תובנת בוקר

"כוחה של האמפתיה הוא ביצירת החיבור האנושי, ביכולת לכאוב יחד, ביכולת לשמוח יחד, להיות ביחד." ~ אלינער פרדס

כמה כיף לכל מי שהולכים היום לבית הספר ולגנים. גם למי שממשיכים עם אותה המורה או הגננת, בכל זאת יש משהו חדש. וכמובן להורים שסוף סוף יוכלו לחזור לעבוד כמה שעות בשקט (יחסי).

אבל בחלק גדול מהישובים לא מתחילה היום שנת לימודים חדשה והילדים המתוסכלים אחרי חצי שנה לא פשוטה בבית נשארים שוב בבתים. וההורים – עליהם אני בכלל לא יודעת מה לומר – הלב יוצא אליכם.

עם כמה שההחלטה נכונה ונועדה לשמור על הבריאות הציבורית – אין ספק שמדובר ביום לא פשוט בכלל- בטח כשההחלטה התקבלה רק בשעות הקטנות של הלילה – בדקה ה-90.

אז אין לי עצה טובה איך לנחם את הילדים שלא יצעדו לכיתה א' הבוקר , אין לי בכלל איך לנחם את ההורים שצריכים גם לנחם את הילדים שנשארים שוב בבתים.

אני רק יכולה לשלוח חיבוק גדול מרחוק ולומר שלפחות במקרה שלי אני אתכם. ואני בטוחה שיש עוד הרבה הרבה ישראלים בכל הארץ שכמוני מבינים אתכם ומרגישים את הכאב שלכם.

אני כן יודעת לומר שזה יסתיים – ובסוף נסתכל אחורה על הרגעים האלה ויהיה לנו סיפור מדהים של גבורה. וניצחון של הרוח.

אולי נצליח מפה ליצור יוזמה קטנה ולשלוח לכל הילדים בערים האדומות ציורים ושלטים מחבקים?

ולשאר הילדים שתהיה שנת לימודים מוצלחת על כל אתגריה

התמונה שבחרתי לשלב היום עושה חיבור קצת לחופש ולקיץ אבל גם למשמעויות קצת יותר עמוקות – כמו הפסולת שאנחנו משאירים אחרינו כשאנחנו לא חושבים. היכולת לחשוב על מישהו אחר קשורה גם בצורך של כולנו לחיות יחד בסביבה יותר נקייה -פחות מזוהמת.

את התמונה הזו ציירה מעיין-שירה הדר שקראה לה בשם שלוקצינים- ציור שמן על קאפא מודפסת מתוך תערוכת צילומים של ארץ ישראל הישנה, קום המדינה. ניתן לראות עדיין את הצילום מבעד לציור. גודל 50X70 ס"מ

היצירה הזו ועוד רבות, יוצגו בתערוכת Wild Plastic – תערוכת אמנות יחידה מסוגה בישראל, להעלאת המודעות לנזקי הפלסטיק בשיתוף עמותת הגל שלי, Billabong ישראל ו- Sea for yourself מבית האמן טל וידרמן. התערוכה תוצג במרכז עמותת "הגל שלי", חוף הריביירה בת ים  (הגל שלי ב- Waze) ותיפתח ב- 1-9-2020 באירוע פתיחה בשעה 19:00 ותמשיך ב-2-8.09 מ 16:00 עד 23:00 (כולל שבת ) בשישי 4.9 מהשעה 11:00 עד 15:00

זו הפעם השלישית שהתערוכה מוצגת והשנה היא תתמקד השנה בנושא חדש ישן – "ArtCycle", ותעסוק בבעיית זיהום הסביבה וקריאה לצרכנות נבונה, בדגש על מתן חיים חדשים למוצרים ישנים (Upcycle = שימוש חוזר יצירתי). אמנים נבחרים יתאגדו להשמיע את קולם, וישלבו ביצירותיהם משטחים וחפצים המיועדים להיזרק.

חלק מהיצירות יוצעו למכירה ו- 25% מכל מכירה יתרמו על ידי האמן לעמותת "הגל שלי", המעניקה הזדמנות אמיתית לנערות ולנערים במצבי סיכון לעלות על הגל ולהצליח, דרך התמודדות מעצבת עם איתני הים, באמצעות גלישת גלים.

0 0 votes
דירוג הכתבה
תגיות

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close