תובנת בוקר

"כל בוקר אנו נולדים מחדש. מה שנעשה היום הוא הדבר החשוב ביותר." ~ בודהה

התעוררתי היום לבוקר מוזר. ציפיתי ליום עם שתי פגישות שחיכיתי להן והתבטלו בשבוע שעבר, והוספתי לי גם בדיקת דם שמחייבת צום…אז יצא שקמתי מוקדם, והתחלתי את היום שלי בצורה שונה לחלוטין ממה שאני רגילה.

ואז בדרך לקופ"ח עברתי על המיילים שלי וראיתי שהפגישה המאוחרת יותר נדחית- שוב. ובגלל שהבדיקה הסתיימה מהר ונשאר לי זמן הלכתי לאסוף דואר וקיוויתי שזה מכשיר שהזמנתי אבל קיבלתי ספר – עוד אכזבה וכל זה עוד לפני 09:00 והכי חשוב לפני הקפה.

ואז הגיע הקפה, והיום הוא טעים יותר מתמיד. והידיעה שאני רוצה לכתוב דבר ראשון אחרי שהמחשב נכתב משהו עם תוכן חיובי שמה לי פרופורציה.

ובהמשך לתובנה של אתמול על הבחירה- אחד מהדברים החשובים ביותר בחיים הוא להבין מה תלוי בי ומה לא תלוי בי. ההבנה הזו יכולה בהתחלה להרתיע- כי רובינו בורחים מאחריות וגם נוטים להחליף אותה בטעות עם רגש אשמה.

כשיש דברים שהם תלויים בי- זה מאפשר לי לבחור ולכוון אבל כמו שאמרתי אתמול בכל בחירה יש תמיד מרכיבים בלתי ידועים – שהם לא תלויים בנו ובבחירה שלנו וגם בהם אנחנו יכולים לבחור.

ככה החיים בנויים. וביום לא משהו יש נחמה שלפחות משהו אחד נשאר קבוע- החושך יורד והלילה מגיע ואחריו מגיע בוקר חדש.

וזה לא תמיד היה מובן מאליו. לפני המון שנים אנשים לא ידעו אם השמש תזרח בבוקר ויצרו לעצמם אלים והיו מתפללים שזה יקרה…לקח זמן עד שההתנהלות הזו הפכה לעובדה קיימת שאין לערער עליה.

יש אנשים שסבורים שאפשר להיוולד בכל רגע מחדש- האנשים האלה לוקחים את הרעיון של הבחירה החופשית לקיצוניות. אבל אם אני לוקחת את הרעיון עצמו הרבה פעמים כשאני חווה אכזבה אני מרגישה אותה ובשלב מסוים ההבנה שהרגש הזה יחלוף והדברים יסתדרו מגיעה, ואז אני בוחרת מה לעשות במקום.

שיהיה בוקר מופלא וסוף שבוע קסום.

התמונה ששילבתי צוירה ע"י מיכל רוטמן, אמנית ויוצרת, משתפת את הצופים ביצירותיה בבחירתה לאהוב את היקום! דרך התבוננות בעולם ממעוף הציפור, לרחף מעל אגמים ושדות, הרים ויערות, חופים קסומים וזיכרונות.  

ביצירותיה הצבעוניות היא חולקת עימנו את בחירתה להתבונן גם בעולמה הפנימי ממעוף הציפור, לבחור להפוך אתגרים להזדמנויות. את הקשיים למתנות, את הקנבס הלבן לחגיגה צבעונית.  

יצירותיה של מיכל רוטמן הן מחול בצבע וניגון בצורה, בקומפוזיציות חופשיות, מלאות תנועה, הרמוניה, ואור. יצירותיה מאופיינות בטקסטורות עשירות, בשלל טכניקות היוצרות יחד מכלול אסתטי והבעתי. יצירותיה מביעות בחירה בחופש, בדינמיות, ובאופטימיות.  

1 1 vote
דירוג הכתבה
תגיות

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close