צרכנות חברתית

Valentine’s חברתי במיוחד

לכבוד 14-2 שבו מצייינים בעולם את חג האהבה- Valentine’s Day יש מי שסבורים שמדובר במזימה כלכלית לעודד רכישות – אך אנחנו לא נותנים את ידנו לקונספירציות ובמיוחד לפני חגיגות האהבה בחרנו לציין זוג מתנות חברתיות שרכישה שלהן תהפוך את חג האהבה להרבה יותר מתוק ומאיר. (בנינו- כשאוהבים באמת לא צריך את Valentine’s Day ואפשר להנות מהמתנות האלה גם בימים רגילים ).

מארז U&I ליום האהבה – Valentine’s Day- של נערי האור

נערי האור – מסגרת תעסוקתית חינוכית לנוער בסיכוי הפועלת ע”י ייצור נרות בוטיק בעבודת יד – משיקים בימים אלה מארז חגיגי U&I ליום האהבה, Valentine’s Day, בפיתוחם ובעיצובם. המארז מגיע עם מגש לב מעוצב עשוי עץ אלון, ועם 2 נרות בצבע יין עמוק שמגיעים בכלי חרס לבנים, בניחוח כותנה מצרית. המארז עשוי מהחומרים האיכותיים ביותר, עם הגימורים המדויקים, שנערי האור מביאים מבתי המלאכה הפזורים ברחבי הארץ הישר ללב הלקוחות באשר הם/הן..

רן אורן מייסד עמותת נערי האור מספר “אנחנו בנערי האור חוגגים את האהבה בכל יום. את החום, את הקרבה, את הדאגה ואת התקווה. מארז U&I מבית נערי האור מזמין אתכם להפיץ את האהבה. הדליקו את נרות האהבה ופשוט תאהבו, כי רק אהבה מביאה אהבה”.

במארז:

•           מגש לב עץ מעוצב

•           2 נרות בצבע יין עמוק בכלי חרס לבנים [משקל נר בודד 80 גרם, זמן בעירה ליחידה כ-12 שעות]

•           גלויית אהבה מרגשת מנערי האור

ואורן מוסיף “הנרות שלנו הם לפני הכל הסיפור של הנערים שלנו – נערי האור. נערי האור הינו פרויקט חינוכי-תעסוקתי לבני נוער שבוער בהם להצליח, הפרויקט הוקם על ידי עמותת פטריציו פאולטי בישראל ופועל ברחבי הארץ, בין היתר: בזרזיר, במית”ר אשקלון, מית”ר חולון, מית”ר עראבה [מרכז יום תומך לנוער], חוות צמחי המרפא ברשפון ותיכון כח בת”א, והוא קם במטרה לאפשר לבני הנוער לרכוש כלים ומיומנויות לחיים באמצעות השתלבות בתוכנית ייחודית של יזמות עסקית לנוער ועבודה בבית המלאכה של נערי האור.

לינק לרכישה באתר הבית של נערי האור: https://www.youth-of-light.org/ או בחנות נערי האור ברשפון

קונדיטה- מאפים מתוקים שעושים טוב בלב

פלטפורמה ייעודית המאפשרת לאופות ואופים ביתיים לפרסם את העוגות, הקינוחים והמאפים המרהיבים שהן מכינות ומכינים וכך להגיע לעוד ועוד לקוחות.

האתר מאפשר ללקוחות שמחפשים להזמין, את כל סוגי המתוקים לבחור בקטגוריה הרצויה, לסנן לפי העיר ולהזמין. קל ופשוט.

לקראת הוולנטיין הממשמש ובא פתחנו באתר קטגורייה ייעודית ומלאת לבבות ואני מזמינה אותך להציץ בה ואם תמצאי לנכון, לכתוב עליה. 

את המיזם הקימו יחד בתקופת הקורונה טל יעקובי כהן, מכפ”ס ומיכל אלוביץ- פרוכטמן מתל אביב. השתיים נפגשו בעמותת נגישות ישראל, לפני כחמש שנים, כשעבדו יחד במחלקת גיוס משאבים.  בהמשך לאחר שעזבו מספרת טל: “היה לנו ברור שנרצה לעשות משהו ביחד ורק חיכינו לרעיון הנכון שיגיע :)” והרעיון הגיע כמו לא מעט יוזמות שצצו בפרוץ מגפת הקורונה “נשים רבות סביבנו הקימו עסקי אפיה ביתיים והתחילו למכור קינוחים ומאפים מהבית.” טל נזכרת

“בהתחלה היה גל של רכישות מעסקים קטנים ופירגונים, אבל עם הזמן, זה נרגע ואותן נשים שפתחו עסקים, נותרו עם הצורך לשווק ולהגדיל את מאגר הלקוחות שלהן. מהצד השני, באותה תקופה מיכל ואני נתקלנו לא פעם במצבים בהם אנחנו רצינו להזמין קינוחים לערים שהן לא מקום המגורים שלנו (למשל מארז עידוד לבידוד להורים שלי בירושלים, או עוגת בר מצווה לבן שלי לחגיגה שערכנו ברמת הגולן וכד’ ) ולא ידענו מהיכן להזמין. חיפשנו המלצות בקבוצות פייסבוק שונות וקיבלנו המוני תגובות לא רלוונטיות ו/או לא אמינות (כאלה שהמליצו על חברות בקבוצת נטוורקינג, המלצות על אחות/ גיסה/ בת וכו’). לכן, חשבנו שיש כאן מפגש צרכים והקמנו יחד את קונדיטה.”

