צרכנות חברתית

“צריך עוד מנהלות כמוך!”

כבר שנים רבות שאני טוענת ששינויים גדולים יכולים להתקיים דרך הכלכלה- ולמרבה המזל והפלא אני ממש לא היחידה שסבורה כך ויותר ויותר חברות מבינות את החשיבות הערכית אך גם החשיבות הכלכלית ביצירת שינויים ממקור חברתי כדי להמשיך להתקיים.

אחד מהמוטיבים המצויים כמעט בקונצנזוס בזירה הכלכלית הוא העצמת נשים יום האישה הבינ”ל כבר מזמן מצוין בלוח השנה של כל איש פרסום ויח”צ כיום רלוונטי למבצעים ולפעילות חברתית.

וכמו הרבה דברים, גם בהקשר החשוב של הרצון ליצור שוויון מגדרי יש תפקיד חשוב לשפה שבה נעשה שימוש. הפניה ללקוח או ללקוחה במודעה השיווקית וכן אפילו בבחירת שם המוצר- גם אם מדובר במוצר שקיים שנים רבות בשוק כמו למשל “כיסא מנהל”.

משנים את שמות המוצרים בחברה

במשך שנים הושרש בציבור הישראלי הביטוי “כיסא מנהלים” כציון לכיסא משרד בעל מסעד גבוה, וריפוד איכותי. אך ב-2022 כשיש עוד דרך לעשות בכל מה שקשור לנושא השוויון המגדרי בין נשים לגברים גם בזירה הניהולית:

מתוך מדד תל אביב 35 – הכולל את החברות הגדולות ביותר הנסחרות בבורסה הישראלית, יש רק מנהלת אחת. סמדר ברבר צדיק . אין כמעט נשים ברמות הניהול הבכיר הכלכלי בארץ וזה נתון שחשוב מאוד לשנות.

לשמחתי הרבה, יש מי שהבינו את המשמעות ליצור הבדל בשינוי ה”לכאורה” קטן הזה ולצאת לפעולה לשינוי.

לרגל יום האישה, החליטו ברשת ד”ר גב, המובילה בתחום כיסאות הישיבה המשרדיים, לצאת למהלך חוצה מגדרים ולהוביל לשינוי המגדרי במטבע הלשון בתחום, ומעתה לכנות את שמות הכיסאות בכל חנויות הרשת ובאתר הסחר כ”כיסאות מנהלות ומנהלים”.

מי שהציע את המהלך החשוב הוא דווקא משרד הפרסום מנצ’ המלווה את הרשת וזה כשלעצמו מרגש ומעודד מבחינתי כאשת שיווק לדעת. למשרדי הפרסום יש בעיני אחריות לא קטנה על השיח החברתי. הרבה מאוד מתהליכי השיווק מושפעים מסטיגמות ומערכים “ישנים” שנהוג היה לחשוב שבפנייה אליהם ולפלחי השוק הפועלים לפיהם יהיה רווח כלכלי רב יותר. בשנים האחרונות יותר ויותר משתנה התודעה ומתקרבת לעולמות החברתיים ולחשיבות החיובית החברתית כאפיק שיווקי חשוב לטובת בידול ויצירת מה שפעם היה קרוי בשם “נאמנות לקוח”.

פרסום הקמפיין בבנק לאומי בלינקדיו

לדברי קרן חוגי-קורן, סמנכ”לית השיווק בקבוצת קאופמן: “לפעמים הדברים הכי קטנים, הם דווקא אלו שמשאירים אותנו מאחור. גם היום, מנהלות עדיין יושבות על “כיסא מנהלים”, או על “כיסא מזכירה”. לכבוד יום האישה השנה החלטנו שהגיע הזמן לעשות מעשה ולשנות את הגדרת הכיסאות שלנו לכזו שרואה את כולן וכולם. אנו שמחות ושמחים להוכיח שלפעמים אפשר לשנות, בלי לקום מהכיסא”.

המהלך מבחינת הרשת מסבירה חוגי קורן “מתחיל מחר אך המטרה היא לעשות שינוי גורף אחת ולתמיד שגם יחלחל לצוות המוכרים ושירות הלקוחות ברשת כולה וכמובן במשך השבוע יקודם גם ברשתות החברתיות, הקמפיין: “צריך עוד מנהלות כמוך!”, בו יקדמו מנהלות בכירות במשק הישראלי את נושא השוויון המגדרי גם בתחום הניהול בדרגות הגבוהות בישראל”. מנכ”ליות ומנהלות בכירות ממגוון תחומים יתייגו בהמשך ברשתות החברתיות מנהלות אחרות שהן מעריכות ומעוניינות לקדם בדרך לצמרת הניהולית.

בנוסף, כחלק מהפעילות השיווקית ברשת במהלך שבוע האישה, ימכרו מגוון כיסאות המנהלות והמנהלים במבצע ללא מע”מ.

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x