חדשות טובות

סקר חדש של האגודה להתנדבות

בשנים האחרונות אנו עדים למחסור גדול של כוח אדם בשוק התעסוקה בכלל, ובפרט בתפקידים הבסיסיים לקיומה של מדינת ישראל, כשבסבבי משברים שונים בחינוך, ברפואה ובביטחון עלו תכופות לכותרות החוסרים הרבים ברופאים, אחיות, מורים ובשוטרים.

סקר חדש ורחב שערכה האגודה להתנדבות, באמצעות חברת “מאגר מוחות”, בקרב בוגרים משמונה השנים האחרונות, שבדק את המוטיבציה להתנדבות, מעלה נתון מדהים לפיו, מעל 70% מהבוגרים עוסקים כיום בתחום שמשיק או זהה לתחום בו הם התנדבו בשירות האזרחי-לאומי.

רק בשבוע שעבר היינו עדים לסגירת מעגל מרגשת כשהילה דהן, אחות ראשית במחלקה האונקולוגית בשערי צדק, התחילה את דרכה לפני 20 שנה בשירות לאומי באגודה להתנדבות בשערי צדק, הגיעה לשירות מתוך תחושת שליחות, לאחר שנפרדה בצער מאביה שחלה בסרטן כשהייתה רק בת 14.

הילה מספרת ש”ההחלטה לעשות שירות לאומי משמעותי במחלקה אונקולוגית הגיעה מתוך היכרות אישית עם בת שירות לאומי שבתוך העצבות הגדולה הייתה דואגת להעלות חיוך על פניו של אביה. היא מתארת איך אבא שלה לא שכח את המתנדבת עד יומו האחרון, ואיך היא נכנסה ללב של כל המשפחה.

לפני שבוע בדיוק, הגיעו מתנדבות של האגודה מבית החולים שערי צדק להצדיע לה.

הילה פלד מימין ומתנדבת מהעמותה להתנדבות

בבית החולים שערי צדק מתנדבות מעל 100 בנות שירות מטעם האגודה. מעבר לתרומה משמעותית בשירות עצמו, מסקר שערכה לאחרונה האגודה להתנדבות עולה נתון מדהים – מעל 70% מהבוגרות עוסקות בתחום שמשיק או זהה לתחום בו התנדבו בשירות הלאומי.

מנכ”ל האגודה להתנדבות ירו לוץ. צילום משה כהן

מנכ”ל האגודה להתנדבות, ירון לוץ, מציע תוכניות אסטרטגיות שונות בעקבות הנתונים שעלו מהסקר, בהן השקעה מסיבית של מדינת ישראל ברתימת עשרות אלפים צעירות וצעירים שאינם מתגייסים לצבא, להגיע לשירות האזרחי-לאומי, תוך השקעה ותמריצים באותם תחומי השמה שעונים על הצרכים הלאומיים של מדינת ישראל [רפואה, חינוך, ביטחון] תוכל לתת מענה איכותי גם לאותם צעירות וצעירים – חלקם ממקומות שלא קבלו הזדמנות ועל רקע זה קבלו פטור משירות צבאי – וגם לפתור בעיות ולהשפיע על שוק הלימודים והתעסוקה העתידי.

נראה לי סך הכל מאוד הגיוני שעשייה שמביאה לכל כך הרבה סיפוק ומשמעות תהיה מוטיבטור מרכזי בהשפעה על בחירת המקצוע לחיים- והלוואי שכמה שיותר עובדים בישראל יחוו בעבודה שלהם את ההתרגשות הסיפוק וההגשמה שחווים מתנדבים.

2.3 3 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x