חדשות טובותמבזקי חדשות טובות

נעשה טוב יהיה טוב-  – יום מעשים טובים ה- 17 יוצא לדרך

מיזם הדגל של עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון יוצא לדרך ויתקיים בישראל ב-14 במארס. יצוין באלפי פעילויות התנדבות ועשיית טוב בכל רחבי הארץ. וכן ב 110 מדינות ברחבי העולם.

למעלה מ-2 מיליון ישראלים צפויים להשתתף ביום מעשים טובים, כש-95% מהרשויות במקומיות נוטלות בו חלק. יום מעשים טובים פרץ את גבולות המדינה ומיליוני בני אדם מ-110 מדינות ישתתפו ביום הייחודי הזה שנולד בישראל כיוזמה של אשת העסקים והפילנתרופית שרי אריסון.

השנה, פעילויות יום מעשים טובים יתקיימו תחת המסר “חושבים טוב, מדברים טוב, עושים טוב”. כשהרעיון הוא לייצר מסה קריטית של עשיית טוב למען יצירת שינוי חיובי, ולקרוא לכל אחת ואחד לעשות מעשה טוב – קטן או גדול – כל אחד לפי יכולתו ונטיית ליבו.

לדברי שרי אריסון, יוזמת יום המעשים הטובים: “לכל אחת ואחד יש את האמת שלו, ביום מעשים טובים השנה בואו נשים את הדגש על לחשוב טוב, לדבר טוב ולעשות טוב. עם אהבת חינם ואחריות אישית אפשר לגשר ולממש את הטוב”.

יום מעשים טובים הוא יום שיא לפעילות שנתית של  עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון המציעה התנדבות בהתאמה אישית לאורך כל השנה. הנה שתי דוגמאות מרגשות במיוחד:

שרה אשר מבת ים עומדת מאחורי קבוצת אימהות מבת ים שהקימו מיזם משמח במיוחד: הן יוזמות מסיבות ימי הולדת לילדים עם צרכים מיוחדים שהופכות להפנינג ענק עם קישוטים, עוגות וליצנית.

שרה, פעילה חברתית בתחום המשפחות והקהילה בעיקר ברובע צפון בעיר. מעבירה קורסים להעצמה אישית למשפחות – הורים וילדים. אחד מהעקרונות הבולטים שהיא מלמדת הוא כוח הנתינה ולדבריה “חשוב לי תמיד לשמש דוגמא אישית ולחפש לתת איפה שאני רק  יכולה. הבת שלי לומדת בכיתה עם הבן של אולגה -ליצנית שמפעילה בימי ההולדת המיוחדים, וככה הכרנו” היא מספרת. מיזם ימי ההולדת נולד כשאולגה שיתפה את שרה לפני שנה, שהיא הולכת לפעמים לשמח ילדים עם צרכים מיוחדים ביום הולדת שלהם, כי החברים שלהם לא מגיעים למסיבה. “זה מאוד ריגש אותי” היא משתפת “ומההתרגשות הזו, הצעתי לאולגה ליזום יחד ימי הולדת לילדים עם צרכים מיוחדים בשכונה”. יחד בשנה האחרונה הן הספיקו לחגוג יחד כמה עשרות ימי הולדת משמחים כאלה וגם לבצע הפעלות, משמחות גם בבתי חולים – ילדים חולים.

בתמונה מימין שרה אשר ואולגה הליצנית צילום אורי לוי

דוגמא יפה ומרגשת נוספת של אורי אלמון (72) מכפ”ס, שמגיע בכל יום שישי הראשון של כל חודש ל”קפה תיקון” (חלק מקיפו”ד – מרכז הקיימות העירוני של כפר סבא), שם בין השעות 09:00 – 13:00 הוא, יחד עם עוד 15 מתנדבים מתקנים מכשירי חשמל מקולקלים, צעצועים ורהיטים.

המתנדבים הכישרוניים – ובניהם גם אורי, מקבלים כל תושב בחיוך, מנסים להחזיר את המכשיר המקולקל לשימוש, ומציידים את בעליו בהוראות שימוש מדויקות כדי שלא יקרה לו נזק דומה בעתיד.

“אני אוהב לחקור מכשירים ולתקן עוד מהילדות” מספר אלמון. “אבי היה מפקד בית מלאכה בחיל האוויר ובתור ילד אהבתי מאוד להתנסות בכל מיני תיקונים והרכבות. בצבא שירתי כמכשירן ועבדתי 27 שנים בתעשיית ההייטק בפיתוח ואבטחת מוצר. זה טבוע בדמי”.

לדבריו, “המיזם הזה חוסך לתושבים הרבה מאוד כסף. יש לפעמים תקלות פשוטות, שאם הולכים לתקן אותן זה עולה כמעט כמו המכשיר עצמו, וחבל”, הוא מסביר , “אגב, אצלי העבודה לא נפסקת: הנכדים כל הזמן מביאים לי הביתה דברים שאתקן להם, וזה כיף גדול”. עבור משפחות מסוימות, תיקון החפצים מהווה חבל הצלה משמעותי, וכדי להביע את תודתם, תושבים רבים מכינים למתנדבים עוגות ומאפים.

בתמונה משמאל אורי אלמון ומתנדבת צילום שחר פלום

לדברי רפי אלול, יו”ר עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון: “במסגרת יום מעשים טובים, נקיים השנה לראשונה, את התערוכה החברתית הגדולה בישראל – “עדשה חברתית”, שתתקיים ב- 6 מוקדים: דימונה, אשדוד, עפולה, גבעתיים, אבן יהודה וכפר יאסיף. בתערוכות, שישימו זרקור על התנדבות ועשיית טוב, יוכל הקהל להיחשף לשלל העמותות הפועלות בעיר ולהירשם להתנדבות לכל השנה”.

ביום עצמו תהיינה פרוסות ברחבי הארץ כ-100 עמדות מעשים טובים, בהן יוכל כל עובר אורח לעשות מעשה טוב על הדרך.

רוצים ולקחת חלק ביום מעשים טובים ה-17? מוזמנים להיכנס לאתר יום מעשים טובים – שם תוכלו לבחור בדרך שלכם לעשיית טוב מתוך מגוון פעילויות במגוון דרכים: ליד הבית, במסגרת העבודה, קבוצות או יחידים, בארגונים או בעמותות, תוך בחירת סוג ההתנדבות: אריזות מזון, הפעלות משמחות, פעילויות למען איכות הסביבה, למען בעלי חיים,  התנדבות עם אוכלוסיות מיוחדות, ילדים ונוער, קשישים ועוד.

במידה ותרצו ליזום בעצמכם את הפעילות, לבד או עם המשפחה, קהילה וחברים, תוכלו לקבל באתר שלל רעיונות ומערכים בהם תוכלו להשתמש.

3 2 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x