צרכנות חברתית

“לאידאל היופי אין רק מראה אחד”

אומר לי בשיחה רוני איינסאז, מנכ"ל רשת SCOOP כששאלתי מדוע בחר באדר כהן שנפצעה בתחילת ינואר השנה בתאונה במקסיקו ובעקבותיה איבדה את ידה השמאלית. אבל תוך כדי שהוא עונה הבנתי שהמקרה הזה מתאר משהו הרבה יותר גדול מרק שילוב של אישה שונה בפרסומות לרשת.

בתחילת חודש ינואר – ממש לפני מספר שבועות אדר כהן מעצבת אופנה צעירה בת 25 נפצעה קשה במהלך טיול שלה במקסיקו.

השמלה שלבשה הסתבכה בין גלגלי הטרקטורון שבו נסעה כחלק מהחופשה ומשכה את ידה השמאלית אל מתחת לגלגלים וגרמה למחיצתה.

הדר נאלצה לעצור את הדם ביד בעצמה והמתינה במקום שעות רבות עד לקבלת סיוע שהגיע ולקח אותה לבית החולים הקרוב. לדברי רוני איינסאז, מנכ”ל רשת SCOOP: “תוך כדי חופשה עם המשפחה במקסיקו הגיע אלי ידיעה על צעירה שעברה תאונה וזקוקה לסיוע. הפעלתי קשרים חברים ומכרים כדי שהיא תקבל טיפול.” והוא מתאר “זה היה נורא לראות אותה ככה עם הדם היא ישבה דקות ארוכות בלי לקבל עזרה והבנתי שאני צריך לעצור את הכל ולעזור לה”

וכך רוני וחבריו פנו לקבלת כל סיוע אפשרי ועזרו לאדר להגיע לבסוף לקבל טיפול בבית החולים תל השומר בישראל. במהלך השהות שלה בבית החולים במקסיקו נאלצו הרופאים לכרות את ידה שהבהירו כי חייה של אדר נצלו בנס וכתוצאה מהתושייה של אדר וההצלחה לאחר מאמצים רבים וכישלונות של חבריה שהיו איתה לעצור את הדם בכוחות עצמה.

“במהלך השהות בבית החולים בארץ הגעתי לבקר וניפגשתי עם אדר” מספר רוני “והחלטתי שאני חייב לעזור לבחורה הגיבורה הזו כמה שאוכל” וכחלק מהשיח איתה החלטתי לצרף אותה לקמפיין האביב- קיץ הקרוב שאצלם בעוד מספר שבועות יחד עם הזמרת אודיה אזולאי הפרזנטורית של הרשת, ועתיד לעלות בחודש מרץ.

הקמפיין יכלול בין הייתר: תשדרים בטלוויזיה שיעלו בערוצים המובילים 12 ו 13, שלטי חוצות בפריסה ארצית, פרסום בדיגיטל, בעיתונות, במגזינים, ברשתות החברתיות ובנקודות המכירה של המותג בהשקעה של 3 מיליון ₪.

רוני מדגיש כי הבחירה באדר נבעה מתוך ההשראה הגדולה שהיא מהווה בהתמודדות שלה עם התאונה והאופי החיובי והמדהים שלה שהוא בדיוק דוגמא להזדהות עם קהל גדול של נשים יפות מבפנים ומבחוץ שיכולות לסייע לנו כיצרני אופנה למתוח את גבולות היופי החוצה ולאפשר ליותר ויותר נשים לראות את עצמן ולהזדהות עם מי שמובילות את הקמפיינים.

אדר כהן – צולם לפני התאונה

רשת Scoop מתמחה בייבוא ושיווק  של נעליים, תיקים ואביזרי אופנה  לכל המשפחה. ב- 76 סניפים ברחבי הארץ. לקולקציה הזו כעת יצטרפו גם שמלות ערב בעיצובה של אדר אדר שבמקצועה גם מעצבת אופנה בעצמה.

רוני מדגיש כי “זו רק התחלת הדרך וכי הוא כל הזמן חושב כיצד להעמיק את העשייה של הרשת בפעילות עם אג’נדה חברתית שתוביל להזדהות ערכית חיובית כחלק מאחריות שלו כיצרן ומשווק בתקופה שבה אנו חיים והוא מסכם כי ליופי אין רק מראה אחד והוא שמח להיות אחד מהחלוצים שיעזרו להעביר את המסר החשוב הזה החוצה”.

אדר כהן מסרה על הבחירה: “התרגשתי מאוד לקבל את ההצעה לקמפיין ראשון  שלי ועוד לרשת אופנה.  מי שמכיר אותי יודע, כמה אני חובבת נעליים ואקססוריז אופנה ואוהדת מושבעת של המותג. אני מתרגשת שמסיוט גדול הצלחתי להשיג דברים טובים ואני כולי תקווה שעוד חברות אופנה ישימו בקדמת הבמה נשים ודוגמניות עם מוגבלות פיזית,  בליבו ומרכזו של קמפיין.”  

4.8 4 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x