צרכנות חברתית

קהילת ההייטק התגייסה לעזור למשפחות נזקקות בחודש הרמדאן

אתמול הסתיים חודש הרמאדן ששיאו נחגג בשלושת ימי חג העיד אל פיטר. השנה בעקבות משבר הקורונה צוינו ימי הרמאדן והחג המסכם, בצורה שונה מהרגיל ובנוסף היות ועוד טרום משבר הקורונה עמד שיעור המשפחות העניות בחברה הערבית ביחס לכלל המשפחות העניות בארץ על כ 37%. בעקבות הסגר וסגירת המשק בחודשים האחרונים עוד יותר אזרחים הפכו מחוסרי עבודה וכך גדלמשמעותית ביחס לשנה שעברה מספר הנזקקים שהתקשו לרכוש מזון בחודש הרמדאן.

בפרויקט תרומה ייחודי להכנת סלי מזון, שנוצר ביוזמת Co-Impact בשיתוף פעולה עם פורום החירום לחברה הערבית, המנוהל ע"י ראשי הרשויות המקומיות הערביות ומשרד הפנים דרך עמותת אמאנינא. אחת החברות שהתגייסה ראשונה לפרויקט היא חברת KLA ישראל ממגדל העמק, חברה המובילה בתחום המוליכים למחצה ויצרנית מכונות לבדיקת שבבים המעסיקה למעלה מ550 מהנדסים ופיזיקאים, שתרמה 150 סלי מזון לחג, למשפחות ביפיע, אכסאל וישובים נוספים  הסמוכים למשרדי החברה במגדל העמק.

ההצטרפות לפרויקט משתלב היטב עם החלטת הקרן של החברה KLA  Foundation, על תרומה של 2 מיליון דולר לטובת הקהילות, בהן עובדים וחיים עובדי החברה שינותבו בשלב הראשון לאפיקים של תמיכה בעמותות מזון כולל רכישת מזון, גיוס עובדים זמניים ושינוע המזון למשפחות, סיוע לאוכלוסיה המבוגרת, לרבות אריזות מזון, אספקת ערכות היגיינה וציוד רפואי, מימון ורכישת ציוד לבתי חולים ציבוריים ותמיכה בלמידה מרחוק בבתי ספר הפעילים באזורים בעלי רקע סוציו-אקונומי נמוך. ובשלב השני יתמקדו התרומות בדרכי התאוששות ויציאה מן המשבר.

אורי תדמור, נשיא KLA ישראל- צילום יח"צ

אורי תדמור, נשיא KLA ישראל מסביר כי "KLA"  ישראל יושבת במגדל העמק כבר מעל 30 שנה ומקיימת מערכת יחסים קרובה עם הקהילה, עם העירייה ועם מגוון מוסדות ועמותות בעיר. מערכת יחסים זו, באה לידי ביטוי בפעילות התנדבותית של עובדי החברה לאורך השנה, ובתרומות כספיות, במגוון רחב מאד של תחומים", KLA ישראל תורמת באופן קבוע לקהילה בקרבה היא חיה בתחומים שונים, ובמהלך החודשיים האחרונים תרמה מאות ארוחות לתושבים נזקקים במגדל העמק.

יחד עם זה, עד היום התרומות שלנו לחברה הערבית התמקדו יותר בעולם האקדמי – תרומות לסטודנטים מצטיינים וכד'. לכן, נענינו בשמחה וברצון ליוזמה שמובילה Co-Impact, אשר מלווה אותנו כבר 3 חודשים, ופותחת לנו את הדלת ואת הראש ליוזמות חדשות."

חברת KLA חתמה לאחרונה על הסכם לשיתוף פעולה  עם Co-Impact, שתלווה את KLA במהלך 3 השנים הבאות, בתהליכי גיוס והכלה של עובדים מן החברה הערבית. מדובר במיזם לאומי בו תומך גם הנשיא רובי ריבלין ומטרתו לסייע למעסיקים לזהות כדאיות עסקית, הזדמנויות וחסמים, לקבוע יעדים ראליים ומדדים שנתיים להגדלת מספר המועסקים מן החברה הערבית.

נוא גהשאן – בטשון, מנכ"לית Co-Impact

"ב- 2014 נעשה מחקר שמצא כי אחוז הערבים המועסקים בתפקידי ניהול במשק הישראלי מגיע ל- 0.3%. ומאז שהתחלנו לעבוד עם חברות במשק, לפני 4 שנים, אנחנו רואים מגמת שיפור איטית, הגדלה באופן קבוע" אומרת נוא גהשאן – בטשון, מנכ"לית Co-Impact . "אותו מחקר מצא כי הסיבה לאחוזי ההעסקה הנמוכים טמונה בחסמים בשני הצדדים.

על רקע זה פיתחנו מודלים של עבודת עומק והתחלנו לקיים תהליכי התערבות וליווי בתוך הארגונים. עם תחילת הרמדאן, כאשר ראינו את הקושי הכלכלי הגדול שהחריף מתחילת משבר הקורונה, הבנו כי אם נצליח לרתום את החברות הגדולות שאנו מלווים ביומיום, לתרום ארוחות למשפחות נזקקות, לא רק שנעזור לנזקקים אלא גם מפתח ערוץ נוסף לחשיפה, היכרות וקרבה בין הצדדים."

תדמור מוסיף"אנחנו גאים להימנות על קבוצה של ארגונים מובילים במשק הישראלי אשר הצטרפו למיזם לאומי זה ולעבוד בשיתוף פעולה עם Co-Impact, על מנת להגדיל משמעותית את מספר המועסקים  מן החברה הערבית ב- KLA . התחלנו  להוביל יחד תהליך ארוך ועמוק במטרה להקים תשתית מתאימה לשימור העובדים הערבים בחברה ולהעסקת עובדים חדשים, ואנחנו מצפים כי בעקבות התהליך תגדל המודעות ל- KLA בחברה הערבית, וכי בעתיד נדע להגיע למועמדים רלוונטיים רבים ונמשיך לצמוח יחד."

מימין לשמאל איתן גולדמן ויונתן גטיקה. עובדי מחסן ב- KLA, משנעים מחשבים לתושבי מגדל העמק

מאז תחילת המשבר, בנוסף לתמיכה במשפחות הנזקקות בחודש הרמדאן במסגרת התרומה הגדולה של הקרן KLA מספקת מדי יום, מאות ארוחות חמות לתושבים נזקקים במגדל העמק. כמו כן תרמה החברה עד כה עשרות מחשבים למשפחות קשות יום במגדל העמק והרימה תרומה כספית לבית חולים העמק על מנת לעזור בקניית ציוד רפואי לטיפול בחולי קורונה. כך גם אורבוטק, חברת הבת של KLA העולמית, היושבת ביבנה מעניקה במסגרת תרומה זו, אלפי ארוחות חמות לניצולי שואה ולמשפחות נזקקות, באמצעות עמותת לקט ישראל, מאות סלי מזון למשפחות נזקקות ביבנה, תרומה של מיטות אשפוז לבית החולים אסף הרופא, ערכות כונן לצוות מד"א ולפטופים לבני נוער מנותקי-קשר ביבנה.

5 1 vote
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x