תובנת בוקר

"אם אתם רוצים להרגיש חלק מבריאה כ"כ גדולה איכלו תות"/ מירי מסיקה

בתקופה האחרונה אני חושבת המון על פירות /ירקות /מזונות על ובריאות. כמובן בעיקר בגלל שאני עובדת בהקמת אתר חדש לחברה שמייצרת מזון טבעי אבל זה התחיל עוד קודם. ובימים האחרונים אני נחשפת לחוקים והגבלות גדולים מאוד על תעשיית יצרני המזון ומשווקי המזון שאוסרים אזכור של כל התוויה /ייחוס של סגולות מרפא לכל מזון שהוא – גם לא לבננה/מלפפון.

ודווקא בתקופה שכל כך חשוב לאכול ירקו ופירות , מזונות על ולחזק את הגוף בתוספי תזונה , דווקא עכשיו כשהמציאות הכלכלית קשה ביותר – במקום לעודד את היצרנים ולאפשר להם לשווק מוצרים בריאים שעברו פיקוח יש עליהם הגבלות וחוקים דרכוניים שלא מסדירים מה כן מותר לומר.

אסור לומר שויטמין C מחזק את מערכת החיסון! למה? כי זה החוק. בכל העולם כבר מצאו לנושא הזה פתרונות והסדרות אבל בישראל החליטו להישאר רק עם כל מה שאסור ובלי להסדיר את החלק של מה כן מותר לומר ואיך.

בימים האחרונים אתרים שונים מותקפים בתביעות ייצוגיות ונחסמים כי עברו על החוק ודווקא עכשיו כשהציבור כל כך צריך מוצרים שיתרמו להרגשה טובה פיזית ונפשית קשה עוד יותר להשיג אותם באינטרנט בארץ.

כל זה ממש לא מעודד- והרי המטרה המרכזית שלי היא להביא צדדים חיוביים על הבוקר – ובגלל זה המשפט הקסום הזה של מירי מסיקה מצליח לרומם אותי. הוא כל כך פשוט וכל כך נכון. והוא נכון לא רק לגבי תותים אלא לגבי כל צמח /פרח /מוצר מזון. כל דבר שנקדיש לו תשומת לב אפילו של שנייה יזכיר לנו שאנחנו חלק ממשהו גדול. כל דבר שנאכל שגורם לנו הנאה קטנה- ופשוטה ממש כמו תות שצריך רק לשטוף ולאכול.

ההבנה שהכל הוא חלק מתכנית גדולה שלי או לאף אחד אחר אין ממש ידע לגבי המטרות והכיוון שלה עוזרים לי לשחרר – להתמקד בקטן בפשוט וביש.

חשוב לשמור על הצרכנים וטוב שסוף סוף אוכפים את החוק – הטעייה צרכנית היא מעשה חמור – וכמו שאמרתי בפוסט אחר – אני באמת מאמינה שדווקא בבלאגן נמצא הסדר הגדול ביותר.

ידע שקיים כבר מיליוני שנים על החשיבות של הצריכה של מוצרים טבעיים לא יעלם בגלל איזה חוק. והצרכנים לא טיפשים- במיוחד לא אלה שבוחרים לאכול טבעי ולהתקרב יותר לטבע.

חלום שלי- שאומני ישראל יתחילו לשיר שירים על פירות וירקות – שיעודדו את כולנו להתחבר יותר למקורות.

התמונה שבחרתי היום עוסקת כמובן בתותים- ציירה אותה רחל סליט בשמן על קנבס. והיא ניתנת לרכישה /להשכרה במיזם נויה אומנות ישראלית !! שמסייע לאומנים ישראליים להציג בו את היצירות שלהם ולמצוא חללים להצגת היצירות וחשיפתם לקהל הרחב שגם מאפשרות לאומנים להרוויח מאומנותם.

2 1 vote
Article Rating

תגיות

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close