תובנת בוקר

"אתה יכול לחלום ולעצב את המקום היפה ביותר בעולם, אך נדרשים אנשים כדי להפוך את החלום למציאות"/ וולט דיסני

קנאה וכעס יכולים להוריד כל אדם למקומות הנמוכים ביותר. אבל לפעמים דווקא מהמקומות הכי נמוכים אפשר לצמוח הכי הרבה. בשבועות האחרונים אני צופה שוב בסדרה ספרטקוס שמשודרת בנטפליקס ומגוללת את סיפור מרד הגלדיאטורים שהוביל למרד עבדים נגד אדוניהם הרומאים.

החוויה של שחרור כבלי העבדות והזכות לחיי חופש וביטחון שצריכה להיות של כל בן /בת אדם בעולם לא מובנת מאליה. גם בישראל היום יש מי שמרגישים שהם עבדים וחיים בפנים נפולות בלי עתיד בלי תקווה ובלי חלום. אבל גם אם הם לא רואים אופק למזלם ולמזלינו כולנו, יש אנשים טובים באמצע הדרך שעושים את זה עבורם.

היכולת לראות גם במקומות החשוכים ביותר קצת אור היא יכולת חשובה ביותר להישרדות האישית והקולקטיבית. והיא בדיוק הסיבה שבגללה אנחנו מפעילים את האתר הזה שמסקר את הדברים הטובים ומאיר את האנשים הטובים באמצע הדרך שיכולים להכניס את השמש יותר עמוק לחיים של כולנו.

בתמונה המדהימה של ים המלח- המקום הנמוך ביותר בעולם, שצילם הצלם=אמן איציק ביניונסקי, תושב תל אביב ,שלו סטודיו לצילום ברמת גן  ,שהופך את מסעותיו בארץ ובחו"ל דרך עדשתו, ממציאות לחלום.

איציק מתמצא יפה בטכניקות הצילום השונות, וכדרך אמן אמיתי, הוא בוחן את הנושא העומד בפניו ומבחין היטב בקומפוזיציה המתאימה לאופי יצירתו. ובכך הוא מציג עבודות מקוריות ומעניינות. משנת הצילום של ביניונסקי מציגה את הנצחיות הטבועה בטבע ותגובתו של האדם אליה. היא מתמקדת ביופי שניתן למצוא בתהליכי התכלות של נופים ואתרים גם בנמוכים ביותר.

0 0 vote
Article Rating

תגיות

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close