עדכוני The Positiv

The Positiv #983: שיתוף הקהילה בתהליך, אתר אינטרנט ומחשבות על גיוס

דה פוזיטיב, 983 יום לפרויקט.

שיתוף. 

 אני לא יודע למה, אבל כבר הרבה זמן שיש לי תחושה שכדאי שנשתף את הקהילה בתהליך שהפרויקט הזה עובר.. בגלל זה אני מתחיל לכתוב עכשיו.
לא בטוח איך זה יראה בהמשך ואם זה יהיה דבר בעל ערך מסוים או לא, אבל מרגיש צורך לנסות כדי לממש איזו הרגשה שדבר כזה יעשה טוב לפרויקט ולקהילה עצמה. קהילה היא ללא ספק מאוד מאוד חשובה לפרויקט מסוג כזה, ויש אינספור דרכים שבהן אפשר לקחת חלק, ובעצם כמעט כל מה שאנחנו רוצים לעשות זה דרך עבודה עם הקהילה, בין אם בתקשורת באמצעות האינטרנט או במגע ישיר, פנים אל פנים. התחושה שלי היא ששיתוף כזה יכול לייצר הרבה מעורבות ועניין ושזה לא דבר שקיים בצורה נפוצה גם אם לא ברור למה תמיד או שזו לא שאלה שנשאלת בכלל. אבל לאפשרות הזו של לחוות את התהליך מתוך היום יום של העשייה ולא רק דרך הכתבות והפרויקטים שהם לגמרי התוצרים הרשמיים של הפרויקט (אך הם לא כל מה שקורה), יכולה להיות משמעות מיוחדת ומעניינת.

יש פה עוד איזה עניין שעולה, שלפעמים יש איזה רצון לשמור דברים לעצמך.
מחשבה על להגן על הפרויקט, לשמור על הרעיונות, לא לגלות הכל, כי אין צורך או כי לא כדאי, וכו׳
אנחנו גם חברה כזו שמגנה על הרעיונות בזכויות יוצרים בין אם אני מסכים עם זה או לא או בכלל לוקח צד. חברה שרגילה לצורת מחשבה של ״זה שלי, זה שלך״ גם בדברים מאוד בסיסיים ופחות משתפת בהרגלה, וכשאני אומר את זה אני לא מתכוון לזה שאין נדיבות וטוב לב אלא ממש לתודעה כזו שלא צריכה להפריד כל כך, כי יש תחושה של יחד, שהכל הוא בשביל כולנו, תחושה של שפע או לפחות לכך שיש מספיק ושזה צריך לשרת את כולנו ועדיף שישרת את כולנו).
אז אין צורך להמשיך להסביר את הנקודה אבל מתוכה, אני מרגיש צורך לבדוק דווקא את השיתוף של דברים שהם כאילו רגישים לפרויקט. לשתף בנתונים, לשתף ברעיונות, לשתף בלבטים, לשתף במשאבים, לשתף בהישגים וכו׳ וכו׳.
אחת המחשבות המפחדות שעולה, היא של התחרות הקיימת בכל תחום שנבחר והשמירה על חלק מהתהליך בסודיות או בתוך צוות העבודה. אבל זה בדיוק העניין ואולי אגלה אחרת בהמשך, אבל אין כל כך תחרות. אם נחשוף פה רעיונות או נגלה את הדרך שלנו לפרטי פרטים או כל דבר אחר, ואנשים ילמדו מכך ויעשו עם זה דברים טובים בעוד אתרים זהים או דומים, כולנו נרוויח ויהיה פה יותר טוב!
אז נראה איך זה קורה עם הזמן והאם מדובר באמת באיזשהו ניסיון מעניין או ששום דבר מיוחד.

מתחילים… 🙂

אתר אינטרנט.

הרבה קרה עד היום.. בעצם כמעט שלוש שנים שאנחנו רצים.
תקופה מאוד גדולה של השקעה בשנה וחצי הראשונות, ואז הפסקה די ארוכה שבהן האתר היה די דומם, ועכשיו חזרה לתוך עשייה, שהתחילה מהרגע שבו נוצר החיבור עם אודי שמנהל את האתר והפרויקט ומאפשר לזה להתחיל לקרום עור וגידים, כאתר תוכן שלם, מעודכן ופעיל. בדגש על התוכן, שפעם ראשונה שיש תחושה שדברים מתחילים לקבל יציבות ושמתחיל לקרות פה משהו טוב.

עד היום רוב מה שנעשה, רוב השעות שהושקעו היו סביב הצד הטכני של האתר ופיתוח של אפשרויות שונות שיש בו היום. את הצד הזה אנחנו כרגע שמים פחות בפוקום משתי סיבות. האחת היא כי הוא הגיע למקום שאנחנו די מרוצים ממנו נכון לעכשיו, והשניה היא כי לתוכן ולאתר פעיל ומתפקד יש חשיבות גדולה יותר כרגע.

