חדשות טובות

הכל טוב! לראשונה בישראל סיטקום חדש וייחודי לילדים בגיל הרך- בערוץ הופ! וב- yesVOD בלעדי לילדי yes

אמנם תקופת הקורונה רוויית הפחדים והחדשות כבר מאחורינו, אבל העיסוק הרב מאוד בחדשות בישראל מטריד לא מעט הורים לילדים וגם את המבוגרים עצמם שמחפשים לא פעם מפלט. כאתר שמנסה לספק בדיוק כזה מפלט לא יכולנו שלא להתרגש כשקיבלנו את הידיעה על סדרת ילדים חדשה העוסקת ב"חדשות טובות".

"הכל טוב!", סדרת סיטקום ייחודית, מצחיקה, מקורתי, חדשה ומושקעת לילדים בגיל הרך ולכל המשפחה, תעלה לשידור בקרוב (החל מ-8.8) בערוץ הופ! ויהיה זמין ללקוחות yes באפיק 82 וב- yesVOD.

את הסדרה יצרו אבי בלקין יוצר ותסריטאי שאחראי לרבות מסדרות הטלוויזיה המצחיקות של העשור האחרון ומיכל בוטל המשנה למנכ"לים של קבוצת הופ! שהגתה את הרעיון לייצר סיטקום לילדים בגיל הרך אחרי פנייה שקיבלה מחברת YES. "שמנו לנו למטרה לייצר סיטקום לילדים בגיל הרך." היא מספרת "אין דבר כזה בטלוויזיה וזה אתגר מאוד גדול." והיא מוסיפה "התחלנו לחפש את הדבר הנכון לעשות. רצינו שיהיה ביטוי ויכולת להעצים ילדים צעירים. רצינו לשלב משהו כייפי עם צחוק גדול והשתוללות שילדים בגיל הזה צריכים. פנינו לאבי שאיתו אנחנו עובדים המון ובהצלחה גדולה וישבנו יחד לפתח את הנושא. ואחרי לא מעט מחשבות הגענו לרעיון שהכל יתקיים מאחורי הקלעים של מהדורת החדשות. "

מיכל בוטל המשנה למנכ"לים של קבוצת הופ! צילום אסנת רום

איך הגעתם לרעיון של מהדורת חדשות טובות? "על הפיתוח עבדנו בדיוק בתקופת הקורונה וידענו שילדים גם צעירים לחדשות ורצינו לייצר חוויה טובה גם בכל מה שקשור לחדשות ולייצר חוויה טובה." אבי מצטרף ומספר "כשמיכל הביאה את הרעיון לעולם של החדשות, זה התחבר לי טוב, כי זכרתי שהבן שלי עשה לנו ממש הצגה בבית והשתמש באינטונציה של קריין החדשות מהטלוויזיה – אז הוא היה בן 6 והבנתי שאם הוא הצליח לאמץ את זה אז זה באמת חזק. והתחלנו לעבוד על מהדורת חדשות כזו שתתאים לילדים בגילאים הצעירים וכמובן לא תפחיד או תעסוק בנושאים הקשים של מהדורות החדשות באמת אלא בסיקור של חדשות טובות".

מיכל מוסיפה כי "הסיטואציות כולן מומצאות בכוונה להרחיק אותן מהמציאות אבל הן כן מחוברות לחיים האמיתיים. כל הסדרה מסתובבת באולפן החדשות בעיקר מאחורי הקלעים.

הסט עצמו מאוד רציני שצריך להגיע למהדורה כמו שצריך. אבל כל הצוות שלו עושה לו בעיות. כולם מאוד רגישים נעלבים /רבים ולא תמיד מצליחים לשמור על השקט והסדר. ומי שתמיד מצילה את המצב זו דווקא הילדה בת ה 8 ביתו של החזאי ודרך הסיפורים האישיים של הילדה המבוגרים מבינים ולומדים וגם מופיע הפתרון.

אבי בלקין תסריטאי ויצר צילום יח"צ הופ!

עמי בן צבי המגיש הראשי שמשוחק ע"י השחקן קובי פרג' ("הפיג'מות, "תאג"ד", "סברי מרנן"), שמגלם מגיש חדשות נוירוטי ולחוץ שהצוות שלו שמורכב מחזאי רגיש רביב פלוטנר, שנעלב מכל דבר אותו מגלם יניב סויסה ("קופה ראשית", שב"ס), זוג כתבים שהם אחים המגולמים ע"ח השחקנים ליאור דובדבני ("דובדבני וקובץ'") ומאיה בכובסקי ("אחותי קפצה כיתה") המגלמים את הכתבים התאומים קאי ונטלי, שמוצאים כל הזמן על מה לריב ממש כמו שאחים עושים. בנוסף משחקת שיפי אלוני ("בלו נטלי", "לה פמיליה", "לצבי יש בעיה") את מוניק המאפרת הצבעונית שעושה לא מעט בלאגן ומי שבכל פרק עוזרת לכל הדמויות להבין ולפתור את הבעיה לפני שהמהדורה עולה היא ביתו של המגיש מיקה בת ה-8 שמשחקת אוליביה ניומן המדהימה".

