בשלושה דברים אדם משתנה מחברו: בקול, במראה ובדעת. – תלמוד בבלי, סדר נזיקין, מסכת סנהדרין { דף לח, ע"א }

קבלת האחר, בשנים האחרונות הגנים ובה"ס העלו את הנושא על הפרק, אך כשראיתי את המשפט הנ"ל הבנתי שזה נושא שנמצא על הפרק עידנים.

התחושה הסובייקטיבית שלי, ש"אני צודק" ויש את הדרך שלי והיא הנכונה גורמת לא רק לפירוד אלא גם לשנאה. בתכלס למרות שלכולנו יש פה, אף ועיניים – אין אדם דומה אחד לשני. לכל אחד מאיתנו יש את הייחודיות שלו והיא מתבטאת בשלושה אופנים: המראה שלנו, המחשבה שלנו – אמונות, דעות וסדר העדיפויות – הביטוי שלנו בחיים, קריירה, בחירות בחיים וכו'. ועם כל זאת עלינו לזכור שאנו כולנו בני אדם, גם ההוא עם הדעות הקיצוניות שבקצה השני של המחשבה שלי.

במיוחד כעת, לקראת יום כיפור, אני מזמינה אתכם לסלוח ולבקש סליחה. אותה סליחה מספיק שתעשה ביניכם לבין עצמכם ואינה חייבת להיאמר בחוץ. גם אם מדובר באדם שפגע בכם מאוד, אינכם צריכים לחזור לקשר איתו- אך כדאי שתזכרו שהסליחה היא עבורכם, כדי שכעס, כאב וטינה לא יצטברו בגופכם ונשמתכם. הסליחה היא אחד מכלי הניקוי הפנימיים שלנו.

תמונה: ג'ורג' פרויידשטיין. לרגל השנה החדשה מפיקה Universal Art תערוכת אמנות שכולה התחלות חדשות. כל יצירת אמנות מתחילה כבריאה חדשה בנפשו של האמן, ועוברת אל חומר הגלם או הקנבס הלבן, היצירה יוצאת מתוך עולמו של האמן וממשיכה לגעת באנשים ולהעביר מסרים, וכך לעולם ממשיכה.. השנה החדשה זו הזדמנות לחשבון הנפש והתבוננות פנימה, קבלת החלטות והשראה חדשה..

תגיות

לתמיכה בפעילות האתר

₪6,102 גויסו מתוך ₪50,000

–אנא השאירו מספר טלפון באזור "תגובה" על מנת שנוכל לחזור אליכם לתמיכה לא מקוונת–

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

סה"כ תרומה: ₪5.00

שירי שטויסל

מאמינה שגישה לחיים יפים זו בחירה. מאמנת אישית מתוך ידע שנצבר במהלך 20 שנה כמטפלת הוליסטית, סדנאות שונות וחוויות אישיות.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

כתבות קשורות

Close
WhatsApp chat