צרכנות חברתית

TIK_TOV: תיק טוב- פעילות חברתית לקראת החזרה לבית הספר בקניוני עופר

בכל שנה לקראת אמצע חודש אוגוסט מאות אלפי הורים נדרשים לצאת למשימת רכישת ציוד לקראת השנה החדשה בבית הספר של ילדיהם. ובין אם מדובר בילדים וילדות העולים לראשונה לכיתה א/ וזקוקים לתיק או לילדי הכיתות הגבוהות יותר, לילדים רבים בישראל אין תיק ראוי לבית הספר ולהורים רבים אין מספיק כסף לרכוש להם.

עמותת תיק לכל ילד שהוקמה מפרויקט איסוף תיקים ב2015 ע"י ירון לוי והפכה כמה שנים אח"כ לעמותה רשומה החליטה לסייע לכל אותם ילדים מיעוטי יכולת ולהעניק להם תיק הולם לבית הספר באמצעות איסוף תיקים ראויים מילדים שיתרמו להם אותם.

בשנה שעברה חילקה העמותה 50,000 תיקי בית ספר לילדים והשנה מספר לוי כי חל  זינוק של כ 30% בביקוש תיקי בית ספר כתרומה, לילדים ממשפחות מעוטי יכולת,"

לדברי גיא אבן סמנכ"ל השיווק והדיגיטל של קניוני עופר: "אנו במליסרון וקניוני עופר פועלים כל השנה כחלק מערכי הארגון למען הסביבה ולמען החברה ומקדמים מגוון רחב של פעילויות, אליהם מצטרף עכשיו המהלך הנוכחי שאנו מאמינים בו מאד – TIK_TOV– שהרי אין שום סיבה לזרוק לפח ילקוט תקין. למעשה, זה מצב של win-win, שכן יש הרבה מאוד תלמידים והורים שמתלבטים מה לעשות עם ילקוט במצב טוב שכבר אינו בשימוש ומנגד יש הרבה מאוד ילדים ממשפחות מוחלשות שזקוקים לעזרה וישמחו לקבל ילקוט. אנחנו כאן לעשות את החיבור."

 נועה אוני  מנכ"לית עמותת דרימרס

נועה אוני  מנכ"לית עמותת דרימרס האחראית על חיבור חברות מסחריות למטרות ואג'נדות חברתיות והעומדת מאחורי החיבור בין רשת קניוני עופר לעמותת תיק לכל ילד ועל כל הקמפיין מסבירה כי: "אנו מאמינים שמותגים וחברות יכולים לנקוט עמדה ולחולל שינוי חיובי אמיתי בחברה הישראלית ולשם כך הקמנו את דרימרס; פרסום שמטרתו לחבר בין מותגים לעמותות ולהוביל יחד מהלכי שיווק חברתיים שמייצרים השפעה חיובית. המהלכים הללו, הם חלק מתופעה שצוברת תאוצה בתחום הפרסום בשנים האחרונות, הנקראת Goodvertising"

אז מה הולך לקרות?

"במסגרת הפרויקט יוצבו ב 16 קניונים ברחבי הארץ במשך 10 ימים החל מה 15 לאוגוסט עד ה 24 לאוגוסט, עמדות מסירה גדולות מעוצבות במקום מרכזי בקניון. בעמדות יוצבו דיילות שיקבלו מהילדים את התיקים ועבור כל תיק יעניקו לילדים התורמים צמיד מיוחד במתנה כאות הוקרה. עמותת "תיק לכל תלמיד"  יאספו את התיקים בתום הפעילות, ימיינו ויחלקו את אלפי הילקוטים בכל רחבי הארץ לילדים מעוטי יכולת." עונה אוני

"ועבור כל תיק יעניקו לילדים התורמים צמיד מיוחד במתנה כאות הוקרה"

"בנוסף לעמדות עצמן" מוסיף אבן "אנחנו יוצאים בקמפיין בעלות של 200 אלף ש"ח, במטרה לגייס את ילדי ישראל לתרום תיקים לילדים שצרכים.  הקמפיין יכלול חשיפת הפרויקט בתוכניות טלוויזיה, רדיו, פרסום בנכסים הדיגיטליים של קניוני עופר, רשתות החברתיות, אפליקציה, פרסומות בקולנוע, מסכים בקניון ופעילות טיקטוקרים מובילים שיעלו אתגר, תחת הסיסמא: TIK_TOV # במסגרתו ילדים ובני נוער יצלמו את עצמם מוסרים את התיקים בשילוב סאונד ייעודי שיעלה בעמוד הטיק טוק.

גם על רצפת המכירה בקניונים תיערך פעילות שתעודד את הילדים התורמים להצטלם בתהליך המסירה של התיק לתרומה בשילוב סאונד מקורי של קמפיין ה TIK_TOV וכך יוכלו גם הם להשתלב י באתגר ה TIK_TOV בטיק טוק.

פרויקט תיק טוב בקניוני עופר צילום שי פרנקו

הטיקטוקרים יתקשרו את המהלך בעמודיהם הפרטיים תחת ההאשטאג TIK_TOV #.  בנוסף,  הטיקטוקרים  יגיעו לקניונים  ויצטלמו עם הילדים המוסרים תיקים בעמדות המסירה בקניונים."

לוי מסכם ומוסיף כי "מלבד החשיבות הגדולה בתרומה, בעידוד הילדים והנוער למסור ילקוטים  שאינם בשימוש עוד. משרתים גם מטרות חברתיות וגם מטרות סביבתיות – שהרי אין שום סיבה לזרוק ילקוט תקין. באותה הנשימה אנחנו זורעים תקווה, יציבות ושוויון הזדמנויות המאפשרים לאותם הילדים והילדות לחוות את החוויה הראשונה שלהם בביה"ס באופן שווה כמו שאר הילדים"

הקניונים המשתתפים בפעילות החברתית:  עופר סנטר – נוף גליל, עופר הקריון – קריות, עופר גרנד קניון – חיפה,  חוצות המפרץ, עופר לב חדרה,  עופר השרון – נתניה, עופר מרום – רמת גן,  עופר הגבעה – גבעת שמואל,  עופר הקניון הגדול – פתח תקווה, עופר סירקין פ"ת, עופר קניותר – נס ציונה, עופר בילו סנטר,  עופר קניון רחובות, עופר אדומים במעלה אדומים, עופר גרנד קניון – באר שבע ועופר נהריה.

4.3 3 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x