תובנת בוקר

"חופש חיובי בנוי על פעילות ספונטנית של מכלול האישיות." ~ אריך פרום

הרבה אנשים תוהים על המקור לשם המשפחה שלי "פרא"- אני מקבלת הרבה תגובות על השם שלי מאנשים הרבה תגובות חיוביות ומחמאות אבל גם הרבה שאלות שמייחסות את המושג להתנהגות שלילית של יצורים בטבע.

את שם המשפחה הזה אני ובן זוגי לחים ב-15 השנים האחרונות בחרנו יחד כחלק מהרצון שלנו להגדיל את ממד החופש החיובי בחיים המשותפים שלנו. וכשאני מדברת על חופש חיובי אני מתכוונת לחופש טבעי – כמו שחיות הפרא יכולות לנוע במרחב /במדבר/בשדה ולחיות את חייהן ללא חשש- בספונטניות.

החיים שלנו פה בישראל- עם /בלי קורונה הם חיים שיש להם ממד גדול של חופש וחירות אבל מצד שני הם גם מלאי גבולות חובות וקשיים שמגבילים מאוד את הספונטניות שלנו כבעלי חיים שמשוועים לחופש.

השם פרא הרבה פעמים מתקשר לקונוטציות של חופש שלילי- חוסר מעצורים, חוסר גבולות , מופרעות שיכולה להביא לאנרכיה וכאוס. אצלי פרא מתקשר לטבע ולחופש חיובי – מהמקום הזה בחרנו בשם ומהמקום הזה אנחנו מנסים לחיות ולחנך את ילדנו. מהחופש החיובי- שמודע למגבלות ולכללים של הטבע /החברה אבל גם מוקיר ומעודד את הספונטניות הכללית, את היצירה, את החיוביות והצמיחה הקולקטיבית.

"חופש חיובי בנוי על פעילות ספונטנית של מכלול האישיות." ~ אריך פרום

תובנת בוקר חדשה שהביאה ‏רקפת פרא‏ (‏‎Rakefet Pere‎‏) ותמונה שזכתה לשם Wonder Woman של האמנית נורה -נורית מנור אמנית רב-תחומית המתגוררת בתל-אביב שציירה באקריליק על עץ צולמה בליווי מוסיקה של מוזיקה: רון ׳שפאץ׳ כהן בעריכהשל זוהר מנור-אבל בימים אלה מוצגת בתערוכה קבוצתית, בגלריה בן עמי, ברחוב החשמל 12, בתל אביב – ״הלך רוח בסלון״, עבודה עם קריצה. הרעיונות שלה מוצגים בקווים מינימליסטיים בספקטרום עשיר וייחודי בצבע ובחומר לדבריה"״תמצית החיים מתבטאים באמנות ואי אפשר לנתקם האחד מהשני. משחר האנושות התחושות הראשונות שהתבטאו היו ציורים על הקירות במערות. בזכות יכולות ההסתגלות שלנו, הרצון לחדש, להתחדש, להגשים, להצליח, לשרוד – אנחנו מגיעות להישגים ומתעצמות. שיר הלל לאישה.כמראה בראשית. "

פורסם על ידי ‏The Positiv – חדשות טובות ותוכן חיובי‏ ב- יום רביעי, 10 ביוני 2020

התמונה Wonder Woman של האמנית נורה נורית מנור אמנית רב-תחומית המתגוררת בתל-אביב שציירה באקריליק על עץ צולמה בליווי מוסיקה של מוזיקה: רון ׳שפאץ׳ כהן  בעריכהשל זוהר מנור-אבל בימים אלה מוצגת בתערוכה קבוצתית, בגלריה בן עמי, ברחוב החשמל 12, בתל אביב – ״הלך רוח בסלון״,  עבודה עם קריצה. הרעיונות שלה מוצגים בקווים מינימליסטיים בספקטרום עשיר וייחודי בצבע ובחומר לדבריה"״תמצית החיים מתבטאים באמנות ואי אפשר לנתקם האחד מהשני. משחר האנושות התחושות הראשונות שהתבטאו היו ציורים על הקירות במערות. בזכות יכולות ההסתגלות שלנו, הרצון לחדש, להתחדש, להגשים, להצליח, לשרוד – אנחנו מגיעות להישגים ומתעצמות. שיר הלל לאישה.כמראה בראשית. "

5 1 vote
Article Rating
תגיות

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close