תובנת בוקר

אם אתה יודע מה אתה שווה – צא החוצה ותשיג את זה….. מתוך הסרט רוקי

ובזמן שאני נזכרת באופן נוסטלגי בסרטי העבר של ילדותי, נזכרתי בקטע המעורר השראה שרוקי אומר לבן שלו… למרות שנכון להיום אני פחות מתחברת לקטע ההתחלתי…. והנה הוא מובא במלואו בפניכם … כאשר ההדגשה היא על ההשראה שלי..

העולם הוא לא רק אור שמש וקשתות בענן. הוא מקום שפל מאוד ומלוכלך. ולא אכפת לי עד כמה אתה קשוח – העולם יפיל אותך לברכיים, וישאיר אותך שם לתמיד אם תתן לזה לקרות. אף אחד – לא אתה, אני או כל אחד אחר – יכול להכות בך חזק כמו החיים עצמם, אבל לא משנה כמה חזק אתה מכה – אלא כמה חזק אתה מסוגל להפגע ולהמשיך הלאה. כמה אתה מסוגל לספוג ולהמשיך הלאה. ככה מנצחים! עכשיו, אם אתה יודע מה אתה שווה – צא החוצה ותשיג את זה. אבל אתה חייב להיות מוכן לספוג את המהלומות, מבלי להפנות אצבע מאשימה ולומר שנכשלת בגללו, בגללה, או בגלל מישהו אחר. פחדנים עושים זאת ואתה לא כזה! אתה יותר טוב מזה! – סילבסטר סטאלון מתוך הסרט “רוקי בלבואה”

כמו שאמרתי… היום הייתי מנסחת את ההתחלה באופן שונה לחלוטין.

אך עדיין הדבר שמעורר בי השראה זו ההבנה שההאשמות ותירוצים כדי לענות על השאלה “למה לא הצלחתי”, ומה הסיבה שבגינה נפלתי, כל אלה אינם חשובים, אינם רלוונטים.

יכולות להיות מיליוני סיבות ואפילו סיבות מוצדקות ובכל זאת אם אתה יודע מי אתה ואתה מבין מה אתה שווה – פשוט לך על החלומות שלך, ללא היסוס וללא פחד.. הפחד מה יגידו, מה יחשבו או כיצד יגיבו.

5 1 vote
דירוג הכתבה

שירי שטויסל

שירי שטויסל מאמנת אינטגרטיבית לנוער מאמינה שגישה לחיים יפים זו בחירה. מאמנת אישית מתוך ידע שנצבר במהלך 20 שנה כמטפלת הוליסטית, סדנאות שונות וחוויות אישיות.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x