תובנת בוקר

הכוח של ההתחדשות בעולם הוא מפליא לא פחות מאשר הכוח של הכיליון." רבקה מרים

לקראת חג האביב שנחגוג מחר, ואחרי בחירות שמשאירות את המערכת באותו מצב תקוע, אני שואלת את עצמי הבוקר – מה אני מרגישה היום יותר התחדשות או תקיעות? ואני עונה לעצמי בוודאי שהתחדשות. הסיבה נעוצה ביכולת להתמקד בדברים הקטנטים- הקטנטנים אפילו.

ההתחדשות היא תמידית והיא כל כך תמידית שלפעמים אנחנו לא שמים לב אליה. תאי העור מתחדשים כל הזמן, השיער גדל, מחשבות ורגשות באים והולכים, מזג האוויר משתנה, הפרחים פורחים ועוד ועוד.

כשמסתכלים על המקרו לא תמיד רואים שינוי אבל כל שינוי קטן וגדול שאנחנו רוצים לעשות בחיינו הוא בעצם סדרה של הרבה תהליכים קטנים. נכון לפעמים דרושה החלטה אחת חזקה וגדולה ולפעמים זה נראה כמו משהו גדול אבל כל פיצוץ או צונאמי גם הם תוצאה של תהליכים שלפעמים לוקחים אלפי שנים.

גם בזירה הפוליטית – כמה שנראה שהמצב תקוע זה בסך הכל תהליכים שכל פעם משנים עוד משהו. ואם יש משהו אחד שהשנה האחרונה הזו לימדה אותי הרבה יותר מכל מה שעברתי בחיים (ועברתי ), זה שהכל זמני וכדאי לנצל כל יום למקסימום. תכניות הן דבר חשוב אבל צריך לזכור שהן תכניות ולחיים יש את הקצב והדרך שלהם.

התמונה המקסימה שלhttp://bit.ly/3kz7kS9 ריטה קפיטולסקי אמנית Digita Art כמו המציאות יכולה לתת לכל מי שצופה בה פרשנות אחרת.

3.3 4 votes
דירוג הכתבה
תגיות

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close