צרכנות חברתית

סיכוי במתנה

בשבוע האחרון יצא לי לצפות בסדרה הישראלית המצוינת “עלומים” בה מגוללים חייהם של נערים מבית שמש שמצו בית משפט מחויבים להגיע לבית ספר מיוחד שעושה מאמצים להוציא אותם לאיזשהו עתיד נטול עבריינות. לצבא, להגשמת הכישרונות והיכולות שלהם וכד’ וניסיון לעזור להם מול המשטרה וכד’ שלרוב לא מצליחים. הסדרה משקפת בצורה יוצאת דופן דרך משחק מעולה של יהודה לוי, שני כהן, יניב ביטון, רונה לי שמעון ושחקנים פחות מוכרים נוספים אך מעולים את הצורך העז במשאבים ובליווי של נוער בסיכון המצוי בכל עיר בישראל וזקוק לתמיכה וחיבוק אמיתי מפני שזה לא קיים בבתים מהם הם מגיעים.

אחת מהעמותות שיצא לי להכיר כבר לפני כמה שנים עוסקת בדיוק בזה ומסייעת לילדים בסיכון דרך פתיחת סיכויים ואפשרויות לנוער לצאת לדרך חדשה ולהשתלב בחברה. עמותת ילדים בסיכוי. הפועלת במטרה לסייע לילדים וצעירים בסיכון שהוצאו מבתיהם, במהלך תקופת הילדות והבגרות ועד למעבר לחיים בוגרים ועצמאיים. היא תומכת בילדים ובני נוער מכל המגזרים הדמוגרפיים בישראל, המתגוררים בפנימיות ובמשפחות אומנה, על ידי הפעלת תוכניות חברתיות, טיפוליות וחינוכיות. העמותה חרטה על דגלה מחויבות להתפתחותם הנפשית והחברתית, הגנה על זכויותיהם ודאגה לקידומם אל מחוץ למעגלי המצוקה והאלימות.

לוח שנה 2023 משותף של עמותת ילדים בסיכוי וענת לב אדלר למען ילדי הפנימיות בישראל .

מהכרות אישית, העמותה היא אחת מהיצירתיות ביותר העושות שימוש בדרכים יצירתיות ויצרניות כדי לגייס כספים לפעילות דרך לוחות שנה מעוצבים שנמכרים מדי שנה ומבינים את המשמעות והמקום שיש לצרכנות החברתית בעידן המשתנה שאנו חיים בו ומספיק פתוחים לקבל את השינויים ולצעוד איתם.

דוגמא מובהקת לכך היא עלייתו לאוויר של אתר סיכוי במתנה חנות אונליין למתנות חברתיות המיועדת לקהל עסקי לצרכי קד”מ ומתנות לעובדים כשלב ראשון, עם תכנית עתידית שמגיעה גם להפעלת ילדים בפעילות האתר עצמה.

מי שעומדים מאחורי האתר הם חלי ברגר, המתמחה בשיווק, דיגיטל ואיקומרס. ואבי אברהם, בעלים של חברת Source4u המתמחה במוצרי פרסום וקד”מ ועולמות ה- Corporate gifting,.

כמי שמתמחה בעצמה בשיווק דיגיטלי ובעיקר באתרי סחר ומסקרת בקנאות כמה שאפשר צרכנות חברתית, יצרתי קשר עם חלי ורציתי לדעת כמה שיותר פרטים על היוזמה המקסימה.

חלי ברגר, יזמת ומנהלת השיווק של אתר סיכוי במתנה צלם דורון לטצר

חלי אישה מקסימה בת 42 מראשון לציון סיפרה לי בשיחה פתוחה ומרגשת שהיא אמא לשני ילדים בן 10 ובן 5 שנמצאים על הרצף עם אוטיזם בתפקודים שונים וכל חייה עסקה בתפקידים שונים בתחום השיווק בחברות גדולות וכל הזמן רצתה לשלב בעשייה שלה גם את הערכים החברתיים והתרומה לקהילה. “ההתמודדות הביאה אותי לרצות לסייע לעמותות נפלאות שמסייעות לילדים ומשפחות שמתמודדים עם אוטיזם ובקורונה, כשיצאתי לחל”ת יחד עם כל עם ישראל החלטתי להקים אתר סחר שיעביר מהרווחים שלו לטובת העמותות הללו”

אחרי פגישות רבות, חתימה על חוזים והרבה עבודה על האתר יחד עם אבי חבר יקר שמיד הצטרף והרים את הכפפה מהצד שלו והביא בתור התחלה את כל מלאי המוצרים שלו לטובת העניין, נתקענו פעם אחר פעם בחומה בירוקרטית מצד העמותות עצמן דווקא ולא יכלנו להוציא את האתר לפועל.” היא מספרת באכזבה גדולה.

