תובנת בוקר

"מה שמכונה הסוד לאושר אינו סוד, זו החלטתנו לבחור בחיים." ~ ליאו בוסקאליה

שבוע חדש התחיל ואיתו שפע של החלטות חדשות והזדמנויות חדשות שיגיעו לפתחנו. בשבת ביקרנו כל המשפחה במסיבת יום הולדת של חברים ומשפחה ומאוד נהננו. פתאום להיפגש יחד בחיק המשפחה לא מובן מאליו. הילדים שלא נפגשו כל כך נהנו יחד וכמובן שהשילוב של מתנפח מיים והמון המון סוכר גם תרם לא מעט להנאה הגדולה שלהם.

בערב, אחרי המקלחת גור (3.6) אמר לי שהיה מאוד כיף היום ושהוא מאוד נהנה – והאמירה הכל כך טבעית הזו שהגיע מפיו של הגור שלי הקטן מילאה אותי באושר.

המקום שבו הוא בוחר להסתכל אחורה על היום שלו וזוכר שהיה לו כיף- זה המקום הטבעי ביותר והטוב ביותר שאני יכולה רק לקוות שיוסיף לבחור בו.

אני לא יודעת לומר אם היכולת להסתכל על הדברים הטובים היא יכולת גנטית או נרכשת – אבל אין ספק שבמקרה שלי נדרשה עבודה רבה וסזיפית שנמשכה (ונמשכת עד היום) זמן רב כדי לשנות את צורת ההסתכלות על החיים ובחירת פרשנויות אחרות למציאות מאלו האוטומטיות שהיו שם קודם וגרמו לי להיות ביקורתית ומתוסכלת רוב הזמן.

הביקורת לא נעלמה מעיני – כלל וכלל אבל ההחלטה לשים את הפוקוס ואת העשייה בדברים שיכולים להביא תועלת הוסיפה לי הרבה מאוד אושר- וזו בהחלט בחירה שאני מאוד מרוצה ממנה.

ההבנה שיש לנו יכולת לבחור איזו פרשנות לתת למציאות מאפשרת לכולנו להתקרב הרבה יותר לחיים באושר.

התמונה שבחרתי היום היא ציור מופלא של רוני וולדנברג  מתערוכה בשם מול מדרונות מטע שאצרה רחל סוקמן ונפתחה בשבוע שעבר. בתהליך היצירה היא מצלמת נקודות בטבע ואז מציירת אותם בצבעי שמן ומנסה להעביר באמצעות הציור את החוויה וההרגשה שלה כששהתה במקום.

נעילת התערוכה : 23.7.2020 רח' זמנהוף 6, תל אביב 066 Zamenhoff St., Tel Aviv 64373

0 0 vote
Article Rating
תגיות

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close