תובנת בוקר

“אין מזג אוויר גרוע. יש רק בגדים לא מתאימים.” ~ ויליאם ג’יימס

שינויי מזג האוויר הביאות אותי לחשוב- כתב שלמה ארצי בשירו ופיל אמסטרונג אמר “התייחסו בכבוד למזג האוויר. לולא היה משתנה מדי פעם, תשעה מתוך עשרה אנשים לא היו יודעים איך להתחיל בשיחה.”

המחשבה הבוקר על מזג האוויר גרמה לי להבין שאני כמראה במצב רוח טוב. כי אם אני מדברת על מזג האוויר כנראה שאין לי איזו תחושה לסלק או מציאות שצריך לשפר- אני יכולה להתמקד הבוקר בכאן ועכשיו. ובמזג האוויר- שכמו הרבה דברים בחיים יכול להיות לא נעים ואפילו קשה מאוד, אבל הוא תמיד משתנה וזמני.

אם אפשר היה לארוז את היכולת לקבל פרספקטיבה בעטיפה זו בוודאי הייתה המתנה הכי פופולארית שלי. אם יש דבר אחד שאני רוצה לדעת שהענקתי לילדי מעבר לדוגמה אישית וערכים וכד’ שבשגרה זו היכולת הזו.

הבן שלי בן ה3 כבר יודע לומר מה זה בינוני- זו ההתחלה של לימוד מהי פרספקטיבה. אלברט איינשטיין דיבר על תורת היחסות והיחסות מתחילה מפרספקטיבה- היכולת לשים ליד משהו גדול משהו קטן וליד משהו קטן משהו גדול יותר.

וכמו שלימדתי את גור- הבן שלי אין בינוני בלי שני עצמים ליד- אחד גדול יותר ואחד קטן יותר. כשיש רק שני עצמים אחד יהיה קטן והשני גדול – הבינוני יכול להיווצר רק כשיש שלושה עצמים או יותר והשוואה בניהם.

ואותו הדבר בחיים- תמיד כשממש קשה יהיה מי שיותר קשה לו, וכמובן יהיה מי שפחות קשה לו אבל תשומת הלב כשקשה על מי שקשה לו יותר תעשה לנו הקלה בתחושה לעומת התמקדות במי שקשה לו פחות. היכולת לדעת מתי להסתכל למעלה ומתי להסתכל למטה היא היכולת לקבל פרספקטיבה. וזו יכולת מופלאה.

אז בנימה אופטימית זו מאחלת יום מזג אוויר מופלא עם הרבה פרספקטיבה- עד היום אמרנו תמיד למי שאמר שהוא מת מחום “בגיהנום יותר חם” עכשיו מספיק לומר באבו דאבי יש עכשיו 50 מעלות!

התמונה המדהימה שבחרתי היום של הציירת מירי דודיאן ושההשראה לציוריה היא נשים שבאות לידי ביטוי בצורות שונות בכל ציור. 

5 1 vote
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x