חדשות טובותמעשים טובים

לאבטזאכן – משאית של אהבה ותרומה

אפשר אולי להתווכח על התוכן אבל אין ספק שהקונספט של משאיות מקושטות כשעליהן מוסיקה וריקודים זו דרך נהדרת לעשות שמח. בכל שנה ביוני ממלאות את תל אביב משאיות כאלה שנוסעות בשיירה במסגרת מצעד הגאווה שהשנה בוטל כחלק מההשפעות המחייבות שהביא נגיף הקורונה. אך משאית אחת בכל זאת שוטטה במהלך החודש בתל אביב ולא רק שעשתה שמח אלא גם חילקה תרומות.

כשהייתי ילדה, לא אחת, הייתה עגלה ובה רהיטים, חפצים ישנים מכל טוב ונהג שהיה קורא בקול עלטאעזאכן….הייתה עושה את דרכה ושכנים היו יורדים מהבתים ורוכשים ממנו חפצים ומוצרים בזול. עגלות כאלה הן מראה נדיר ביותר בעידן שלנו אבל לכל מי שזוכר אותן הכתבה הבאה עשויה לחמם את הלב.

כנראה שיש עוד מי שהזיכרונות הללו עשו משהו. קובי שטח' בן 40 מתל אביב, מפיק אירועים ומנחה מסיבות שהחליט בימי סגר הקורונה להגשים חלום ישן. הגלגל במוחו בהשראת משאיות השמחה של חסידי ברסלב, שמשלבת בנוסף למוסיקה ולריקודים והפצת השמחה גם אוספת חפצים /מזון למי שזקוקים להן בהשראת עגלות העלטאזאכן. ויצר את "לאבטזאכן" – משאית של אהבה ותרומה.

פורסם על ידי ‏לאבטזאכן – משאית של אהבה ותרומה‏ ב- יום שלישי, 9 ביוני 2020

איך עלה הרעיון?

"העניין פעפע בקרביי לא מעט זמן." הוא משיב "כשהייתי רואה את הברסלבים עם ניידת הנחמן מאומן שלהם, בפול ווליום עם מוזיקה חסידית ברחבי העיר, אמרתי לעצמי, איזה בזבוז. אם הייתה לי משאית פתוחה, עם די ג'יי, רקדנים, ומיקרופון, הייתי מסתובב בכל הארץ, בכל השכונות, עם מוזיקה שמותאמת מראש פחות או יותר לשכונה, משמחים אנשים, מרימים חיוכים, ועל הדרך, אם אנחנו כבר כאן עם משאית, אוספים תרומות לאנשים שבאמת צריכים. וככה ליצור דאבל סלבריישן!"

למרבה המזל, לפני חצי שנה, בבית קפה תל אביבי, נוצר קשר בין קובי לדפני ליף ובהמשך וקובי שיתף אותה בחלום שלו. וסיפר לה על רעיון המשאית שלו "אני אוהב את העבודה שלי, אבל היא לא מספקת אותי. היא לא מממשת את הייעוד שלי. ודפני היא האישה שמגשימה חלומות לאנשים שלא מאמינים. ולא האמנתי. מודה. מסתבר, שהחלומות לא תלויים בכסף, לא תלויים בגיל, לא תלויים במקום, חלומות ראויים תלויים באנשים טובים"

דפני התלהבה ולאט לאט התחיל להתגבש צוות של מתנדבים שיגשים את החלום. והצוות יצא לשטח עם סלוגן מדליק – נ נח נחמ נחמם לכם ת – ❤️ .

"גייסנו מתנדבים, תרומות, רכבים, משאית, הגברה, השגנו אישורים מהעירייה, מהמשטרה, והנה בתחילת יוני הסיבוב הראשון יצא לדרך בתל אביב. רקדנו והשתוללנו על המשאית, עשינו שמח וטוב על הלב לאנשים. קיבלנו מלא פרגונים ותרומות, במהלך השוטטות שלנו עם המשאית ברחובות. את כל אלה העברנו בהמשך לעמותות שמסייעות למשפחות נזקקות ולקבוצות מאורגנות שמעבירות את המוצרים הלאה למי שצריך.

היום, אנחנו כבר אחרי חודש שלם של לאבטזאכן, הפרויקט צובר תאוצה, מאגר המתנדבים גדל והחלום שלי כבר לא רק שלי, הוא הפך לחלום של הרבה אנשים טובים, שהבינו שזו הדרך- לשמח אנשים בכדי שישמחו אחרים."

לקובי חשוב להדגיש כי "זה יכול לפעמים להטעות, אבל דווקא כשמדובר במיזם שכולו בנוי על התנדבות ורוחב ליבם של אנשים, מדובר בהפקה סופר מורכבת, סופר שואבת, ומלאה בלת"מים." והוא מוסיף "זו אולי אחת ההפקות הכי מאתגרות שהיו לי בחיי, אבל האנשים שאני פוגש על הדרך, האתגרים שאני צולח, ממלאים אותי בדלק של החיים."

קובי שטח בהפעלה צילום נועה מגר

כמו מפיקי אירועים רבים, כך גם קובי לא חזר לעבודתו וניתן לומר שהוא "די מובטל כרגע," אך למרות זאת הוא מדגיש "אני מבין שמה שהתחלנו פה זה הרבה יותר גדול מסך כל החסכים שלי. הטוב הזה חייב להימשך. השמחה תמשיך להתפשט לכל הלבבות. נמשיך להבריק מחדש את הניצוץ בעיניים של האנשים הנקרים בדרכינו. הביחד הזה שאנחנו חווים, הוא התקווה של כולנו. הוא ההוכחה, שאנחנו תלויים בעיקר בעצמינו. כרגע אנחנו בתל אביב, אבל אנחנו נגיע לכל הארץ"

איך אפשר ליצור אתכם קשר? "פתחנו לטובת הפעילות עמודי פייסבוק ואינסטגרם שבהם אנחנו משתפים את הפעילות ועדכונים, ובהם אנשים גם מתנדבים וגם מציעים לנו תרומות של אוכל יבש, מוצרי טואלטיקה, צעצועים וכד'. בקרוב נמקם נקודות איסוף ברחבי העיר שמהן נוכל להגיע לאסוף את התרומות באופן יותר מרוכז. אז אם אתם רוצים לעזור, לתרום או סתם לרקוד איתנו על המשאית כתבו לנו ונעמיס אתכם באהבה לאחד מהסיבובים הבאים."

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x