חדשות טובותסביבהצרכנות חברתית

כשמותג טיפוח מוביל מתגייס למען איכות הסביבה והים…

משבר האקלים כבר כאן- זה לא חדש. אבל כמו תמיד, כשחברה/ מותג מקדישים משאבים, כספים ואנרגיה לטובת פעילות חברתית כוללת זה לא מובן מאליו. והפעם בתזמון מושלם לרגל יום המחזור בישראל וקצת אחרי וועידת גלזגו מותג הטיפוח הבינ”ל גרנייה שכבר החל בתהליכי שימוש בפלסטיק ממוחזק וברכיבים ירוקים במוצרים שלו עושה צעד גדול נוסף ומשקיע עוד 50,000 ש”ח מסך המכירות ברשת סופר פארם בשבועיים הקרובים ישירות לעמותת אקואושן הפועלת לניקיון החופים והים בישראל.

מהלך זה הינו  צעד נוסף בתכנית הקיימות העולמית של גרנייה “יופי ירוק” (GREEN BEAUTY), הבאה לידי ביטוי בהפחתת הפלסטיק באריזות המותג – באמצעות שימוש במעבר לאריזות ממוחזרות וניתנות למיחזור, במעבר לשימוש ברכיבים ירוקים וסביבתיים יותר, בשיפור מערך ההפצה במטרה להפחית פליטות פחמן ועוד שורת צעדים.

בנוסף פועל המותג גם לעודד את הקהל הרחב להפחית שימוש בפלסטיק חד-פעמי ומעבר לרב-פעמי שאינו מזיק לסביבה, ולשמירה על החופים נקיים מפלסטיק חד-פעמי ובכך תורם גם בהעלאת המודעות הציבורית לקיימות ואיכות הסביבה וגם מאפשר לקהל לבצע בחירה במוצרים ירוקים הלכה למעשה.

נטע קרצו-נייגר, מנהלת תקשורת גרנייה

לדברי נטע קרצו-נייגר, מנהלת תקשורת גרנייה: “במסגרת אסטרטגית הקיימות הגלובלית של לוריאל, L’Oreal for the Future, פועל המותג גרנייה העולמי להפחתת הפלסטיק בעולם מתוך אג’נדה סביביתית “יופי ירוק” (Green Beauty) בין היתר על ידי הפחתת הרכב הפלסטיק באריזות ועוד. בנוסף להפחתת הפלסטיק ברכיבים, באריזות (העשויות חומרים ממוחזרים וניתנות למחזור) ובטרנספורמציות לפורמולות ירוקות, המותג שם לו למטרה לעורר מודעות ציבורית לנושא הפחתת הפלסטיק בפרט ולתחום הקיימות בכלל. במסגרת זו, בחרנו בגרנייה ישראל לחבור לארגון סביבתי מקומי בעל אג’נדה דומה ועל רקע זה נרקם שיתוף הפעולה עם עמותת אקואושן, הפועלת לשימור הסביבה החופית והימית בישראל.”

איך נוצר החיבור עם עמותת אקואושן?

“החיבור עם עמותת אקואושן נוצר בשל המומחיות שלהם בתחום הסביבה הימית והחופית וההלימה בין ערכי המותג לערכי העמותה והיכולת להוביל לשינוי התנהגותי דרך הפעילות המשותפת. שיתוף הפעולה הארוך הטווח החל בשנת 2020 וילווה את המותג גם בשנים הבאות. בעתיד נמשיך להגביר את המודעות הציבורית להפחתת הפלסטיק החד פעמי בחוף, נמשיך בתמיכה בפעילות אקואושן תחת הכותרת “שמים סוף לחד-פעמי בחוף”, לרבות פעילויות בדיגיטל, ברשתות החברתיות, פעילויות ניקוי חופים ועוד.”

יופי ירוק למען חופים נקיים גרנייה צילום יחצ חול

ומה תכנית הפעולה של המותג במהלך חודש דצמבר?

“במהלך חודש דצמבר ובסמוך ליום המחזור של ישראל שיחול ב-8.12, ייצא גרנייה בקמפיין רחב בישראל, בטלוויזיה, בדיגיטל וברשתות החברתיות, בשיתוף עמותת אקואושן, במטרה להעלות את מודעות הציבור לשמירה על הסביבה תוך התמקדות בפלסטיק חד-פעמי בחופי הים. הקמפיין החדש הוא נדבך נוסף בשיתוף הפעולה המתמשך של המותג עם עמותת אקואושן שהחל ב-2020. בתחילת השנה הושק לראשונה הקמפיין הסביבתי תחת המסר “שמים סוף לחד-פעמי בחוף” בכיכובה של מגי אזרזר, המשמשת כשגרירת המותג בישראל”.  

אריק רוזנבלום, מנכ”ל עמותת אקואושן מוסיף כי: “כדי שתוכנית קיימות תצליח, הדבר מחייב שתוף פעולה של כל הנוגעים בדבר ולמגזר העסקי יש מקום של כבוד. מותג גרנייה השיק את תוכנית הקיימות העולמית שלו בעולם ובישראל ואנו מעודדים ומשתפים פעולה ביישום תכנית זו. בחרנו לשתף פעולה עם מותג גרנייה אשר לו ערכים דומים לפעילותנו ואשר שם לו מטרה לצמצם את השימוש בפלסטיק, הן במוצריו והן באמצעות העלאת מודעות הציבור.”

מבצע התרומה יתקיים בין התאריכים 2.12.2021 עד 15.12.2021 (מוגבל ל-50,000 יח’) תקף לכלל מוצרי הצריכה של המותג גרנייה ותקף לכל סניפי רשת סופר פארם ואתר האונליין

5 2 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x