תובנת בוקר

הישארו מחוייבים להחלטות שלכם, אבל היו גמישים בגישה

אני לרב אומרת שהגישה שלנו לחיים היא זו שתיצור את ההתנסויות שלנו ואפשר לראות כל דבר (כן גם הקשה ביותר) כדבר חיובי שבא ללמד אותי משהו על החיים.

באומרי זאת עליי לחדד כי מדובר בגישה רגשית, אותה אפשר לאמן בדיוק כמו שמשנים את ההרגלים שלנו, לעיתים לוקחת זמן אך אפשרית. שימת הדגש באה בכדי להבדיל בין החלטה שאנו לוקחים לעבר מטרה שיש לעמוד בה לבין , כפי שנאמר לפני כן, גישה רגשית לגבי החיים.

כאשר אנו מחליטים בנושא מסוים, ובינינו הוא לא משנה אם מדובר בנושא פעוט או גדול, אנו בעצם בוחרים כיצד אנו רוצים ליצור את חיינו. כאשר החלטה נעשית לרב מגיעים הקשיים בהתמודדות אתה והאתגרים שהיא מביאה. וגם כאן יש להבחין בין וויתור לבין גמישות בגישה הרגשית שלנו לגבי האתגרים.

אם נוותר, אזי לא מדובר על גמישות בגישה אלא בשינוי ההחלטה ולקיחת צעד אחורה. אם נמשיך לצעוד בדרך של ההחלטה ויגיע אתגר שלא ידענו עליו לפני כן – מולו אנו צריכים את הגמישות בגישה כדי ליצור דרך לעבור דרכו.

בהצלחה:-)

0 0 votes
דירוג הכתבה

שירי שטויסל

שירי שטויסל מאמנת אינטגרטיבית לנוער מאמינה שגישה לחיים יפים זו בחירה. מאמנת אישית מתוך ידע שנצבר במהלך 20 שנה כמטפלת הוליסטית, סדנאות שונות וחוויות אישיות.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x