“לא חשבתי בהתחלה שעבודה עם עמותות תהיה כל כך מתישה וקשה” היא מספרת. “ודווקא לעמותות שאני מחוברת אליהן ברמה האישית וכל כך רציתי לתרום להן וגם לשלב את הילדים בתפקוד גבוה בעשייה עצמה באתר זה לא הצליח. אבל הרעיון והאתר כבר היו בשלים ולא כל העמותות מסובכות כמו אלה שהייתי איתן בקשר וככה הגעתי לעדי ניר סמנכ”לית שיווק ופיתוח משאבים בעמותת ילדים בסיכוי ואיתה הדברים התגלגלו מאוד מהר ובזרימה”.

אז מה עשיתם בעצם?

“בנינו פלטפורמה המציעה חוויית משתמש חדשנית בנוף הרכש, ומשלבת ערך חברתי לחברות וארגונים, שרוצים לשפר את חווית העובדים, הלקוחות והשותפים העסקיים שלהם, ע”י רכישה של מוצרים ומארזים ממותגים ומותאמים אישית לכל צורך, במחירים אטרקטיביים ותחרותיים ובעיקר כאמור – עם תרומה משמעותית לקהילה. 

המודל המיוחד שמציעה החנות, היא שהתרומה לעמותת “ילדים בסיכוי” תינתן למעשה על ידי הנהלת החנות עצמה, שהיא אני ואבי ולא על ידי הלקוח העסקי שקונה בה. כלומר – בכל רכישה שמתבצעת, תורמת החנות מעשר מההכנסות לעמותת “ילדים  בסיכוי”, למען ילדים, נוער וצעירים בסיכון, כדי שיזכו בסיכוי לחיים טובים יותר. וכך כל מארז שנרכש מגדיל למעשה את האפשרות של “ילדים בסיכוי” להמשיך לקדם את הילדים והצעירים לעתיד טוב יותר.”

אתר סיכוי במתנה https://sgift.co.il/

ומה יש באתר?

“באתר ניתן למצוא מעל 2000 מוצרים המשולבים במארזים אך קיימת אשרות ליצר לארגון בהתאמה אישית מוצרים ממותגים/ לא, לבחירתו ולקבל מוצרים איכותיים, מותאמים לפי צורך וחוויה, במחירים אטרקטיביים, ישירות עד בית העובד/לקוח/שותף עסקי”, משיבה ברגר ומוסיפה “השיח של הבנת קהל היעד, אפיון הפרסונה אותה אנחנו מטרגטים (מנהל/ת משאבי אנוש, רווחה, שיווק, רכש)  והתאמת פתרונות מדויקים לכל צורך, חוויה ותקציב. באתר עצמו יש כרגע בעיקר מארזים וחבילות שניתן לבחור לפי מחיר מ99 ש”ח ועד 279 ש”ח לדוגמא

מארז -מסטר פלנצה חג- לראש השנה

מארז מסטר פלאנצה לראש השנה באתר סיכוי במתנה בלינק

₪229.00

מארז כולל

פלנצ’ה סולתם גימור שיש

ממרח פסטו בזיליקום עם אגוזים

ממרח פלפל קלוי

פח שמן זית אנשי הזית 500 מל

חומץ שרדונה יין לבן 250 מל

ועוד מבחר גדול של מארזים ומתנות לעובד החדש, לפרישה, ליום הולדת וכמובן לחגים.

כאמור -10% מהמחזור, המהווים כ50% מהרווח, עוברים לעמותת ילדים בסיכוי.

לדברי עדי ניר, סמנכ”לית שיווק ופיתוח משאבים בעמותת ילדים בסיכוי: “סיכוי במתנה בא לענות על הצורך של חברות מסחריות להגדיל את ערך ה”שקל” שהן מוציאות עבור מתנות ורכש לארגון, כך שכל שקל שיוציאו יעשה גם טוב לילדים, רק מעצם ביצוע הרכישה בחנות שלנו. להבדיל מחנויות חברתיות אחרות שקיימות בשוק, “סיכוי במתנה” היא שחקן חברתי שמתמודד מול שחקנים עסקיים אחרים ולא רק בזירה החברתית. אנו מאמינים שכשיתקבלו החלטות רכש בבחירה בין שני ספקים שונים המציעים את אותה איכות ובאותו המחיר, יבחרו הארגונים לרכוש אצלנו, מעצם הידיעה שבזכותם, הנהלת החנות תתרום לילדים בסיכוי ותאפשר לנו להמשיך להיות השמש בחייהם של ילדים וצעירים שהוצאו מבתיהם.”

ואני כמובן מסכימה ומצטרפת להמלצה החמה לארגונים ולקבוצות לבחור להשקיע את המשאבים בצורה חברתית מתוך עיקרון וגם מתוך ההבנה הגדולה כפי שעולה במחקרים עוד ועוד כי הדרך היעילה לבנות את המוניטין של חברה, היא לתחזק את יחסי האמון עם הציבור בימי שגרה ולא לחכות לימי משבר, שכן תרומה לקהילה מעלה את ערך המותג. את זאת יש לעשות באמצעות השקעה מתמדת באג’נדה חברתית בעלת זיקה ישירה לליבה העסקית של החברה ותקשור לעובדיה, לצרכנים ולשאר בעלי עניין.

4.1 7 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x