תובנת בוקר

"שלושת כישורי הניהול החשובים ביותר הם ניהול מזומנים, ניהול אנשים וניהול הזמן האישי." ~רוברט קיוסאקי (אבא עשיר אבא עני)

קמתי בבוקר עם תחושת עומס עצומה. עומס כזה הוא חוויה שאני חווה די הרבה בחודשים האחרונים. מצד אחד אני עושה המון מאמצים כדי להיות עמוסה – להיות עסוקה ומצד שני אני משוועת לחופש.

א. ד גורדון אמר שהעבודה היא חיינו ואני יכולה להבין אותו. גם אצלי העבודה משמשת לא מעט פעמים מפלט . העיסוק מעביר את הזמן מהר יותר והצרות או הדאגות לא תופסות מקום בדרך הזו.

ניהול נכון של המשימות והמטלות הוא אחד מהכישורים הטובים יותר שלי- ולרוב כשאני חווה כזה עומס כדי להצליח לשמור על הפוקוס מה שאני נוהגת לעשות הוא להוסיף לעצמי משימה בתחום הרגש- משימה שקשורה בפעילות וולונטרית. לפני שנתיים החלטתי להצטרף לועד הכיתה של הבן שלי- דווקא בגלל שאני עמוסה מאוד בעבודה.

זה נשמע אבסורד אבל היה לי זמן לזה. וזה גם היה מהנה. וזה אומר שכנראה שהחלטתי נכון.

אנשים שואלים אותי כל הזמן איך יש לי זמן לעשות כל כך הרבה דברים- ואני תמיד עונה בחיוך שאני ממש קרובה לסיום הפרויקט שלי להמצאת עוד שעה ביום….

ניסיון החיים שלי לימד אותי שהחיים גדולים יותר מכל המשימות שאני יכולה לקחת על עצמי. והרצון הזה שלי לנסות להספיק הכל כמה שיותר מהר ומיד לרוץ למשימות הבאות, בסופו של דבר מביא עלי גם קצת אסונות.

תמיד כשהכי מיהרתי הייתה לי בעיה ברכב, או שנוצרה איזו בעיה בבית שחייבה אותי לא לצאת..ויום אחד גם פגעה בי מכונית בראש מה שגרם לחיים שלי ושל לא מעט אנשים מסביבי לעצור בבת אחת. ופתאום היה לי זמן, המון זמן. והיו לי גם תובנות גדולות.

אחת מהן היא שהכל זמני ורגעי ויכול להשתנות כל הזמן וכל משימה – גם החשובה ביותר יכולה להתבצע טוב יותר בפחות לחץ. והדרך לשחרר את הלחץ ממשימות הוא לקחת לעצמי משהו שעושה לי טוב – לעשות משהו טוב למישהו אחר. דווקא כשאני הכי הרבה בלחץ.

התמונה שבחרתי צוירה ע"י בני יצחק- ניצול שואה, יליד בולגריה. פנסיונר עצמאי. חבר מועדון עמך חולון שבמסגרתו משתתף גם בחוג הציור בהדרכתה של רבקה קורן

0 0 vote
Article Rating

תגיות

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close