מצפות לטוב

למרות הדים שנשמעו אחרי הבחירות נגד אנשי הדרום ויצרו תחושה של קיטוב, אם לשפוט לפי רוח ההתגייסות ליוזמה ספונטנית חדשה ומקסימה, נדמה שבכל זאת נושבת רוח ישראלית מלכדת, שמחזקת ועוטפת את תושבי העוטף בתקווה ובציפייה משותפת לטוב

ביום ראשון בתחילת השבוע. כשבדרום רעמו הפיצוצים, כתבה מיכל קוריק בת 41 מהישוב אלון לחברותיה מהשכונה שהיא מתה לעשות משהו עבור תושבי הדרום. הנשים התכתבו ביניהן בוואטסאפ וניסו לחשוב יחד מה הן יכולות לעשות "ניסינו לחשוב על משהו מרומם, שידעו בדרום שאנחנו איתם" מספרת מיכל.

אחרי סיעור מוחות החליטו להעביר לאנשים בעוטף עזה ציפיות לכריות שמודפס עליהן לב וכוללות מילים משמחות . כל מי שרוצה להצטרף ולשלוח לתושבי העוטף ציפיות מעודדות יכול ללחוץ על הלינק , לבחור את הדוגמה הרצויה לציפית , להוסיף טקסט לבחירתו ולשלם 5 שקלים שמיועדים לחברת המשלוחים. ניתן לבחור בכתובת ספציפית או להפנות לתרומה כללית. נשות השכונה התגייסו לסייע באריזה ובצירוף מכתבים שמודפסים בעזרתן ומוצמדים לאריזות. הנשים גם מעבירות את האריזות לחברת השליחויות.

נישה היא רק הפלטפורמה

יחד עם אחותה מיכל מנהלת את "נישה מתנות ישראליות" מפעל קטן ושתי חנויות שמייצרות ומשווקות מתנות שמשלבות תוכן ישראלי ומיוצרות בארץ. כמו למשל קופסת משקפיים עם כיתוב של' עוד תראה כמה טוב יהיה', תחתיות סירים בעיצוב בלטות מפעם, ועוד הרבה דוגמאות נוספות. "ולכן היה ברור שנישה תתגייס לטובת העניין ובנוסף כל הנשים מהקבוצה הצטרפו וגם בית הדפוס שהפיק לנו מדבקות ללא עלות וחנן מכשירי כתיבה סיפקו לנו את המעטפות לאריזה. את הגרפיקה גם עיצבה אחת האמהות מהשכונה ויחד יצרנו בזמן מאוד מאוד קצר משהו טוב"

מצפים לטוב- אף פעם לא לבד

ממה שמספרת מיכל הפרויקט יצא ביום שלישי בבוקר לדרך והלינק הופץ דרך קבוצות הוואטסאפ של הנשים בשכונה. "ובתוך שלוש שעות נמכרו כבר מאות ציפיות. ובלילה התכנסו נשות השכונה לארוז לעטוף לקפל ו, צירפו מכתב ייעודי שהדפסנו, והוסיפו בכתב יד את המילים האישיות שהאנשים ביקשו לצרף".

צירפנו מכתב שהדפסנו

מה אנשים כתבו? "האמת, רק מלקרוא את המסרים שאנשים באתר ביקשו שנעביר הלב מתרחב. אנשים טובים יש לנו בארצנו הקטנטונת. חמדללה!" והיא מוסיפה "מדהים לגלות את הצורך של כל כך הרבה אנשים להגיד לאנשי הדרום שאנחנו איתם! חושבים עליהם! אחים שלהם, ושהם לא לבד. אם מאות נכנסו לקנות ( גם אחרי שהמלאי נגמר) זה עוד סימן שזה אמיתי! ואם יש לכם דרומים בקהל הקוראים- שידעו שאנחנו איתם!"

ומה עומד מאחורי השם?

אריזות מוכנות למשלוח

מיכל מספרת בעיקרון שמענו בחדשות תושבים שמתחילים להתייאש ורצינו לחזק אותם ולומר להם שהם ממש לא לבד. בדיונים שלנו פה תהינו אם לכתוב "מצפים לטוב" על הציפית, אבל אז החלטנו שציפית היא מוצר שנשאר ואם נדפיס מצפים אז זה לעביר את המסר ההפוך- ולכן בחרנו לקרוא כך ליוזמה שהיא זמנית ועל הציפיות לכתוב דווקא מילים מעודדות שיוכלו להישאר לתמיד ולשמח.

היום בבוקר (שישי) יצאו הנשים עם כל האריזות שמיועדות להישלח לכתובות ספציפיות ויחלקו אותן באופן אישי. שאר הציפיות שמיועדות לכתובות כלליות יחולקו במקביל על ידי חברת השליחויות בנפרד.

מי מממן את היוזמה? "הציפיות עצמן וגם רוב עלות המשלוחים ממומנים על ידי נישה, אבל כן היה לנו חשוב לאפשר לאנשים לשלם משהו מכיסם ולממן לפחות חלק מהעלות". להפתעתו של הנשים המלאי הגדול של הציפיות אזל ולכן מנסות הנשים למצוא מקור מימון נוסף כדי ליצור ציפיות נוספות ולהירתם לסבבים נוספים של היוזמה בקרוב שוב. "הלוואי וזה יהיה סבב הלחימה האחרון באזור" אומרת מיכל, "אנחנו מצפות לטוב אבל מבינות שכנראה שיהיו עוד סבבים ולכן כבר מחפשות דרכים ליצור עוד ציפיות עד שלכל תושבי העוטף יהיו ציפיות שכל עם ישראל העביר להם"

תגיות

לתמיכה בפעילות האתר

₪6,172 of ₪50,000 raised

–אנא השאירו מספר טלפון באזור "תגובה" על מנת שנוכל לחזור אליכם לתמיכה לא מקוונת–

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

סה"כ תרומה: ₪5.00

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית. במהלך 2018 כתבה באופן שוטף חדשות טובות במדור באתר Mako. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

כתבות קשורות

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
WhatsApp chat