צרכנות חברתית

FACTORY 54 החברתית

FACTORY 54 KIDS בצילומי קמפיין מיוחדים בשיתוף מרכז שניידר לרפואת ילדים, למען העלאת המודעות להשתלות איברים בילדים.

כשמדברים על צרכנות חברתית הרבה אנשים מבינים שמדובר על חברות שתורמות כסף/מוצרים למטרות /גופים חברתיים. אבל האמת היא שצרכנות חברתית היא הבחירה של עסק מסחרי לתפוס אג’נדה חברתית וללכת איתה.

במקרה של חברת האופנה Factory 54 Kids, החברה בוחרת בכל תקופה נושא חברתי ומקדישה לו קמפיין או לפעמים גם יותר מזה, כמו בדוגמא של עיצוב החולצות בשיתוף פעולה ולמען עמותת אלו”ט בחודש אפריל האחרון. במסגרת הפעילות, ייצרה החברה חולצות בעיצוב מיוחד, שהוצעו למכירה בחנויות ובאתר האון ליין במחיר 149 ש”ח שהרווחים ממכירתן נתרמו לעמותת אלו”ט.

הפרויקט במהלך חודש האוטיזם כלל גם שיתוף פעולה מצולם עם המוזיקאים הצעירים אגם בוחבוט ושחר סאול, שהשתתפו ביום צילום מרגש ביחד עם צעירים עם אוטיזם.

FACTORY54XALUT צילום אלרן רוז

“פקטורי 54 רואה חשיבות בפיתוח פרויקטים חברתיים, מתוך חשיבה על ערכים של תרבות, יצירה, קיימות, סובלנות וקבלת השונה.” מסבירה יפעת אירני מבעלי פקטורי 54

כך גם בפרויקט הסדנאות בתמיכת פקטורי 54:

במסגרת פעילות המכון האנדוקריני באיכילוב, המרכז הגדול בארץ לבריאות וליווי טרנסג’נדרים, הועברו סדנאות והרצאות של בעלי מקצוע ממגוון תחומים שיסייעו לאותם גברים ונשים בתהליך השינוי שהם.ן עוברים.ות.

מטרת הפרויקט היא מתן שירותים נוספים ללא תשלום, מעבר לשירותים הניתנים על ידי המכון ובמרכז הרפואי. במסגרת הפרויקט בתמיכת פקטורי 54, התקיימו סדנאות בנושאים שונים החיוניים לאוכלוסייה הייחודית הזו, כגון: זהות טרנסג’נדרית, טיפול בפסיכודרמה וידאותרפיה, נישוי פנים, תזונה,

סדנת בישול, קלינאית תקשורת, צבא, אנדוקרינולוגיה ילדים, אנדוקרינולוגיה מבוגרים, סדנת איפור,

סדנת תרפיה באומנות, סדנת סטיילינג, סדנת משחק, סדנת קואוצ’ינג, סדנת סטיילינג, סדנת משחק, סדנת תרפיה באומנות, סדנת  קואוצ’ינג- טרנספורמציה.

השירותים ניתנו בהנחיית אנשי מקצוע מובילים באותו התחום, במסגרת סדנא או הרצאה.

מטרת המפגשים היא גם להוות מקום מפגש חברתי המאחד את קהילת הטרנסים ובני משפחותיהם.

רוני אירני פרופ רוני גמזו יעל חולדאי ויפעת אירני צילום לנס הפקות

קמפיין להעלאת המודעות לתרומת איברים

הפעם מתגייסת החברה להעלאת המודעות להשתלת איברים בילדים. בקמפיין צילומי אופנת הקיץ של החברה, שולבו ילדים מושתלי אברים במטרה להעלות את המודעות לחשיבות של תרומת האיברים בשיתוף פעולה עם מרכז שניידר לרפואת ילדים – מרכז השתלות האיברים בילדים בישראל, בו מטופלים תינוקות, ילדים ובני נוער מכל רחבי הארץ, המתמודדים עם מומים מולדים או מחלות מורכבות ומועמדים להשתלת איברים להצלת חייהם.

פרופ אבי בילבסקי יפעת אירני ודר יעל מוזר-גלזברג צילום עדן עמית

בקמפיין לקחו חלק חמישה ילדים שקיבלו את חייהם במתנה הודות לתרומת איברים: מאי בת ה-5 שעברה ניתוח השתלת כבד בגיל 9 חודשים, אלכס בן ה-6 שעבר ניתוח השתלת כליה בגיל שנה ו-10 וחודשים, מיה בת ה-3 שעברה ניתוח השתלת כבד בגיל שנתיים, עופרי בת ה-8 שעברה ניתוח השתלת כליה בגיל חמש וחצי, ומחמוד בן ה-5 שעבר ניתוח השתלת כבד שישה שבועות בלבד לפני שהצטלם לקמפיין. כולם ילדים .

איך עלה הרעיון לחיבור?

“החיבור בין מרכז שניידר לבין פקטורי 54 נוצר בעקבות פנייה של פרופ’ אפי בילבסקי, רופא בכיר במחלקת ילדים ג’, המטפלת בילדים לפני ואחרי השתלות האיברים. בילבסקי הציע לשלב ילדים מושתלי איברים כמצולמים בקמפיין של קולקציית הילדים – במטרה להעלות את המודעות לעובדה שאפשר להציל חיים של ילדים בזכות תרומת איברים.

סרטון מיום הצילום

הרעיון המקסים של פרופ’ בילבסקי יצא לפועל, והילדים כיכבו בצילומי הקולקציה החדשה לקיץ 2022 מבית המותגים החמים בעולם – קלואה קידס, ברברי קידס, סטלה מקרטני קידס, קנזו קידס ועוד. לצילומים התלוו הוריהם של הילדים, שזכו לתמונות מקצועיות עם הגיבורים הקטנים-גדולים שלהם. “זכינו לשמח את הילדים ביום צילומים ובמזכרת לכל החיים, וכמובן להירתם למטרה החשובה של העלאת המודעות להשתלת איברים בילדים והצלת חיים”, אירני מסכמת.

1 1 vote
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x