תובנת בוקר

עיקר מהותו וערכו של היחיד אינו בזכות היותו יצור מובדל, אלא בזכות היותו חלק מציבור אנושי. אלברט איינשטיין

מצאתי בנטפליקס סדרה של שלושה פרקים "בתוך המוח של ביל" מדובר על ביל גייטס. הפרק הראשון מדבר על כך שביל לאחר שעשה את הונו במייקרוסופט ראה כתבה על מצב הסינטריה במקומות בעולם השלישי ועל כך שרבים מהאוכלוסיה מתים עקב המצב הירוד של הסינטריה בארצם. ביל לא היסס פעל, תרם, דחף ושיפר מהותית את המצב הנ"ל והדבר לא היה פשוט.

כמו כן, מסופר שם איך אימו היתה לכוח מניע בכל הקשור לחברה ודאגה לקהילה. הדבר גרם לי לחשוב: היום אנו שמים דגש על הגשמה עצמית (דבר החשוב בפני עצמו), אך אל לנו לשכוח שיש עולם בחוץ וכי ייתכן מאוד שמשאבינו האישיים יכולים לתרום לאלה שפחות ברי מזל. ואם נפשט זאת עוד יותר ונלך ליום יום שלנו: הסתכלו סביבכם על הבן אדם שלידכם : האדם שאתם קמים איתו בבוקר, עובדים איתו/ לומדים איתו : חישבו איך תוכלו לשפר את הקשר ביניכם היום?

התמונה של אוסי דרורי. מתערוכת Universal Art תערוכת אמנות שכולה התחלות חדשות. כל יצירת אמנות מתחילה כבריאה חדשה בנפשו של האמן, ועוברת אל חומר הגלם או הקנבס הלבן, היצירה יוצאת מתוך עולמו של האמן וממשיכה לגעת באנשים ולהעביר מסרים, וכך לעולם ממשיכה.. השנה החדשה זו הזדמנות לחשבון הנפש והתבוננות פנימה, קבלת החלטות והשראה חדשה..

0 0 vote
Article Rating
תגיות

שירי שטויסל

שירי שטויסל מאמנת אינטגרטיבית לנוער מאמינה שגישה לחיים יפים זו בחירה. מאמנת אישית מתוך ידע שנצבר במהלך 20 שנה כמטפלת הוליסטית, סדנאות שונות וחוויות אישיות.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close