תובנת בוקר

בשביל כל העולם אתה משהו-אבל בשביל מישהו אחד אתה כל העולם/ ציפי שביט

הידיעה הפשוטה הזו יכולה לעשות הבדל גדול בתפיסת העולם ובקבלה של המציאות היום יומית של כל אחד. Love it's all you need שרו הביטלס בצדק כה רב.

מאז ששמעתי את ציפי המדהימה אומרת את המשפט הזה בסיום של סרטון מצחיק אני חושבת עליו מאוד ברצינות. העובדה שבשביל מישהו אני כל העולם מרחיבה לי את הלב לא פחות מהעובדה שיש אנשים שבשבילי הם כל העולם. הפרספקטיבה שהמשפט הזה נותנת מוחקת כל מחלוקת או אי הסכמה ושמה את האנשים החשובים לי בסדר הנכון של ההתייחסות.

והיום המשפט הזה מתקשר אצלי גם לנושא של מחאת האומנים שנלחמים על החזרה שלהם לשגרה. הם לא נלחמים להמשיך להיות מישהו לכל העולם הם נלחמים על האנשים שהם כל העולם שלהם. האומנים לפני הכל הם בני אדם שעובדים קשה מאוד כדי לשמח את כולנו ועכשיו הם סובלים- ויחד איתם כולנו סובלים מהיעדר תרבות.

כשאני מסתכלת על המשפט המקסים הזה שנאמר ע"י אחת האומניות שאני הכי מעריכה ושאני נהנית מכל פעם כשאני רואה אותה ואני חושבת על הקושי הגדול שחווים האומנים וכל מאות אלפי האנשים שעובדים איתם כל מה שבא לי לעשות זה לעצור ולחבק אותם. ולומר להם תודה גדולה ולחזק אותם במאבקם הצודק.

גם האומנים הם כל העולם בשביל המשפחות שלהם ולא רק משהו שהם מסמלים בשבילנו. ומגיע להם שנזכור את זה.

התמונה שבחרתי היום של ים המלח צולמה ע"י הצלם=אמן איציק ביניונסקי, תושב תל אביב ,שלו סטודיו לצילום ברמת גן  ,שהופך את מסעותיו בארץ ובחו"ל דרך עדשתו, ממציאות לחלום.

איציק מתמצא יפה בטכניקות הצילום השונות, וכדרך אמן אמיתי, הוא בוחן את הנושא העומד בפניו ומבחין היטב בקומפוזיציה המתאימה לאופי יצירתו. ובכך הוא מציג עבודות מקוריות ומעניינות. משנת הצילום של ביניונסקי מציגה את הניצחיות הטבועה בטבע ותגובתו של האדם אליה. היא מתמקדת ביופי שניתן למצוא בתהליכי התכלות של נופים ואתרים.

0 0 vote
Article Rating
תגיות

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close