תובנת בוקר

"האופטימיות, החיוך והתקווה. מה מעט נחוץ כדי שהחיים יהיו מאושרים, והכל נמצא בנו, ובאופן המחשבה שלנו." ~ מרקוס אורליוס

ביומיים האחרונים מצאתי את עצמי מתראיינת ברדיו- בנושא הקשר האישי שלי ליום האנשים עם צבעי העיניים השונות וכמובן איך לא- בנושא החדשות הטובות והצרכנות החיובית שאני מקדמת כשליחות בשלוש השנים האחרונות.

התגובות שאני מקבלת מאז ועצם ההזדמנות להשמיע את האמת האישית שלי לאנשים שמאזינים מרוממת ומעודדת באופן כשה שאני ממש קמה בבוקר אופטימית.

זה לא פשוט תמיד להביא את הבשורה החיובית ואת הזוית המעודדת- יש ימים לא קלים לכולנו ובמיוחד עכשיו בעידן הקורונה. ואני לא כותבת ממרומי האולימפוס- אני עצמאית, שצריכה לפרנס את המשפחה שלי, שחווה כמו כולם אי וודאות ביחס לעתיד הכלכלי וכמובן המציאות החברתית הסביבתית – עם הילדים ובלי היכולת להיפגש עם המשפחה הבוגרת או לצאת לבלות בחום של הקיץ בחוץ- לא עושים טוב לאף אחד.

ובכל זאת יש לי משימה- למצוא את הנקודה החיובית שקשורה או שלא קשורה למצב – שהיא אמיתית ומתקיימת בכל מקרה והפניית הזרקור אליה עושה לי קצת שקט. ואם זה מה שזה עושה לי אז בטוח שיש עוד הרבה אנשים שיוכלו לחוש כמוני.

שאל אותי בשידור ביום ראשון ברדיו סול המגיש שוקי אברהם "יש דבר כזה" חדשות טובות- אז מן הסתם כל מי שמכיר אותי כבר יודע שיש וגם יש הרבה. אבל שאלה מעניינת ששואלים אותי הרבה היא "מאיפה אני מוצאת את הסיפורים?" והאמת היא שהם ברוב הפעמים מוצאים אותי. זה כמו שכשאישה בהריון תמיד רואה לידה נשים בהריון…קוראים לזה לשומת לב. וכשאני ממוקדת בחדשות טובות ובדברים חיוביים הם מגיעים אלי- ברשתות החברתיות, במדיה, בבית הקפה, וכמובן אנשים שולחים אלינו כל הזמן עוד הצעות ורעיונות נוספים.

הראיון הזה הוליד הזדמנות להגיש בתכנית פינה קבועה של חדשות טובות – מה שמרגש ומשמח אותי מאוד, כי זו אחריות שלנו כאנשי התקשורת להשמיע קול מאוזן של המציאות- והיות ויש כל כך הרבה דברים יפים וחיוביים ואני לא ממציאה שום דבר אלא שמה קצת מהצד הנוסף של המציאות בעיני הקוראים /באזני המאזינים.

כן יש לחדשות טובות ולתוכן חיובי רייטינג. אבל בלי קשר יש בהם צורך גדול וזו חובתנו לעשות כל מה שנוכל להעביר את המסר הזה ולהדהד אותו החוצה.

רצה המקרה, וגם אתמול התראיינתי ברדיו החברתי הראשון בתכנית נגיעות במודעות של אתי דמרי המקסימה. שמקדמת את המיזם מילים טובות שכמובן מאוד התחברתי אליו בעצמי. בתכנית שלה היה הרבה יותר זמן לפתח את הנושאים ולדבר על הצרכנות החיובית שהיא האג'נדה המרכזית ביותר שאני מקדמת מתוך מטרה לחבר את כל הדברים הטובים שאני כותבת עליהם ולאפשר להם המשכיות בזכות שיתופי פעולה כלכליים.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10158651816867329&id=635587328

הכלכלה היא זו שמניעה את העולם- ואם הכלכלה תוכל להיות טובה יותר לכולנו יהיה טוב יותר. אז בכל פעם כשקשה לי אני יושבת לכתוב חדשות טובות ופתאום קורים דברים.

התמונה המקסימה של דורית שלו פריד שבנויה משני חלקים (דיפטיך) מתארת נוף מופשט ומצויירת בצבעי אקריליק על קנבס. הציור המקסים מפורסם באתר נויה אמנות ישראלית המיזם המקסים שמאפשר לאמנים ישראלים להשכיר ולמכור את העבודות שלהם ללא מטרות רווח.

0 0 vote
Article Rating
תגיות

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close