תובנת בוקר

“הרעיון של הצלחה הוא חופש אישי.” ~ אדית וורטון

אחד מהדברים שבאמת מרגשים אותי בחיים- ובטח במציאות העכשווית, הוא לנסות לעזור לעסקים חדשים לפרוץ ולהגיע ליעדים. כשמדברים איתי על פתיחה של עסק בתקופה כמו שלנו אני ממש לא חושבת שזו טעות. אני חושבת שזה אתגר שצריך להתייחס אליו בעניים פקוחות אבל אפשר לצלוח אותו אפילו מעולה.

לפני יותר מ- 20 שנה החלטתי להקים עסק של עיצוב תכשיטים מודולאריים מפימו ונכנסתי לחנות No Name בקניון רמ”א ששינתה את חיי. באותה התקופה 2001 היה מיתון קשה ואני הייתי סטודנטית בשנה ג’ לתקשורת ומנהע”ס עם יותר מ30 אלף שקל מינוס בבנק. אבל עיצבתי תכשיטים שהמצאתי ובאותו בוקר לקחתי כמה קופסאות של תכשיטים שנשארו לי מיריד בטוס טוס ללימודים- מה שלא עשיתי עד אז אף פעם.

בשיעור חופשי חברה רצתה לנסוע לקניון הסמוך והבטחנו זו לזו שאנחנו לא לוקחות ארנק אלא רק מסתובבות. נכנסנו לחנות והמוכר ראה את השרשרת שלי ושאל אותי עליה ותוך פחות מ10 ד”ק ביצע רכישה של כל הקופסאות שהיו לי בטוס טוס- 1600 ש”ח במזומן מול קבלה של עוסק פטור והשאר היסטוריה.

גם הרשת כבר היסטוריה וכל העניין האישי שלי בעיצוב- אבל אני אוהבת לעזור ליזמים חדשים ומאוד מאמינה שללכת נגד הזרם יכול להיות דבר מאוד חיובי אם מאמינים בחופש האישי ובאמת הפנימית ובאנשים טובים באמצע הדרך.

ואני מאמינה בזה מאוד- אני גם מקווה שאני יכולה לסייע בחיבורים לאנשים טובים נוספים באמצע הדרך ואז כולם מרוויחים.

בשבועות האחרונים שואלים אותי קצת יותר בעניין של הצרכנות החברתית – והחלטתי לכתוב על זה כמה מאמרים ולהביא מחקרים מבוססים – אבל צרכנות היא חברתית. ולא צריך להיות פרופסור לשיווק או פרסום ומיתוג כדי להסכים עם זה. ההשפעה הגדולה ביותר עד היום על רכישות היא המלצה מפה לאוזן- מילה של אדם בעל השפעה, חבר/ה, בן/בת משפחה, מובילי דעה ואוטוריטות …

וכל דבר שאנחנו קונים בימים אלה ובכלל משרת מטרות נפשיות – אחרת כולנו היינו צורכים רק מוצרי בסיס. ולכן אם הידיעה שכשאנחנו קונים מוצר שמיוצר בארץ – של אומן או יצרן ישראלי אנחנו מסייעים לאותו אדם ולקשת שלמה של אנשים שהוא מעסיק ומפרנס אנחנו עושים רכישה חברתית.

נכון- באג’נדה שלי בצרכנות החברתית /החיובית אני מתייחסת לעסקים שמעבר למוצר המשובח שלהם הם עושים גם משהו נוסף עם אג’נדה ואני מציינת אותם בחיוב, אבל זה לא אומר שלחברות שעוד לא שם לא צריך לפרגן גם.

התמונה הראשית ששילבתי היום שייכת לחברה צעירה בשם גרופר שנמצאת בימים אלה בתהליך מימון המונים בהדסטארט כדי לייצר משקאות אורגניים תוססים טבעיים. נשארו להם 4 ימים לסיים את הגיוס והם ישמחו לכל עזרה

5 1 vote
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x