 מה היו הצרכים שזיהיתן?

“אחד הדברים שגילינו מהר מאוד”, משיבה טל “הוא שפרט לצורך בשיווק וקבלת לידים של האופות הביתיות, הן זקוקות למקום להתייעץ בו, לחלוק ידע, תסכולים, קשיים, הצלחות, לקבל כלים מקצועיים ועסקיים (כגון: איך מתמחרים, שיווק ברשתות הדיגיטליות ועוד) ולכן הרחבנו את נקודת המבט השלנו והיום, קונדיטה משמשת כקהילה לומדת, תומכת ומסייעת לאופות והאופים הביתיים המשתייכים אליה”.

קונדיטוריה עם ערך חברתי 

האופות והאופים הביתיים בקונדיטה מפעילים עסקי אפייה ביתיים, קטנים, בוטיקיים ונותנים את הלב והנשמה בכל מארז, עוגה וקינוח שהם מוציאים ללקוח.

“לרוב, אין לעסקים קטנים ‘תקציב שיווק’ והמרדף אחרי לקוחות הוא סיזיפי ולא פשוט” מסבירה טל. בנוסף, עסקים קטנים אינם בעלי כח מיקוח, מחירי חומרי הגלם הולכים ועולים ומתח הרווחים יורד בהתאמה. לכן, לקחנו על עצמנו לעזור לאותן נשים (וגברים) להגיע לעוד ועוד קהלי יעד ובכך להגדיל את נפח הפעילות שלהן.ם.

בנוסף, למרות הקושי להתפרנס מאפיה ביתית, הנתינה של האופות והאופים הביתיים שלנו היא רבה ולכן אנחנו יוזמות ביחד איתן.ם, פעילויות למען הקהילה למשל: 

* הקונדיטות שלנו הכינו סופגניות ודונאטס ואלה חולקו במועדוניות של עמותת צ’יימס ישראל. פעילות זו היתה בשיתוף עם ה’תחנות הגדולות של ארץ ישראל’ שתרמו כסף וקמח ואיפשרו לקונדיטות לקבל תמורה מסוימת עבור הקינוחים שהן הכינו

* בפורים לפני שנה הקמנו עמדת קינוחים מרהיבה באירוע של עמותת ‘גדולים מהחיים’, למען ילדות.ים חולים ומחלימים ממחלת הסרטן ובני.ות משפחותיהן.ם. גם לפעילות זו התגייסה חברה מסחרית – BASIX – שתרמה כסף ו- 150 ק”ג שוקולד שאיתו האופות.ים שלנו הכינו את הקינוחים.

ומה הכנתן במיוחד לוולנטיינז?

אחד הדברים המיוחדים בקונדיטה, הוא היכולת להתאים את העוגה/ מארז למקבל או המקבלת שלו בצורה הטובה ביותר. 

בשונה מרשתות קונדיטוריה מסחריות המציגות בחלון הראווה את הקינוחים שיש להן ורק אותם ניתן לקנות, כל עוגה/ קינוח שמוזמנים בקונדיטה נאפים רק לאחר קבלת הזמנה ולכן, ניתן לערוך שינויים והתאמות לפי בקשה וצורך. כך למשל, אפשר לבקש כיתוב מותאם, התאמה לרגישויות ואלרגנים, להזמין מארזים ועוגות טבעוניות, לבחור את הקינוחים שהמקבל.ת אוהבים ועוד.

המבחר שיש בקטגורית ולנטיין הוא גדול מאוד:

מארז עם עוגת לב קוטר 16 ס”מ + 2 לבבות אישיים המורכבים ממוס שוקולד לבן, קולי פטל על עוגיות אוריאו מצופה בגלסאז’ תות

למארז בלינק

* פצצות שוקולד מעוצבות ברוח ולנטיין שברגע ההכנסה שלהן לכוס חלב רותח, מתפוצצות, יוצרות משקה שוקו וחושפות את ההפתעות שבתוכן 

* מארז לבבות שוקולד שמגיע עם פטיש וברגע הניפוץ מתגלים ממתקים שונים

למארז בלינק

* עוגות מוס אישיות וזוגיות, מעוצבות ברוח היום (לבבות, אדום, ורוד וכו’)

* מארזי תותים מצופים בשוקולד, בשילוב יין ופרחים (ורדים אדומים, איך לא…) 

להזמנה בלינק

ולכבוד חג הפורים המתקרב בצעדי ענק- גם השנה בקונדיטה החליטו לפעול ברוח החג ונענו לשתי משימות:

סדנאות אפייה לילדים ולילדות ששוהים עם האימהות שלהם במקלטים לנשים מוכות

השנhיה, תרומת משלוחי מנות למשפחות של ילדים וילדות חולי סרטן שיחולקו בבית חולים סורוקה במסיבת פורים.

בהמשך להזמנות מהקונדיטות באתר לחג השתיים מחפשות סיוע בחומרי הגלם שיוכלו להעניק לקונדיטות במטרה לממש את היוזמות החברתיות וכל סיוע יענה בברכה!

חג אהבה שמח!!

5 1 vote
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x