תובנת בוקר

"התמדה אינה מירוץ אחד ארוך; זה הרבה מרוצים קטנים אחד אחרי השני." ~ וולטר אליוט

בין אם אתם אוהבי ספורט ובין אם לאו, בין אם אתם מודעים לכך ובין אם לאו, כולנו לוקחים חלק במירוץ המתמשך של החיים.

אצנים מקצוענים ידעו לומר לכם שגם כאשר הם אינם מתחרים הם חייבים להמשיך ולהתאמן מפני שברגע שהם עוצרים הם בעצם חוזרים אחורה.

לפני 17 שנה, לקחתי חלק בשיטת מודעות שעשתה עבורי שינוי גדול. באחד מהמפגשים של התרגול של עוד חברים בשיטה יצא לי לשאול חברה פעם אם יוצאים מדי פעם לחופש מהעניין הזה של המודעות. זה אמנם נשאל בצחוק אבל היה לנו דיון מעניין על העניין הזה של תפישת החופש. לתפישתי היום- ככל שאדם יותר מודע לעצמו ולסביבתו (וזה ממש לא אותה המודעות), הוא יותר חופשי.

כשאדם מודע רק לאחד מהשניים הוא לא חופשי. החופש כמו שאני רואה אותו הוא בעצם הריצה עצמה. ולא ממקום של תחרות ברצים האחרים אלא בהבנה שהמירוץ הוא עצם העניין.

כששאלתי את השאלה בזמנו הייתי מצויה בתודעה של סבל, לא מאוד אהבתי את עצמי והתהליך שעשיתי נועד אז לשנות אותי ואת התפישות שלי שלא אהבתי. עם הזמן והתהליכים השונים שעברתי בחיים ועם עצמי, הגעתי למצב יותר שלם של קבלה עצמית והמירוץ לשינוי העצמי הפך לריצה קלה. העיסוק בשינוי פחת והעניין הפך להיות הריכוז בנשימה ובנקודה שאליה אני רוצה להגיע.

המשפט הזה שבחרתי היום מדבר על פרופורציות. על החלוקה של המשימה ליעדים ברי השגה ועל ההפסקות הקצרות שבי מירוץ למירוץ. זו גישה מאוד מעניינת להסתכל ממנה על החיים. במיוחד בתקופה כל כך מאתגרת כמו שאנחנו מצויים בה עכשיו.

נגיף בלתי ידוע שמחייב את כולנו להסתגל למציאות לא וודאית. לתכנון יעדים קצרים וברי השגה- ובו בעת גם לתכנון ארוך טווח עם אפשרויות ומפנים גדולים.

אז כן המירוץ של החיים הוא ארוך, המירוץ של ההתמודדות עם הקורונה הוא קצר יותר אבל עדיין ארוך, ובתוכו יש הרבה מרוצים קצרים שנצטרך לעבור – המשותף לכולם הוא הצורך הגדול לנשום ולנשוף. לאגור אוויר, לשתות, לתכנן את המסלול ולחגוג תוצאות טובות והגעה לקו הסיום.

התמונה שבחרתי היום היא ציור מופלא של רוני וולדנברג,  מתערוכה בשם מול מדרונות מטע שאצרה רחל סוקמן ונפתחה בשבוע שעבר. בתהליך היצירה היא מצלמת נקודות בטבע ואז מציירת אותם בצבעי שמן ומנסה להעביר באמצעות הציור את החוויה וההרגשה שלה כששהתה במקום.

נעילת התערוכה : 23.7.2020 רח' זמנהוף 6, תל אביב 066 Zamenhoff St., Tel Aviv 64373

0 0 votes
דירוג הכתבה
תגיות

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close