צרכנות חברתית

מסרים לחיים מלווים בגלידה משובחת!

גור שלי כמו עוד כמה עשרות אלפי ילדים בישראל, צפוי לעלות לכיתה א’. אבל בלי קשר לשביתה ואי הוודאות שהייתה לכל הורי ישראל, הייתה בעיה ברישום שלו שנודע לי עליה רק לפני שבוע ומאז התחיל מסע מרוץ לא פשוט שהשיל ממני אי אלו קילוגרמים והסתיים לשמחתי הגדולה אתמול בבוקר.

אחרי שקיבלתי אישור בעירייה החלטנו להתפנק בגלידה והפעם בזכות הראיון המופלא והמרתק שערכתי אתמול עם שירה אליאב מנהלת השיווק של רשת וניליה הישראלית, לקחתי איתי את גור ונסענו במיוחד לסניף במיקדו סנטר בת”א. בחרנו יחד טעמים ונהנינו מאוד לטעום ולהחליט מה לקחת איתנו הביתה לשאר בני הבית וגור בחר לפנק את עצמו בגלידה מרשמלו לבסוף. כשרוני המוכר המקסים ארז לנו את הגלידה, הוא הוסיף לה מגנטים עם משפטים שגור הצמיד למקרר.

שירה אליאב מנהלת שיוק רשת וניליה עם בנה דן, בהשקת המוצר לס מס שהינו פיתרון לזליגת הגלידה

הסיבה לשיחה עם שירה שלשום, הייתה ההחלטה להפיק בדיוק את המגנטים הללו כקמפיין החזרה לבית הספר של הרשת. זה לא מהלך רגיל של חברה והוא כך הבנתי מהשיחה נובע כחלק בלתי נפרד מההחלטה של הרשת לפעול יחד עם ארגון “קפיטליזם קשוב” ברמה הפנים ארגונית והחוץ ארגונית.

“החיבור לקפיטליזם הקשוב פגש אותנו במקום מאוד פתוח שחיפש בדיוק את זה” היא מספרת כשהרשת עברה ידיים הגעתי לתפקיד השיווק ופגשתי בדיוק רצון ופתיחות לעשייה שהיא למען מטרה טובה, בסופו של דבר גלידה היא דבר משמח שעושה טוב על הלב. וכשדואגים ליצר אותה מחומרי גלם הכי טובים וטריים בלי חומרים משמרים או חומרי טעם וריח ורק מרכיבים טבעיים ההשפעה שלה על הנפש גדולה מאוד. ולזה אנחנו מוסיפים עוד ערכים חשובים של שמירה על הסביבה וקיימות ועכשיו גם העצמה והשראה להורים ולילדים עם המגנטים החדשים”

מה המטרה של המגנטים החדשים באמת?

לרגל פתיחת שנת הלימודים החדשה, חשבנו על דרך להעניק השראה והעצמה למבוגרים וילדים כאחד. הפקנו כמה אלפי מגנטים שכוללים 3 משפטי מסרים שבחרנו מתוך הספר של קפיטליזם קשוב שהם גם מספיק פשוטים מצד אחד לילדים שיוכלו לקרוא ולהבין וגם מעוררי שיח כדי שהם יוכלו לדבר עליהם עם ההורים. באופן שמעודד מנהיגות ויוכל להשפיע על דור העתיד”

המסרים המובילים הם:

עליי להיות השינוי שאני רוצה לראות בעולם
את ניצוץ היצירתיות והאכפתיות שבך, לעולם לא ניתן לכבות
טעות היא הזדמנות מצוינת ללמידה וצמיחה

לטובת הפעילות שנמשכת שבועיים – שבוע לפני החזרה ללימודים עד שבוע אחרי.

לדברי שירי גרינבלט זולברג, מנכ”לית ארגון “קפיטליזם קשוב”: “תנועת קפיטליזם קשוב (חל”צ) פועלת כדי לעזור להביא שינוי בהתנהלות של עסקים בישראל, כך שכמה שיותר מהם יפעלו בצורה קשובה, אנושית, אכפתית והוגנת. אנו מקדמים יצירת משמעות, ערך, רווחה ואימפקט חיובי עבור הלקוחות, העובדים, הספקים, המשקיעים, הסביבה והקהילה של כל חברה עסקית, באמצעות חיבור בעלי ובעלות תפקידים בחברות עסקיות, שפועלות ופועלים יחד כדי לממש את הפוטנציאל שלהם להוות כוח מניע חיובי עבור החברה והסביבה בישראל.”

“אנחנו שמחים מאוד לשיתוף הפעולה היצירתי בינינו לבין וניליה, שהיא עבורנו דוגמא מעולה לחברה קשובה שפועלת למען כל מי שמושפע ממנה ומשפיע עליה. לתפיסתנו, פיתוח מנהיגות פנימית רלוונטי לכל הגילאים, ולכן ברצוננו להעביר את המסרים שלנו גם למנהיגי ומנהיגות העתיד. חשוב לנו שגם מבוגרים ומבוגרות וגם ילדות וילדים יתחברו בצורה עמוקה ואמיתית למציאת המנהיגות שבתוכם, לכבוד לעצמם ולאחרים, לאנושיות שלהם עצמם וכן של העסקים בהם הם מעורבים בחיי היום יום.” 

