חדשות טובות

אתר "שלם בשבילכם" עולה בימים אלה לטובת אנשים עם מוגבלות שכלית המצויים בסגר

ההתמודדות עם מגיפת הקורונה קשה לכולם ולא פוסחת גם על אנשים מוגבלות שכלית. שני הסגרים הארוכים הותירו רבים מהם חסרי אונים ומשועממים עקב השהייה הארוכה בבית. עם תחילתו של הסגר הראשון, נחשפו בקרן שלם, הפועלת לפיתוח שירותים בקהילה לאדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית ברשויות המקומיות, לצורך במציאת מענה מהיר ויעיל לפעילויות המתאימות להם בהתחשב באילוצי הסגר.

מי שהגתה את הרעיון היא שרון גנות, מנהלת ידע ומחקר בקרן שלם, שיצרה קשר עם יוזם אתר בידודי שנרתם למשימת הקמת פלטפורמה דיגיטלית שתספק תכנים מעניינים המותאמים לאנשים עם מוגבלות שכלית. הנהלת קרן שלם  אישרה ובסיוע תרומה שגייסה גנות  מחברת Om2 המתמחה במערכות פיננסיות, יצא המיזם לדרך.

שרון גנות, מנהלת ידע ומחקר בקרן שלם- הוגת המיזם

גנות אספה מהרשת עשרות תכנים מעולמות תוכן שונים שמתאימים לאנשים עם מוגבלות שכלית ובמקביל פנתה למגוון אנשים העוסקים בתחום המש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית) בבקשה לסיוע באיסוף חומרים לאתר. "ההיענות למיזם הייתה מידית" היא מספרת בהתרגשות. "אנשים רבים התגייסו ושיתפו בתכנים שמותאמים לאתר. כך לדוגמא -צילמה מורה לאמנות בחינוך המיוחד שהיא אמא לילד עם מוגבלות שכלית, סיפורים קצרים שהמחיזה עם בובות ומורה אחרת לאמנות צילמה סרטונים קצרים שמלמדים ציור. מרצים בתחום הסינגור העצמי צילמו עבור האתר סרטונים על עצמאות, תכנון זמן ועוד. כך הלכו והתווספו תכנים לאתר."

עקב הרתמות של תלתן המכללה לעיצוב ותקשורת חזותית שהתנדבו לפתח משחקי מחשבים יחודיים עבור אתר "שלם בשבילכם" וגיל אלנקווה, רכז הקורס לפיתוח משחקים במכללה, שעניין את תלמידיו  ושמונה מהם התגייסו ופיתחו ארבעה משחקים, ובדרך זו גם התנסו בפיתוח מעשי של מוצר  מונגש , הוקמה בקרן קבוצת מומחים שליוו את תהליכי הפיתוח והציגו לסטודנטים את הדגשים והצרכים המיוחדים  שאליהם  יתייחסו  בתהליך ההתאמה לקהל היעד.

מכינים אימוג’י מנייר טואלט באתר שלם בשבילכם

והיא מוסיפה: "האתר התרומם תוך שבוע בלבד, בזכות ההיענות המדהימה לה זכינו. הוא מציע שלל פעילויות על פי חלוקה לנושאים ובכל נושא מוצעות פעילויות נפרדות לילדים ולמבוגרים. בין מגוון הפעילויות באתר אפשר למצוא סרטונים – להכנת מתכונים, על חגי ישראל, שיעורי ספורט ותנועה, אמנות ויצירה, ביקור וירטואלי במוזיאונים וגני חיות ברחבי העולם, פעילות מוסיקה ותיאטרון, פעילויות טבע ועוד ועוד".

ריבה מוסקל, מנכ"לית קרן שלם: "אנו מברכים על כך שיש לנו  את הזכות והיכולת ליזום ולפתח רעיונות שמשנים לטובה חיים של אנשים עם מש״ה, תוך שילוב של רוח וחומר, אנשים ומשאבים".

3 2 votes
Article Rating
תגיות

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close