בריאותחדשות טובות

שנה מתוקה – ללא פחממות- כבר לא חלום

לכבוד ראש השנה המתקרב, החלטנו להביא כתבה מתוקה במיוחד על יוזמה מדהימה שהחלה מרצון של אב לשפר את החיים של ביתו ובדרך מצליחה לסייע להרבה מאוד אנשים אחרים. ובשנונה מסמלי החג כמו דבש וכד’ שבעייתיים לטבעונים /סוכרתיים במקרה הזה מביא בשורה אמיתית למי שרגישים לפחממות. (תכלס כולנו).

הכירו את רן הירש, עורך-דין במקצועו, אב לשלושה ילדים כשהבכורה בהם, הדר אובחנה בילדותה כחולת סוכרת. האבחון שלה שינה את החיים בבית וחשף את המשפחה לתזונה נדרשת להתמודדות שמחייבת מצרכים דלי או נטולי פחממות. “בשונה ממה שנהוג לחשוב” מסביר הירש “אנשים עם סכרת לא רגישים רק לסוכר אלא לחומר שהסוכר מפריש בדם בתהליך העיכול. ולכן הם בעצם רגישים מאוד לכל סוגי הפחממות שיכולים להפוך לעמילנים ולסוכרים בדם ולהגביר את רמות האינסולין בגוף בצורה מסוכנת”.

הסתבר שכמעט ולא קיימים בשוק מוצרים כאלה ובפגישה עם הד”ר ד”ר מריאלה גלאנט, רופאה אנדוקרינולוגית, בת לאב סכרתי, בעלת קליניקה לטיפול בסוכרתיים היא נתנה להם שוקולדים שהכינה בעצמה שמתאימים לחולי סכרת והיא תיארה להם את הרצון שלה לייצר מוצרים נטולי פחממות לסוכרתיים באופן רחב. הירש החליט לקחת את הרצון הזה ולהפוך אותו למציאות ולייצר מוצרים לטובת הבת שלו ואנשים נוספים ולא רק סוכרתיים שמחפשים אותם בנרות.

רן הירש וד”ר מריאלה גלאנט צילום שני רייך

השניים צוותו אליהם מפתחים, שפים ודיאטניות והקימו יחד את ” EATSANE“, חברה שבתור התחלה פיתחה לחם דל פחמימות ללא ממתיקים מלאכותיים. “זה מוצר משוגע שכבר היום משנה חיים להמון אנשים.” אומר הירש ומוסיף “לא רק למי שמחפש תזונה יותר בריאה, אלא גם ממש לחולי סוכרת, אנשים ששומרים על דיאטת ‘קיטו’, וכל מי שרוצה לשפר את התזונה”.

בעזרת שילוב של ידע וטכנולוגיה, עלו השניים על הסוד המקצועי של הכנת מאכלים שהם בדיוק כמו כל המאכלים שאתם אוהבים רק מופחתי פחמימות באופן ניכר, ללא ממתיקים מלאכותיים, אבל מלאי טעם.

הידע הזה מאפשר לנו לייצר מאכלים מגוונים משלל קטגוריות: לחם, לחמניות, פיתות, פרליני שוקולד ולפתח עוד המון חלומות: פיצות, פסטות, מעדנים, חטיפים, בקיצור אנחנו מקווים שאתם מוכנים למהפכה.

בקרוב עתידה החברה להתחיל לייצר את המוצרים במפעל חדש בכמויות גדולות בהרבה ולשווק אותם למספר גבוה בהרבה של חנויות ורשתות אם כי כבר היום ניתן למצוא את המוצרים בחנויות טבע רבות וכמובן להזמין אותם באופן ישיר ומשתלם באתר האינטרנט.

איך התגובות שאתם מקבלים על המוצרים? “תגובות מעולות ואנשים שממש מאושרים שסוף סוף יש להם לחם – המוצר הכי בסיסי שהם יכולים לאכול והוא גם טעים ומשביע ולא מרגיש כמו פשרה אלא כמו הדבר עצמו” עונה הירש. “אחד מהדברים שהכי חשוב להדגיש בנושא הזה הוא שלסוכרתיים למשל מה שחשוב זו תזונה דלה בפחממות ולא בהכרח מוצרים ללא סוכר שמכילים ממתיקים מלאכותיים וחומרים נוספים שלא בהכרח בריאים. אנחנו מביאים בשורה אמתית לאנשים שרוצים ליהנות מהאוכל ולהפחית פחממות בלי להרגיש עם זה רע. דוגמה מעולה להמחיש את זה היא היוזמה של בתו הדר בסוף החופש הגדול שהשתתפה בקייטנה של עמותת JDRF שמסייעת לילדים סכרתיים והחליטה על דעת עצמה להביא מוצרים לילדים המשתתפים. אנו פועלים בשיתוף עם העמותה לא מעט אבל במקרה הזה הרעיון והיוזמה היו לחלוטין של הדר.

הדר עם מנכלית JDRF אפרת טיש

הדר עצמה מספרת “הקייטנה השנה הייתה מאוד כיפית. זה רחוק מהבית ואלו חברים בגילי או מעט גדולים יותר, אבל זה אירוע שגם אם אתה לא יכול לאכול משהו בגלל שהסוכר שלך גבוה או נמוך, או שמשהו קרה אז אין אף אחד שישאל אותך שאלות מביכות. כולם ידעו מה לעשות ויתמכו בך. לא מדובר בעניין של שוני, כל אחד מתמודד עם הסכרת בדרך שונה אבל כן יש לנו את הנקודה המשותפת שגם אם אנחנו שונים אחד מהשני אז תמיד יש לנו תמיד מכנה משותף. בקבוצה שלי, כשהבאתי את המוצרים מהבית בפעם הראשונה שהבאתי את השוקולדים של eatsane החברים מאוד התלהבו. יש לי חברות שבכל שנה כשאנחנו נפגשות במחנה אם אני מוציאה חבילה לידן אני יודעת שזה יגמר תוך רגע. בד”כ אני מביאה חבילה אחת, השנה הבאתי שתיים וגם הן נגמרו מאוד מהר. לשמחתי אבא שלח במיוחד חבילות נוספות של השוקולדים וגם לחמים. אפשר לומר שזאת הייתה הצלחה”

מעבר לטרנד הגדל והולך להפחתה בשימוש בסוכר ומצרכים המכילים סוכר וקמחים מעובדים עתירי פחממות, יש בארץ כ-600 אלף סוכרתיים שמוערך שכעשרה אחוז מהם חולי סוכרת נעורים. העובדה שיש מי שחושבים גם עליהם בשרשרת הייצור ומפתחים מוצרים נוספים מתאימים שמשווקים בארץ ומביאים לנו גם גאווה מעבר לים.

אז לכל מי שיתחילו השנה דיאטה או הרגלי חיים שונים בתזונה – חשוב שתנסו את המוצרים המתוקים והמעולים האלה ותאפשרו לעצמיכם להינות מחיים מופחתי סוכר אבל לא מופחתי הנאה!

https://eatsane.co.il/%d7%94%d7%9e%d7%95%d7%a6%d7%a8%d7%99%d7%9d-%d7%a9%d7%9c%d7%a0%d7%95/

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x