איפה מעבר למגנטים העקרונות באים לידי ביטי בחברה?

שירה מסבירה כי עקרונות הליבה של הקפיטליזים הקשוב עוברות דרך כל השדות בחברה, גם ברמה הארגונית, יצירת שוויון מעמדי בין כל העובדים באמצעות תקשורת ופתיחות ועד תמיכה ברעיונות ובעקרונות ערכיים שתורמים חזרה לקהילה- למשל נושא הקיימות והחזון שלנו להביא דרך הפלטפורמות שלנו לשינוי בתחום האקולוגי”

איך?

“התחלנו ליצר מנגנון לשימוש בכלים אקולוגים רב פעמיים, מבודד יותר טוב מקלקר, עבר את כל התקנים של משרד הבריאות והתקנים. ושמים בראש סדר העדיפויות את נושא איכות הסביבה. כחלק מההתגייסות לנושא, הרשת מובילה מהלך מקיף ומהפכני, ראשון מסוגו בענף המזון, של מעבר לשימוש בלעדי במוצרים מתכלים ואקולוגיים בכל סניפיה.

מארז רב פעמי וניליה צלם שירן חי כהן

“מדובר במארז רב פעמי לשימוש חוזר למילוי הגלידה. המארז החדש יחליף את מארזי הקלקר (פוליסטרן מוקצף) המסורתיים, המשמשים את מרבית הגלידריות ומהווים מפגע סביבתי חמור. זהו מארז רב פעמי עבור 1 ק”ג גלידה, המתפרק לשלושה חלקים, כאשר החלק הפנימי נשלף וניתן לשטיפה במדיח. המארז מיוצר באישור משרד הבריאות ומכון התקנים. ומחירו 19 ₪ בשימוש בו תינתן הנחה של 3 שח בכל קנייה לחוזרים למילוי עם המארז. אבל זה לא הכל” היא מדגישה “כל הארגון של הרשת מחושב כדי לחסוך כמה שיותר במשאבי השינוע והדלק, העברנו את כל הכלים שלנו למתכת רב פעמי שאיתה אנחנו מספקים את הגלידה לסניפים כדי לוותר על כלי הפלסטיק החד פעמיים. לא הגענו לפתרונות של 100% אבל אנחנו הולכים לתערוכות בחו”ל ומחפשים פתרונות טובים שישרתו גם את הסביבה וגם את הקהל אפילו במחיר קצת יותר יקר עבורנו אבל לא בעלות שתעבור לצרכנים יש עוד עבודה לעשות מהבחינה הזו ברמה עולמית ואנחנו מחויבים לזה”

שירה מספרת לי בהתרגשות שוות לב שכיף לה לקום בבוקר למקום עבודה שעושה טוב בלב ו”זה שכולנו מחויבים לעשות טוב ולהשפיע לטובה על הסביבה בכל דבר שאנחנו עושים, נותן המון מוטיבציה ומביא רעיונות חדשים כל הזמן לשולחן”

גור פרא מתפנק בגלידה מרשמלו של וניליה

אחרי השיחה הלכתי עם בן ה-6 שלי לטעום קצת מהגלידה והראיתי לו את המגנט הכתום והקראתי לו את המשפט – ודיברנו עליו והוא הביא אותנו לדבר גם עם אחיו שעולה לחטיבה וגם יתחיל מחדש על ציפיות, טעויות והצלחות ועל האופן שבו אנחנו יכולים להתייחס אליהן.

אז אם עוד יש קצת עניינים של הרגע האחרון לפני החזרה ללימודים, או שרוצים אחרי האיסוף מביה”ס ומהגן בימים הראשונים שיכולים להיות מאתגרים, שווה לגשת לאחד מ-21 הסניפים של הרשת ברחבי הארץ ולהנות מגלידה איכותית וטרייה המיוצרת באופן יומיומי במקום, מחומרי גלם טבעיים בלבד, עם תוספות מיוחדות כמו חטיפי שוקולד אהובים, פיסטוק איכותי ווניל טהור אלכוהול משובח בטעמים מסוימים ובפירות טריים מאיכות מעולה. המאפשרים לבחור בין מ-35 טעמים שונים. ובקרוב תשיק הרשת טעם חדש מיוחד לראש השנה גלידה בטעם קרמבל תפוחים וריקוטה.

הלוואי ששנת הלימודים של הילדים שלנו תתחיל ברגל ימין, ותהיה מתוקה ומעוררת השראה כמו הגלידה הזו של וניליה והמגנטים המיוחדים.

רשת וניליה משיקה לראש השנה גלידה בטעם קרמבל תפוחים וריקוטה הצלם בועז לביא

3.7 3 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x