמרי

נשואה, אמא לשלושה ילדים, גרה בבית אריה עופרים. שדרנית רדיו ב הרדיו החברתי הראשון, אשת חינוך. מייסדת מיזם חינוכי: הבניה ועיצוב מחדש של גן הילדים ברוח הפסיכולוגיה החיובית" (2010) מייסדת מיזם חברתי "כולם מדברים מילים טובות", לעידוד אמירת מילים טובות בבית ובמשפחה, במערכת החינוך, צה"ל ומקומות עבודה.(2018). מייסדת מיזם להבראת הגוף והנפש, "הפילוסופיה של הבריאה והבורא - אור שלם"(2006) נומרולוגית, מתקשרת, מאמנת אישית ועסקית
Subscribe
Notify of
guest

1 תגובה
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
אלי
אלי
2 years ago

את כל כך צודקת, בסוף זו אמנם עבודה מתמדת עם עצמך אבל גם במחיר של התקדמות איטית מרגישים טוב יותר, נושמים ומעריכים את זה עד מאוד…
תודה לך על הכתבה והתזכורת להתמיד

1
0
Would love your thoughts, please comment.x