מה שכן עשינו מבחינה טכנית הוא מעבר לUpress שזו חברה לאחסון של אתרי וורדפרס (המערכת שעליה האתר בנוי) למי שלא מכיר, דבר שממש שיפר לנו את זמני הטעינה של האתר שעמדו על עשר שניות פלוס, וכיום מסתכמים בשניות בודדות ובזה אנחנו עוד מתכוונים לטפל בזמן הקרוב.
המעבר הזה גם מאפשר לנו לעבוד כמו אתר שמתנהל באופן רציני ומבצע שינויים באתר דרך סביבת פיתוח נוחה ומסודרת (אתר אינטרנט נוסף שהוא העתק של האתר הנוכחי ועליו אפשר לעשות נסיונות בצורה חופשית מבלי שזה ישפיע על האתר בפועל). למעט טעויות אנושיות שיכולות לקרות בכל מצב שהוא – גם גוגל ופייסבוק קרסו :).
שינויים קרבים שיבואו מהבחינה הזו הם תצוגה מסודרת יותר של עמודי הכתבות עם זמני טעינה משופרים ופחות פלאגינים (תוספים למערכת שמאפשרים לנו לשפר את חווית הגלישה והשימוש באתר אך חלקם מסורבלים) שמעטים את האתר, וכמובן גרסת מובייל תקינה ומשודרגת. אגב, אם אתם מכירים מישהו שירצה להתנדב ולעזור לנו בדבר כזה, נשמח מאוד!

מבחינת התוכן, אנחנו בכוונה לכתבה אחת ליום באתר ופוסט אחד ביום בפייסבוק, בתור התחלה. היינו מאוד שמחים להציע עוד הרבה יותר מזה ואנחנו יודעים שהפוטנציאל הוא ענקי, אך מאוד תלויים גם בסיפורים שאתם שולחים לנו ובמתנדבים שיעזרו לנו לגרום לזה לקרות. כרגע עובדים על מדריך שיסביר לגולשים איך לכתוב באתר, קישורים רלוונטיים לעמודי הכתיבה וההרשמה להאתר וכו׳.
אודי משתדל מאוד לעמוד בקצב הפניות וכרגע עוד לא מגיע לכולם וזה יקח זמן, אבל אם יש לכם כבר תוכן מקורי שכתבתם והוא רק צריך לעבור אישור שלנו, נשמח שתשלחו לנו, ובמידה ורוצים לשאול, לברר משהו אחר, תמיד מוזמנים לפנות פה במייל או בכל דרך אחרת – [email protected]

מאוד שמח לראות כבר קצת מהסיפורים שמתחילים לצאת לאור. כמה פוסטים שכתבנו שאנחנו מחפשים סיפורים חיוביים, מעניינים, מעוררי השראה, אנשים טובים וכו׳, הביאו לכל כך הרבה התעניינות ופניות שזה ממש מרגש לראות! דרך זה, אנחנו נחשפים להמון עשייה מדהימה שקוראת פה בארץ במגוון תחומים ממש מגוון, וזה מאוד מחזק ועושה כיף לראות ולהמשיך לעבוד כדי שהבמה שעליה זה מתפרסם, הפרויקט, תהפוך לבמה יותר משמעותית ומוכרת.. כי זה באמת משמח לקרוא דברים כאלה.

גיוס כסף.

דבר אחרון עד לפעם הבאה. אנחנו חושבים על גיוס כסף בהד סטארט או אתר דומה. המחשבה היא ספטמבר אך אין לדעת ובכל זאת נשים פה יעד.
אנחנו רוצים שהרבה דברים יקרו עד אז ומצד שני כבר הרבה קורה עכשיו ויתכן ונהיה מוכנים עד אז.
אנחנו ממש מרגישים שגיוס של כסף ויותר מזה, של סכום משמעותי, הם ממש עוד שלב חשוב ביותר של הפרויקט. לעבור מאיזה שלב של ילדות, חיפוש, התעצבות, למשהו יציב ומתמיד יותר, שעדיין יכול להשתנות עוד הרבה הרבה פעמים אך גם יכול להתרכז בעשייה רצופה וקבועה, הרבה יותר מבעבר.
מחשבות וכיוונים של חלק ממה שאפשר לעשות עם כספי הגיוס הם גיוס עובדים בשכר למגוון תפקידים, השקעה בציוד ומשאבים ליצירת תוכן מעמיק יותר, תתי פרויקטים במגוון תחומים, המשך פיתוח אתר האינטרנט וכו׳.
נרחיב על כך יותר בהמשך כשיהיה יותר רלוונטי.

שבוע טוב!

0 0 votes
דירוג הכתבה

טומס שטיין שניידר

בן 33, גר בגליל. מטפל ברפואה סינית, דיקור וצמחי מרפא
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x