צרכנות חברתית

מתנות השוקולד החברתי לפסח

מארזי פרלינים מתוקים ואביביים המיוצרים על ידי גוונים של מתוק-עסק חברתי, המתמחה בייצור שוקולד איכותי בעבודת יד. השוקולד מיוצר באהבה על ידי בני נוער כחלק מתוכנית חינוכית-טיפולית שמטרתה לקדמם ולשלבם בחברה הישראלית. התוכנית מובלת על ידי עמותת גוונים של מתוק בניהולו של דורון עבדי, בשיתוף פעולה בין מחלקת הנוער והצעירים של אגף הרווחה בעיריית חדרה, השירות לשיקום נוער במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

את העמותה המקסימה הקים בשנת 2013 דורון עבדי, בן 34 + 4 ילדים, מתוך מחשבה להקים מיזם לנוער בסיכון. תחילה ביחד עם קבוצת מתנדבים, בבית קפה בפרדס חנה בשם “גוונים של מתוק” שהופעל על ידי בני הנוער בליווי מדריכים והציע קפה, כריכים, מאפים וגם שוקולד. המחיר היה סמלי, 5-10 ש”ח למוצר. בנוסף גם קיימו במקום גם סדנאות שוקולד לקבוצות קטנות.

בשנת 2017 הגיעה לביקור בבית הקפה המפקחת הראשית של שיקום נוער, האחראית על תחום תעסוקת נוער בשיקום במשרד העבודה והרווחה, שחיברה אותם למיתר נירים בגבעת אולגה (מית”ר = מרכז יום תומך רב תחומי), ולכפר הילדים והנוער נווה מיכאל אמונה בפרדס חנה, בתלפיות בחדרה ובבית רות בעפולה ושם הקימו מפעל לשוקולד יחד עם הנוער.

עמותת גוונים של מתוק מעסיקה היום 3 שוקוליטייריות שמובילות את בני הנוער מקצועית, הן מעבירות לבני הנוער קורס הכשרה בסיסי בן 8 מפגשים, בסופו הם מקבלים תעודה ומתחילים להשתבץ למשמרות עבודה בשכר. במשמרות אלו הם עובדים לצידן של השוקולטייריות ומתמקצעים.

גוונים של מתוק צילום אלונה יהב

למה שוקולד?

ההשתתפות במיזם מעצימה את בני הנוער ומקנה להם כישורים חיוניים להשתלבות בעולם העבודה. הם לומדים לעמוד בזמנים, לשתף פעולה ולקחת אחריות ובעתיד להשתלב בשוק התעסוקה.”

“כי מדובר בסיפוק מידי, כבר במפגש הראשון עם השוקולד הילדים כבר יודעים לייצר טראפלס – תוך 40 דקות הם טועמים שוקולד שהם הכינו בעצמם. לשוקולד יש יכולת משיכה לפרויקט וגם שיעורי הנשירה אפסיים – זה לא טריוויאלי כשמדובר בנוער בסיכון. מאות ילדים עברו במיזם, כיום העמותה מחזיקה ומוציאה כ-100 תלושי שכר לנערים ונערות מידי חודש בחודשו.

בין המוצרים שמשווקת העמותה ניתן למצוא ערכות יצירה משוקולד בשם “עולמות קטנים ומתוקים” הכוללת ערכות, בית בשני גדלים, ערכות לבניית סירות, תיבת אוצר, רכבת וארגז. חומר העבודה הוא צמקאו שמתאים במיוחד לעבודה של ילדים שאינם מיומנים בטמפרור ובטיפול בשוקולד. הצמקאו מותך במיקרוגל והעבודה קלה וכיפית. את היצירות מקשטים הילדים בסוכריות במגוון צבעים וצורות.

גוונים של מתוק צילום אלונה יהב

במארזים המגוונים ניתן למצוא פרלינים אנינים ומשובחים בעבודת יד, שוקולד מריר בשילוב אגוזי לוז, מדליוני וקיפודי שוקולד, נטיפי שוקולד ומיני מרשמלו ועוד… מעשה ידם של בני נוער בסיכון, הלומדים להיות קונדיטורים ומכינים מארזי שוקולדים ופרלינים מטעם עמותת “גוונים של מתוק”.

עד כה, העמותה התרכזה במכירות לשוק העסקי ללקוחות כגון חברת חשמל, אלביט, בנק לאומי, בנק הפועלים, כתר ועוד. השנה, לראשונה, מתנות השוקולד מוצעות גם לקהל הפרטי והרכישה הינה באמצעות אתר העמותה. המוצרים נשלחים בשליחות מיוחד ובטמפרטורה מבוקרת. 

מארז מישל . צילום אלונה יהב

בין המארזים השונים ניתן למצוא:

מארז מישל

מכיל:

רביעיית פרלינים משובחים בעבודת יד | 60 גרם

טבלת שוקולד לבן עם עדשי שוקולד צבעוניות | 60 גרם

טריו קיפודי שוקולד | 40 גרם

טריו מדליוני שוקולד | 40 גרם

שקיק אגוזי מלך  | 100 גרם

המחיר – 88 ₪

מארז חן

מכיל:

תשיעיית פרלינים משובחים בעבודת יד | 135 גרם

טבלת שוקולד מריר עם בראס אגוזי לוז | 60 גרם

טבלת שוקולד לבן עם עדשי שוקולד צבעוניות | 60 גרם

טריו מדליוני שוקולד | 80 גרם

טריו קיפודי שוקולד | 40 גרם

דואט דפדפי שוקולד חלב ולבן | 40 גרם

2 ספלים ממותגים להכנת משקה שוקולד חם

שקיק נטיפי שוקולד ומיני מרשמלו להכנת משקה שוקולד חם | 110 גרם

המחיר – 210 ₪

תשיעיית פרלינים צילום אלונה יהב

תשיעיית פרלינים קלאסיים בעבודת יד

תשעה פרלינים משוקולד משובח במילוי גנאש במגוון טעמים ומרקמים.

135 גרם | 48 ₪

גוונים של מתוק טבלאות-שוקולד.-צילום-אלונה-יהב

טבלאות שוקולד בעבודת יד עם תוספות מפנקות

טבלת שוקולד לבן עם עדשי שוקולד צבעוניות  | טבלת שוקולד חלב עם שברי פקאן סיני מקורמלים | טבלת שוקולד מריר עם בראס אגוזי לוז

60/120 גרם | 17/24 ₪

דואט דפדפים

שברי דפי שוקולד (חלב ולבן) דקיקים עם שבבי בוטנים

40/80 גרם | 14/22 ₪

טריו קיפודי שוקולד

שבבי שקדים מקורמלים במעטפת שוקולד חלב או שוקולד לבן או שוקולד מריר

40/80 גרם | 14/22 ₪

*כל תכולת החנות כשרה לפסח, למהדרין, בהשגחת הרבנות פרדס חנה כרכור

כל המחירים ללא מע”מ

להזמנה ישירה מהאתר בלינק

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x