הצרכנות החברתית הראשונה בישראל

כאתר ששם לעצמו למטרה לקדם את החיבור המתבקש בין העשייה החברתית לבין העשייה העסקית, אנחנו אוהבים לסקר יוזמות עסקיות שקושרות בין הדברים בקטגוריה שלנו.

וכן לא פעם אנחנו גם עושים פרויקטים מיוחדים שבהם אנו מצרפים מספר יוזמות כאלה לקראת חגים ומועדים מיוחדים. אבל יש חברה ישראלית שכבר 4 שנים פועלת למטרה חיובית מאוד ולמרות שכבר סקרנו אותה במסגרת המיזמים המיוחדים שעשינו לפורים עם סקירת משלוחי המנות הטובים וגם בפרויקט המתנות הטובות במיוחד לקראת הפסח.

חברת מילניום מרקטינג, יבואנית המותג Arcosteel בישראל שבבעלותה 12 חנויות תחת השם "ארקוסטיל קיטצ'ן", ארקוסטיל אקספרס למגזר המוסדי ורשת חנויות DOMO בבעלותם של האחים שלמה ודני זיגרייך, עוסקת בתחום מעל 100 שנה. המותג המוביל שמייבאת החברה מזה 15 שנים הוא מותג כלי הבישול והאפייה האוסטרלי ארקוסטיל.

דני זיגריך ואמו רחל ז"ל צילום גיא כושי ויריב פיין

לפני 4 שנים האחים זיגרייך יצרו קשר עם בית איזי שפירא – עמותה הפועלת לשינוי איכות חייהם של אנשים עם מוגבלות, ותמיכה בבני משפחותיהם. העמותה מפתחת שירותים חינוכיים טיפוליים מתקדמים, הכשרה ומחקר בתחום הרפואי והטיפולי. בנוסף משמשת העמותה כמייעץ מיוחד למועצה הכלכלית חברתית של האו"ם בתחום המוגבלויות. בעלי החברה החליטו לחזק את הקשר עם העמותה באמצעות עשייה אקטיבית שמטרתה לגייס כספים לעמותה באופן שוטף בשונה מתרומת כסף שתורמת החברה גם כיום לעמותות שונות. השניים ייסדו מיזם ראשון מסוגו אז בארץ, שאותו הקדישו לזכרה של רחל זיגרייך ז"ל, אמם, ניצולת שואה שהייתה מרבה בפעילות מתן בסתר לנזקקים.

עינת קורן-מנהלת תחום מתנות שי במיזם ארקוסטיל למען בית איזי שפירא

לדברי עינת קורן מי שמנהלת בארבעת החודשים האחרונים את המיזם ארקוסטיל למען בית איזי שפירא , "בפעילות מושקעים משאבים רבים. יש מחלקה שמיועדת אך ורק לצורך כך, כולל חדר תצוגה נפרד, משרדים, מחסן ועובדים שעוסקים למען מטרה זו, וכן שיתוף פעולה קבוע עם שאר מחלקות החברה בתחומי הייבוא, הלוגיסטיקה, הכספים, השיווק וכו' המשקיעים חלק ניכר מזמן עבודתם לטובת הפעילות".

קורן הגיעה לפעילות במיזם אחרי עשור של פעילות בתחום מתנות השי "רציתי לעשות שינוי ולהישאר בתחום המתנות אבל עם מהות חברתית". היא מספרת "רציתי למנף את כל הניסיון ולחבר את המתנות לתרומה לקהילה. הרצון שלנו הוא להגדיל את המיזם, לחשוף אותו לכמה שיותר חברות. עד סוף 2019 אנו צופים גידול של כ-5% במכירות המארזים".

"אני חושבת שכל חברה בישראל צריכה לעשות מעשה ולקחת אחריות חברתית".

היא אומרת "אחד מהדברים המשמעותיים ביותר לספר על המיזם הראשון והמיוחד הזה הוא שלא מדובר רק ביוזמות נקודתיות אלא בפרויקט שפועל באופן שוטף כל השנה, גם באמצעות אתר האינטרנט וגם דרך 12 החנויות של החברה. מדובר בפעילות יום יומית שהיא חלק בלתי נפרד מפעילות החברה שבנוסף למכירת המארזים גם מחפשת כל הזמן איך לחבר עוד עשייה חברתית לפעילות".

האחים שלמה ודני זיגרייך עם נעמי סטוצ'ינרמייסדת בית איזי שפירא. צילום יוסי אלטרמן

קורן מוסיפה כי "ההתחייבות החברתית שיש לנו כעסק היא לתת יד ולאפשר לבית איזי שפירא להמשיך בעשייתם המבורכת. הפילוסופיה העסקית-חברתית שלנו אומרת שכל חברה צריכה לקחת על עצמה התחייבות חברתית בהתאם ליכולות שלה.  בעשייה שלנו אנחנו מייצרים את ההכנסות בעבודתנו מול חברות אשר ממילא רוכשות מתנות לעובדים כך שאין מדובר בהוצאה חריגה מבחינתן. המתנות נמכרות במחירים אטרקטיביים כיבואני כלי בית גדולים בענף, ואנחנו כהשתתפות שלנו מעבירים מהרווחים למטרה שאליה נרתמנו.

המיזם יוצר מתנות וחבילות שי, כאשר לצורך אריזתם אנחנו מעסיקים אנשים בעלי מוגבלויות בתמורה מלאה, וכל הזמן מחפשים לצרף חברות ומוצרים שבעצמם חברתיים למארזים ולפעילות שלנו כדי לייצר מארזים חברתיים ב 100%- ברמת האריזה, שתוכל להיות כמה שיותר ידידותית לסביבה, ברמת המוצרים עצמם וברמת היצירה וכל מה שעומד מאחורי המארזים הללו"

0 0 vote
Article Rating

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close