תובנת בוקר

“איני יכול לשנות את כיוון הרוח, אך אני יכול לכוון את המפרשים כך שתמיד אגיע ליעד שלי” ג’ימי דין

לפני שבוע לקחתי חלק בפאנל של ארגון Bizco שעוסקת בחיבורים בין ארגונים, עיריות וחברות לבין עצמאים. אחד מהדברים שריגשו אותי עוד יותר מההזדמנות לקחת חלק בפאנל היו לפגוש חברת ילדות, נורית שכטר, אישה מעוררת השראה שישבה לצידי ולאורך הפאנל עלו לי פלאשבקים וזיכרונות מרגעי ילדות משותפים תוך כדי שהיא דיברה.

ההתרגשות הייתה הדדית ולאחר מכן היא לקחה אותי טרמפ הביתה וישבנו לקפה ודיברנו דווקא ברמה מקצועית אבל המשפט הזה שהיא ציטטה במהלך הפאנל נשאר איתי ואני משתעשעת איתו במחשה מאז.

אחד מהדברים הכי חשובים בחיים הוא להבין מה אפשר לשנות ומה לא, ולהשקיע אנרגיה במה שניתן לשנות ולקבל את מה שלא. תפילת השלווה של כל קבוצות התמיכה להתמכרויות מבוססת בדיוק על זה. אחת השאלות שמובילות אותי בחיים היא השאלה – מה יכול לעזור לי עכשיו? והיא מצטרפת כמובן לשאלה המוקדמת – מה אני רוצה/לאן אני רוצה להגיע?

החיים שלנו מורכבים מכוחות הטבע והדברים שקבועים ובין היכולת לשנו ליצר השפעה והדילמה הבלתי פוסקת שהאדם צריך לקבל בכל רגע האם הוא פועל או לא, האם ניתן לשנות את המציאות או לא ואם כין איך?

אין לי ידע עמוק בימאות, בשנת השירות שעשיתי בצופים לקחתי חלק בכמה פעילויות עם צופי ים ולמדתי קצת על הנושא של ניווט ימי, וגם כתבתי לא פעם חדשות טובות על פעילות ימית למטרות שיקום ואני חושבת שהידע הזה איך לנווט את המפרשים של החיים ואיך לעשות את זה בצוות או לבד כשאין צוות, איך לדעת לזרום עם זרם המים והרוח ולהבין שיש כוחות גדולים- זה שיעור שהייתי רוצה כאמא ללמד את הילדים שלי.

השבוע האחרון היה שבוע מאוד מעודד, לא רק בגלל המפגש הזה והצטרפות לצוות המופלא של Bizco, אלא בגלל שההרגשה שההגה של הספינה שלי יציב יותר ושיש לי מפרשים חזקים להשיט אותה בבטחה במים התחזקה.

האיור של נילי זהבי-סבו שנעשה כאיור דיגיטלי במיוחד עבור המשפט הקסום הזה ומביא את האינטרפרטציה הקסומה שלה למשפט מעורר ההשראה הזה.

4.7 3 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x