חדשות טובותמבזקי חדשות טובות

צעדה קצת אחרת לירושלים

צביקה רובינשטיין עלה לישראל לפני 11 שנים מאנגליה. הוא הגיע לישראל בשנת 1986 כשהיה בן 18 במסגרת תנועת הנוער הציוני בלונדון והכיר את ג’רמי קולמן ז”ל על שמו ולזכרו הוקמה העמותה “המעגל של ג’רמי”‘ שהוקמה במטרה לאפשר לילדים ולמשפחתם רגעי שקט מקשיי היומיום של ההתמודדות עם מחלת הסרטן, באמצעות פעילויות של הנאה וכיף, וכן היכרות ושיח עם ילדים שנמצאים במצב דומה. הקהילה של הארגון מונה כיום למעלה מ- 700 משפחות.

ג’רמי קולמן, הוגה הרעיון של “המעגל של ג’רמי”, אובחן כחולה סרטן קיבה בדרגה 4 במאי 2007. יחד עם אשתו פמלה אשתו ושתי אחיותיו ג’ולייט ונעמי המשיכו במימוש החזון שלו והקימו ב 2008 את הארגון. ג’רמי נפטר ב-8 ביולי 2008 והמעגל של ג’רמי הוא הגשמת החזון שלו ולזכרו. לאחר מותו פמלה, אשתו, המשיכה במימוש החזון שלו וביחד עם חבריו הקרובים, שהינם מתנדבים פעילים וחברי דירקטוריון, הם ממשיכים בפעילות העמותה וסיוע לילדים הגדלים בצל מחלת הסרטן. מאז הקמת הארגון התקיימו מאות אירועים פיזיים וירטואליים. בשנה האחרונה השתתפו מעל 1400 ילדים והורים בפעילויות העמותה.

צעדה לירושלים למען המעגל של ג’רמי 2022 בתמונה רואנה סמרוי שניה מימין

כשעו”ד צביקה רובינשטיין חלה בסרטן, הרופא המליץ לו לבצע הליכות, כחלק מתהליך הטיפול וההחלמה. יחד עם אחד מחבריו הוא החל לעשות הליכות מדי ערב. ב- 2019, באחד הימים לפני חג הפסח, צביקה הציע לחברו שהם יצעדו מרעננה לירושלים. הוא קרא לצדעה – “אירוע עליית הרגל”. אליהם הצטרפו עוד מספר מצומצם של חברים וכך קבוצה של 7 אנשים יצאו מרעננה וצעדו כ- 100 ק”מ עד לירושלים. הצעדה ארכה שלושה ימים והסתיימה בכותל המערבי.

רואנה סמרוי, חברה קרובה של צביקה ורובינשטיין וממעגל החברים של ג’רמי ז”ל, ומכירה את צביקה וג’רמי עוד מתנועת הנוער הציוני בלונדון. קבוצת החברים מתנועת הנוער שמרו על קשר גם לאחר העלייה לישראל. סמרוי מספרת:

“בשנה הראשונה לצעידה לירושלים צביקה עוד היה במהלך הטיפולים בסרטן. ידענו שהוא מצפה מאוד לרגע שבוא נגיע לכותל וזהו רגע מאוד מיוחד בשבילו. ארגנו עבור צביקה נגנים שליוו אותו בכניסה לכותל עם תופים ותקיעות שופר. זה היה רגע מאוד מרגש עבור כולנו. לשמחתנו, צביקה החלים ממחלת הסרטן, אבל חוויית הצעדה הייתה כל כך עוצמתית שהוא החליט לקיים את הצעדה לירושלים מדי שנה. וזה מרגש מאז כל שנה להשתתף בצעדה, מהאווירה המיוחדת במהלך הצעידה, כאשר הרמקולים של צביקה מנגנים שירים וכולם שרים ביחד ורוקדים.” 

צועדים מרעננה לירושלים למען המעגל של ג’רמי

מגפת הקורונה אומנם שיבשה את התוכניות בשנה שעברה, אבל השנה הצעדה התקיימה ומשכה אליה כ- 100 צועדים, חברים של צביקה, משפחה, קרובים ומתנדבים במעגל של ג’רמי. “יש בצעידה אווירה מאוד טובה, כולם מכירים את כולם. האירוע עבר מפה לאוזן ועם השנים הצטרפו עוד אנשים ונוצרה קהילה. כל אחד יכול להצטרף לצעדה”, סמרוי מוסיפה “ההליכה לא תמיד קלה כי זו הליכת שטח. אנחנו מתכוננים להליכה הרבה זמן מראש. מזג האויר לא צפוי בתקופה הזו למשל השנה היה מאוד חם, אבל בשנים קודמות ירד עלינו גשם. העלייה עצמה לירושלים לא תמיד פשוטה מאחר והיא במעלה ההר. זה מאתגר מאוד אבל זה לגמרי שווה את זה, זאת חוויה מדהימה וכיף אמיתי”.

השנה כאמור הצעדה יצאה בפעם השלישית לעבר ירושלים והיא הוקדשה זו השנה השנייה לעמותת המעגל של ג’רמי. המשתתפים בצעדה, תרמו כ- 14 אלף שקלים לעמותה התומכת בילדים ובני נוער צעירים אשר חיים וגדלים במשפחות המתמודדות עם מחלת הסרטן.

המעגל של ג’רמי מקיים לאורך השנה מגוון פעילויות לילדים, נוער ובני משפחתם על מנת להעניק להם את הילדות שמגיעה להם. העמותה יוצאת בימים אלו בקמפיין גיוס המונים. להשתתפות בפעילויות של העמותה ופרטים נוספים בלינק

צועדים ונהנים למען המעגל של ג’רמי בתמונה במרכז ג׳ולייט קולמן ובעלה ג׳פאי במרכז

ג‘ולייט קולמן, אחותו של ג’רמי ז”ל וממייסדות המעגל של ג’רמי שיתפה “זכיתי להצטרף השנה לצעדה, עליית הרגל של צביקה ואני נרגשת לראות את ההתלהבות והתרומה של המשתתפים באירוע מעורר השראה. זה חשוב ומשמעותי עבורי מאוד לראות שגם אחרי יותר מ-14 שנה מאז שהוקמה העמותה לזכרו של אחי, ישנם כל כך הרבה אנשים שזוכרים את ג’רמי ותומכים בפעילות של המעגל של ג’רמי”.

“ברגע שהרעיון נוצר, הוא הלך וגדל. מחברים שמנהלים שיחה ומציעים רעיון, זה הפך לפרויקט גדול ומשמעותי ואף יגדל יותר שנה הבאה. הצעדה היא רעיון שהתפתח” מסכמת סמרוי.

4 4 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x