אבי מדגיש כי "הפתרון בכל פרק מופיע, בדרך מתוחכמת וכך הילדים לומדים שהם יכולים להשפיע ולשנות. הדינאמיקה בין עמי למיקה מאוד נותנת כוח לילדים במטרה לתת לילדים כוח ויכולת. בכל פרק יש גם ערך ומסר חינוכי. וכמובן גם הכתבה במהדורה היא כתבה עם תוכן חיובי ומעצים"

הכל טוב כל הקאסט צילום ניר סטולו

כמה זמן לקח לכתוב את הסדרה? "כתבנו יחסית די מהר" עונה אבי "כי כבר הינו די מגובשים אבל כל התהליך לקח בסביבות שנה וחצי." והוא מדגיש כי " העובדה שמיכל הייתה הפעם גם בכובע גם של עורכת התסריט מאוד עזרה לי והייתה מאוד משמעותית בעבודה ובמשך הזמן הקצר שהיא לקחה באופן יחסי"

מה לדעתכם המקום של חדשות טובות באמת במציאות היוםיומית שלנו ? "אני חושבת שיש לזה מקום מאוד משמעותי וצריך להציע את זה לילדים. אצלי בבית רואים מעט מאוד חדשות כי זה לא עושה טוב. וכן חשוב להציע אלטרנטיבה. מנהל הערוץ דורש שיביאו לו חדשות טובות. אבי אומר "בתור אדם מאוד חרדתי מצאתי את עצמי משתעשע במחשבה לעשות חדשות לחרדתיים "הולך רגל בן 30 חצה את הכביש והגיע בשלום לצד השני"

סך הכל יעלו לשידור 15 פרקים באורך של כ- 12 דקות כל אחד. עופר ויצמן מביים ועל ההפקה ברוש הפקות מבית קבוצת מדיה הופ!.

טריילר לסדרה הכל טוב

ערוץ הופ! נוסד בשנת 2000 על ידי אלונה אבט ותמיר פאול, ונועד לגילאי טרום בית הספר והיה הערוץ הראשון בעולם  המייחד תוכן לגילאים אלה. הערוץ מוביל מאז ועד היום את הצפייה בקרב גילאי היעד ובמשך השנים הרבות אוצר ויוצר תוכן איכותי המלווה על ידי אנשי מקצוע בתחום הפדגוגי והפסיכולוגי. בין תכני המקור שיצר ושידר הערוץ לאורך השנים: דפנה ודודידו, יובל המבולבל, מולי וצומי, גינת הפלאים של רינת, מיכל הקטנה והמפלצות, האתגר הגדול, סדרות סבא טוביה, הקונצונים ועוד.

ערוצי קבוצת הופ! כוללים גם את ערוץ לולי המיועד לפעוטות, ערוץ ילדות ישראלית המעלה על נס את שירי הילדות הישראליים מאז ועד היום וערוץ WIZ ערוץ חכם המיועד לגילאי 6-9.

קבוצת מדיה הופ! היא גוף התקשורת הדומיננטי והמוביל בישראל בעולמות התוכן לילדים עד גיל 12. הקבוצה יוצרת ואוצרת תוכן איכותי לילדים ומפעילה בישראל את הערוצים הופ!, לולי, ילדות ישראלית ו- WIZ. ערוצי הקבוצה משודרים באמצעות Hot ו- yes לכ- 1.4 מיליון משקי בית, והקבוצה מחזיקה בכ- 50% מנתח הצפייה של קהל היעד. הקבוצה מובילה גם בזירות הדיגיטל ובמדיה החברתית ומתפעלת באופן שוטף – אתרים, אפליקציות, ערוצי YouTube ועמודי Facebook, תוך שמירה קפדנית על סביבה בטוחה המציעה תוכן איכותי, חינוכי ומעשיר לילדים. בנוסף, לקבוצה גם פעילות נרחבת בשטח, המאפשרת מפגש עם מאות אלפי ילדים בשנה באמצעות מופעי בידור, סדנאות, הפעלות, פעולות חינוכיות, סרטים, הצגות ופסטיבלים.

הקבוצה יוצרת תוכן מקורי המותאם במיוחד לילדים בישראל תוך עיסוק מעמיק בנושאים המתאימים מבחינה רגשית, פדגוגית וקוגניטיבית לקהל היעד.

הסלוגן "לגדול בידיים טובות" עומד במרכזה של העשייה של הקבוצה בכל תוכן מקורי או רכש ובכל עשייה נשארים נאמנים לאחריות הנובעת מיצירת חוויות לילדים.

5 1 vote
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x