תובנת בוקר

חופש הבחירה אינו נמצא בדרך שבה אנו מתנהלים בסביבה מסוימת, אלא בבחירת הסביבה שבתוכה אנו מתנהלים." ~ דן אריאלי

הידיעה הברורה שהצלחתי להפנים בחיי לפני 20 שנה לשמחתי היא היכולת שלי לבחור בכל סיטואציה. נכון, יש לנו אוטומטים, ריפלקסים והתנהגויות לא רצוניות שלא תמיד תואמות את מה שהיינו בוחרים, אבל ברגע שהמודעות מחלחלת יש לנו אפשרות לבחור איך להתקדם הלאה.

היום בבוקר נסעתי עם הבן שלי באוטובוס לסדנה- אחרי שאתמול נתקע לנו הרכב. לא בחרנו את האנשים שעלו לאוטובוס אבל בחרנו איזו דרך לעשות – עשינו שימוש באפליקציית Moovit והיו לנו 4 אפשרויות. בדקנו את משך הזמן המהיר ביותר, את האפשרות שבה ההליכה ברגל הקצרה ביותר (בכל זאת אנחנו בתל אביב) ואת זמן ההחלפה של האוטובוס השני שיהיה הקצר ביותר.

עשינו בחירה מושכלת. אבל כשעלינו לאוטובוס לא בחרנו את הנהג, את האנשים שהיו בו יחד איתנו, ולא יכולנו לבחור את הדברים הללו. מה שאני רוצה לומר פה הוא שבכל בחירה תמיד יש גם מרכיבים לא ידועים שגם בהם בעצם בחרנו בלי לדעת מראש.

יש מי שאומרים שהכל לטובה. אני לא נמנית על הסבורים כך. אני סבורה שבכל בחירה יש הזדמנות וגם מרכיב כמו שאמרתי בלתי ידוע ובלתי תלוי. אנחנו יכולים לבחור את בן/בת הזוג שלנו אבל לא בחרנו את המשפחה שלהם…או את החברים…אנחנו יכולים לבחור את מקום העבודה שלנו אבל לא תמיד יכולים לבחור את שאר העובדים יחד איתנו.

דן אריאלי מדבר על הבחירה של הסביבה שבה אנחנו מתנהלים- אני מסכימה עם המשפט שלו מאוד אבל גם חושבת שחופש הבחירה נמצא גם בחלק הראשון כמו גם הרכיב הבלתי ידוע ותלוי. אני חושבת שהכוונה שלו במשפט הזה נועדה להסביר לאנשים שיש להם תמיד אפשרות לבחור לצאת ממקום לא טוב ולעבור למקום אחר יותר מתאים.

התמונה שבחרתי לשלב היום צוירה ע"י מיכל רוטמן, אמנית ויוצרת, משתפת את הצופים ביצירותיה בבחירתה לאהוב את היקום!

דרך התבוננות בעולם ממעוף הציפור, לרחף מעל אגמים ושדות, הרים ויערות, חופים קסומים וזיכרונות.  

ביצירותיה הצבעוניות היא חולקת עימנו את בחירתה להתבונן גם בעולמה הפנימי ממעוף הציפור, לבחור להפוך אתגרים להזדמנויות. את הקשיים למתנות, את הקנבס הלבן לחגיגה צבעונית.  

יצירותיה של מיכל רוטמן הן מחול בצבע וניגון בצורה, בקומפוזיציות חופשיות, מלאות תנועה, הרמוניה, ואור. יצירותיה מאופיינות בטקסטורות עשירות, בשלל טכניקות היוצרות יחד מכלול אסתטי והבעתי. יצירותיה מביעות בחירה בחופש, בדינמיות, ובאופטימיות.  

0 0 vote
Article Rating
תגיות

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close