תובנת בוקר

אמור לי ואשכח, למד אותי ואזכור, שתף אותי ואלמד. – בנג’מין פרנקלין

חזרה לשגרה מהוססת בעיקר אצל רב ההורים לילדים שאני מכירה והנחיות סותרות ומבלבלות זו רוח התקופה כפי שאני חווה אותה. אז איך פועלים כשמצד אחד ההנחיות נשמעות לא הגיוניות והרגשה שאתה דורך על פצעים של אלה שעדיין מפוחדים ומצד שני אני אדם שמכבד את החוק אך הראש שלי עדיין חופשי לחשוב?

לכן התובנה שלי של היום היא בנוגע לחינוך: אמירות כאלה ואחרות אם יש בהן הפחדות ואיומים ובם יותר חופשיות ומרווחות הן אמירות שהרבה פעמים נכנסים מצד אחד ויוצאים מהצד השני. ברגע שמחנך או כל איש המתווה את הדרך של רבים מתחיל להוסיף הסברים ובהם יש אפשרות להבין את הדרך והשיטה מתחיל סוג של זיכרון, כמו שאנו זוכרים את נוסחאות הגיאומטריה – נשאר לתקופת הלימודים ולרוב נשכח לאחר זמן. אך אם רוצים באמת ללמד ולגום שאדם שמולך לדעת להתוות את דרכו בתוך הנושא יש לשתף בדרך, יש צורך בשקיפות .

בהשראת ל”ג בעומר, מיטב האמנים הישראליים חושפים לראשונה  עבודות אמנות העוסקות באש ולהבות. כ – 30 יצירות  שונות,  העוסקות באש, כדימוי וכסמל. מוצגות בגלריה הקהילתית: Unity Art House,  ביפו. בתערוכה שצילמה  מריה פרגר.ופתוחה באופן ווירטואלי ללא תשלום לכל המשפחה  לתיאום סיור בטלפון  – 054-3544218 או בעמוד הפייסבוק בלינק

0 0 votes
דירוג הכתבה

שירי שטויסל

שירי שטויסל מאמנת אינטגרטיבית לנוער מאמינה שגישה לחיים יפים זו בחירה. מאמנת אישית מתוך ידע שנצבר במהלך 20 שנה כמטפלת הוליסטית, סדנאות שונות וחוויות אישיות.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x